Koty

Kot dla mieszkania – 9 ras kotów dla mieszkania

Kot dla mieszkania. Kot do mieszkania.  Wiele kotów może żyć w mieszkaniu lub innej małej przestrzeni, pod warunkiem, że zrobisz wszystko, aby zapewnić kotu wystarczającą uwagę, zabawę i wzbogacenie środowiska. Najlepsze koty do mieszkania.

       

Kot dla mieszkania

 

 Niektóre z najlepszych kotów do mieszkań mają łatwą do zaakceptowania i przystosowującą się naturę. Kot w mieszkaniu. Koty o niskim lub średnim poziomie energii również zazwyczaj są szczęśliwe w małych pomieszczeniach mieszkalnych, chociaż aktywne koty mogą być szczęśliwe, jeśli pozwolisz im ćwiczyć. Oto 10 ras kotów, które nadają się do mieszkania.

Wskazówka Szczególnie ważne jest wzbogacenie małego domu o stymulację umysłową i fizyczną dla kota. Zapewnij kotu miejsca do wspinania się i siedzenia, zwłaszcza w pobliżu okna. I oferują przyjazne kotom drapaki i interaktywne miejsca do zabawy.

Kot amerykański krótkowłosy

Kot amerykański krótkowłosy

Amerykański krótkowłosy, rodzimy gatunek kota domowego, jest kotem lekkoduchem, który lubi bawić się ze swoimi ludźmi. Koty te doskonale czują się w mieszkaniach, o ile jesteś w domu na tyle długo, by zaspokoić ich potrzeby społeczne.

Ale potrafią też zapewnić sobie dobrą rozrywkę zabawkami i wyglądaniem przez okna. WYSOKOŚĆ: 20 – 25cm WAGA: 5 – 7kg CECHY FIZYCZNE: atletyczna budowa; krótka, gęsta sierść.

Kot dla mieszkania – Birman

Birman Kot dla mieszkania

Słodki i łagodny, birman jest czułym kotem, który nie wymaga dużej przestrzeni. Te spokojne koty po prostu chcą być wszędzie tam, gdzie są ich ulubieńcy. Mają figlarną stronę i szczególnie uwielbiają bawić się z innymi zwierzętami domowymi. Kot w mieszkaniu. 

WYSOKOŚĆ: 20 – 25cm WAGA: 4 -5kg CECHY FIZYCZNE: Okrągła twarz; niebieskie oczy o owalnym kształcie; jedwabista sierść.

Kot brytyjski krótkowłosy

Kot brytyjski krótkowłosy

Brytyjski krótkowłosy jest kotem niezwykle przystosowanym, który doskonale radzi sobie w mieszkaniu. Te ciche, spokojne koty zazwyczaj wolą leżakowanie niż wyścigi po swoich domach.

Ale mogą mieć wybuchy energii i uwielbiają interaktywne zabawy. Stashes żywności są świetne dla utrzymania rozrywki w małej przestrzeni, tak długo, jak nie prowadzą do nadmiernego karmienia.

Apartament kot . WYSOKOŚĆ: 30 -35cm WAGA: 3 -7kg CECHY FIZYCZNE: duża głowa; okrągłe oczy; zrównoważone ciało

 

Kot birmański – Kot dla mieszkania

kot birmański Kot dla mieszkania

Burmski jest zazwyczaj słodki i czuły. Są to koty towarzyskie, które potrzebują stałego towarzystwa swoich właścicieli lub innych zwierząt domowych, aby nie być samotnym. Są też dość wysportowane i potrzebują drzew i innych miejsc, gdzie mogą skakać i drapać.

Jednak dopóki mają stałą uwagę, wielkość ich domu nie ma znaczenia. Przegląd ras WYSOKOŚĆ: 25 – 30cm WAGA: 3 -5kg CECHY FIZYCZNE: Okrągłe, złote oczy; zwarte, umięśnione ciało.

Kot egzotyczny krótkowłosy – Kot dla mieszkania

Kot egzotyczny krótkowłosy Kot dla mieszkania

Kot do mieszkania .Kot egzotyczny krótkowłosy to w zasadzie krótkowłosy gatunek kota perskiego. Podobnie jak ich długowłosi ,,kuzyni”, koty te są spokojne i czułe i wolą ciepły brzuch lub pluszową poduszkę od energicznej aktywności.

Mają umiarkowany poziom aktywności i chętnie czerpią energię z kocich zabawek przed powrotem do łona. WYSOKOŚĆ: 25 – 30cm WAGA: 5 -6kg CECHY FIZYCZNE: krótkie nogi; zaokrąglone ciało; krótki nos

Kot rasy Maine Coon – kot płaski

Kot rasy Maine Coon - kot płaski

Kot Maine Coon jest znany jako „łagodny olbrzym” ze względu na swoją przyjazną naturę. Te duże koty uwielbiają towarzystwo swojego człowieka, ale zazwyczaj go nie wymagają. Lubią się bawić, jeśli tylko mają jakieś zabawki i okno, z którego mogą patrzeć na zewnątrz.

Często są też chętne do chodzenia na smyczy.Kot apartamentowy . WYSOKOŚĆ: 25 – 40cm WAGA: 5 -11kg CECHY FIZYCZNE: muskularna budowa; gruba, ciężka sierść.

 

Kot perski – Kot dla mieszkania

perska Mačka do bytuKot perski lubi odpoczynek i relaks. Te łagodne i spokojne koty lubią odpoczywać na miękkich powierzchniach, zwłaszcza na brzuszkach.

Nie są zbyt chętne do wspinaczki i skakania, więc idealnie nadają się do małych domów. I choć lubią towarzystwo swoich ulubieńców, są też w porządku spędzając trochę czasu w samotności.

Apartament kat. WYSOKOŚĆ: 20 – 25cm WAGA: 3 – 5kg CECHY FIZYCZNE: długie futro; krótkie, krępe nogi; duże, okrągłe oczy

Ragdoll – Kot do mieszkania

Ragdoll - Kot do mieszkania

Ragdoll to kot idealny. Jego nazwa pochodzi od skłonności rasy do relaksacji. Ragdolle mają zwykle średni poziom energii i są bardzo przystosowane do różnych sytuacji życiowych. Są nieco figlarne, choć ich ulubionym zajęciem jest podążanie za swoimi ludźmi po domu.

Przegląd ras WYSOKOŚĆ: 22 – 27cm WAGA: 4 -9kg CECHY FIZYCZNE: Niebieskie oczy; półdługa sierść

Kot Rosyjski Niebieski – Kot dla mieszkania

Kot Rosyjski Niebieski - Kot apartamentowy Kot dla mieszkania

Kot rosyjski niebieski ma tendencję do bycia czułym, ale nie przylepionym, zadowolonym z tego, że część dnia spędza sam, odpoczywając w słonecznym miejscu.

Koty te nie potrzebują dużej przestrzeni, gdyż są przeważnie spokojne o umiarkowanym poziomie energii. Lubią bawić się kocimi zabawkami, ale często można je spotkać gdzieś na górze, obserwujące swoją domenę.

WYSOKOŚĆ: 20 – 25cm WAGA: 4 – 5kg CECHY FIZYCZNE: niebiesko-szara sierść; zielone oczy; głowa w kształcie klina.

Kot z pazurem szkockim – kot apartamentowy

Kot z pazurem szkockim - kot apartamentowy

Kot szkocki na kolanach potrafi dostosować się do wielu różnych sytuacji życiowych, w tym do mieszkań. Te spokojne koty uwielbiają włączać się do wszystkiego, co robią ich ludzie, a jednym z ich ulubionych zajęć jest aportowanie.

Oszczędzanie żywności jest dobre ze względu na ich sprytną i dociekliwą naturę, zwłaszcza gdy nie można być z nimi w domu. Apartament Kat.

WYSOKOŚĆ: 20 – 25 cm WAGA: 3 – 6 kg CECHY FIZYCZNE: okrągłe ciało; duże, okrągłe oczy; złożone uszy Rasy, których należy unikać Niektóre rasy kotów są bardzo aktywne i mogą odbijać się od ścian mieszkania lub innego małego domu. Należą do nich abisyńskie, balijskie, bengalskie, sawannowe i syberyjskie.

Koty te mają tendencję do kochania przygód i zawsze szukają czegoś do zrobienia. A jeśli nie znajdą wystarczającego wzbogacenia w twojej małej przestrzeni, prawdopodobnie nie będą szczęśliwe i zdrowe. Apartament cat .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button