Koty

Najlepsze rasy kotów Top 10 ras kotów

Najlepsze rasy kotów Top 10 ras kotów .Jeśli decydujesz się na rasę kota, powinieneś zdecydowanie przeczytać tę listę 10 najlepszych ras i podjąć odpowiednią decyzję. Najlepsze rasy kotów.

10. Devon Rex – najlepsze rasy kotów

10. Devon Rex - najlepsze rasy kotów

Devon Rex jest stosunkowo nowszą rasą kota, która została odkryta przypadkowo w regionie Devonshire w Anglii w latach sześćdziesiątych XX wieku .Są również znane z tego, że zachowują się bardziej jak psy niż koty.

Dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi, rasa ta przyciągnęła uwagę miłośników kotów na całym świecie – i serca ich rodzin – swoją uroczą, dziwaczną i psotną osobowością.  

9. Kot abisyński

9. kot abisyński

Abys, jak są czule nazywane, są eleganckie i królewskie wygląd, łatwe w pielęgnacji i zrobić idealne zwierzę domowe . Koty abisyńskie są żywe i wyraziste, mają lekko klinowate głowy, pół uszy, średniej długości ciała i dobrze rozwinięte mięśnie. Mają długie smukłe nogi, a ich sierść jest krótka i przylegająca do ciała. Ich ogólny wygląd przypomina starożytne koty egipskie.

Abisyńczyki są czułe, lojalne i zazwyczaj dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Znane ze swojej ciekawości, figlarności i potrzeby odkrywania otoczenia, są kotami zorientowanymi na ludzi, które lubią uczestniczyć w działaniach wokół nich.

8. Sfinks (kot sfinks) – najlepsze rasy kotów

Sfinks (kot sfinks) - najlepsze rasy kotów

Sfinks, bezwłose, pomarszczone cudo o dużych uszach i oczach oraz wydatnych kościach policzkowych, to jedna z nowszych ras kotów. Pierwszy Sfinks urodził się w Kanadzie w 1966 roku, jak podaje CFA. Brak sierści, anomalia genetyczna, była wynikiem działania matki natury i występuje mniej więcej raz na 15 lat.   Od tego czasu Sfinks był hodowany z tradycyjnymi kotami krótkowłosymi, a następnie hodowany z powrotem do sierści, aby stworzyć genetycznie zdrową rasę.

Wyjątkowy wygląd tej rasy przykuł uwagę wielu miłośników kotów. Chociaż jest to rzadka rasa , to ostatnio stała się jednym z najbardziej pożądanych kotów . Sfinks to zdecydowanie „kot dla ludu”. Są energiczne i figlarne i uwielbiają być w centrum uwagi. Sfinks nie jest kotem wychodzącym na zewnątrz.

Ponieważ ich skóra jest wrażliwa, koty rasy sfinks muszą być chronione przed warunkami atmosferycznymi. Nie oznacza to, że nie mogą wychodzić na zewnątrz; po prostu nie powinny mieszkać na zewnątrz.

7. Scottish Fold – Najlepsze rasy kotów

7. Scottish Fold - Najlepsze rasy kotów

Słodki i powściągliwy, wiele kotów szkockich ma cechy niespotykane u innych kotów: zagięte uszy, które nadają tej rasie wygląd sowy. Koty szkockie są znane z tego, że mają łatwą naturę i są bardzo czułe i przyjazne w stosunku do ludzi i innych zwierząt domowych.

Ta rasa, czuła i zabawna, ma tendencję do szczególnego przywiązania się do jednego członka rodziny. Kot szkocki jest również znany ze swojego miękkiego głosu i zdolności do „mówienia” poprzez wydawanie różnych dźwięków i miauczenia, które nie są powszechnie słyszalne u wielu innych ras kotów.

6. American Shorthair – najlepsze rasy kotów

6. American Shorthair - najlepsze rasy kotów

Kot amerykański krótkowłosy ma opinię „rasy Ameryki”. Pierwsze koty tego typu zostały przywiezione z Europy wraz z pierwszymi osadnikami. Dziś American Shorthair jest dość popularny . Nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych ras kotów.

Rasa ta znana jest z bardzo wyrównanego temperamentu, dobrego usposobienia i żywej inteligencji. Kolejnym świadectwem jego miękkiej natury jest zdolność Shorthair do dogadania się z innymi zwierzętami domowymi i jego łagodny charakter wokół dzieci. Shorthair jest uważany za idealne zwierzę dla pracującej rodziny z dziećmi.Najlepsze rasy kotów .

5. Maine Coon (Maine Coon)

5. Maine Coon (Maine Coon)

Jedna z najstarszych naturalnych ras w Ameryce Północnej, koty Maine Coon znane są ze swojej inteligencji i figlarności, a także ze swoich rozmiarów. Jedna z największych ras kotów domowych, są czule nazywane „łagodnymi olbrzymami”. Hipoalergiczne koty 14 ras kotów Maine Coons są również znane ze swoich krzaczastych płaszczy i surowego wyglądu. Dorosłe Maine Coony mogą dorastać do 15 kg. Samice ważą nieco mniej.

Te łagodne olbrzymy zwykle osiągają pełne rozmiary między trzecim a piątym rokiem życia. Maine Coons są zorientowane na ludzi, energiczne i wysoce inteligentne, co czyni je łatwymi w szkoleniu. Są również znane z zachowania psów: podążają za swoimi właścicielami z pokoju do pokoju, przychodzą na wezwanie i bawią się z właścicielami.

4. Kot perski

4. kot perski Znane ze swoich łagodnych, wyluzowanych osobowości, słodkich twarzy i okrągłych oczu, koty perskie są czułymi, spokojnymi i pięknymi stworzeniami, co czyni je najbardziej popularną rasą wśród miłośników kotów. Koty perskie to nie tylko najpopularniejsza rasa kotów, ale również najdroższa. W rzeczywistości hieroglify odnoszą się do ich pochodzenia już w 1684 roku p.n.e. Koty, które pochodzą z Persji (obecnie Iran), zostały nazwane po swoim „kraju pochodzenia”. Najdroższe koty 9 najrzadszych ras kotów

Chociaż rasa ta z czasem ewoluowała pod względem koloru i typu ciała, jedna rzecz pozostała niezmienna: jej gruba i pełna sierść. Idealnie, Persy powinny być pielęgnowane co najmniej raz dziennie, aby zapobiec kołtunieniu i kołtunieniu się futra. Persy powinny być również kąpane od czasu do czasu, aby utrzymać czystą i zdrową sierść. Najlepsze rasy kotów .

3. Brytyjski krótkowłosy

Brytyjski krótkowłosy

Uważa się, że Rzymianie sprowadzili kota brytyjskiego krótkowłosego do Anglii w I wieku, kiedy to rasa ta istniała i była hodowana z dzikimi kotami pochodzącymi z Anglii.

Wiele lat później brytyjski krótkowłosy został wyhodowany z kotami perskimi, zmieniając nieco wygląd kota i poprawiając grubość jego futra. Jest to nie tylko jedna z najpopularniejszych ras kotów, ale także powszechnie widywana w telewizji, w filmach, a nawet w książkach. Możesz rozpoznać kota w wielu reklamach Whiskas. Najlepsze rasy kotów.

2. Ragdoll

Ragdoll

Kochające koty ragdoll swoją nazwę zawdzięczają skłonności do rozluźniania się i kulenia w ramionach po podniesieniu. Ragdolle, jedna z największych ras kotów, są również jedną z najbardziej czułych, często nazywanych „szczeniakami” ze względu na ich psią osobowość. Fakty o kotach 10 fascynujących faktów o kotach

Są niezwykle łagodne i przyjazne i często szukają ludzkiego towarzystwa, na przykład podążając za ludźmi po domu, ale także lubią spać ze swoimi właścicielami . Ta rasa jest szczególnie dobra z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi i jest łatwa do szkolenia, zdolna do nauczenia się tych samych sztuczek, co psy, takich jak gra w aport, przewracanie się lub żebranie.

1. Kot egzotyczny (Exotic Shorthair)

Kot egzotyczny (Exotic Shorthair) Trzeci rok z rzędu egzotyka została uznana za najpopularniejszego zarejestrowanego kota, po raz kolejny strącając persa z podium jako rasę panującą po 31 latach . Egzotyka (nazywana również egzotycznym krótkowłosym przez niektóre stowarzyszenia kotów) jest krzyżówką persa i amerykańskiego krótkowłosego. Najlepsze rasy kotów .

Koty egzotyczne są hodowane tak, aby spełniały standardy perskie pod niemal każdym względem, z jednym wyjątkiem: ich sierści. W przeciwieństwie do swoich perskich odpowiedników, mają krótkie, grube, gęste płaszcze, dzięki czemu są popularne wśród ludzi, którzy lubią perską osobowość, ale nie potrzebują czasu wymaganego do codziennej pielęgnacji.

Osobowość egzotyczna ma tendencję do naśladowania osobowości perskiej: słodkiej, czułej i zabawnej. Koty egzotyczne znane są z tego, że wykazują więcej przywiązania i lojalności niż inne rasy kotów i rutynowo podążają za swoimi właścicielami po całym domu. Najlepsze rasy kotów.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button