Koty

Największe koty domowe :Top 10 największych ras kotów

Największe koty domowe : top 10 największych ras kotów . Wiele ras dużych kotów stanowi uroczego towarzysza dla każdego członka rodziny. W zależności od trybu życia, chciałbyś, aby Twój kot siedział i odpoczywał razem z Tobą, lub był w stanie nadążyć za każdą Twoją przygodą. Zanim przejdziemy do 10 największych ras kotów, mieliśmy dla ciebie kilka pytań i odpowiedzi .

 

Skąd mam wiedzieć, kiedy mój kot jest w pełni rozwinięty?
Poczekaj do jej pierwszych urodzin. Kot osiąga swoje pełne rozmiary po 9-12 miesiącach.

Czy większe koty mają też większe łapy?
Nie, wielkość kocich łapek nie decyduje o tym, jak duże będą one w późniejszym życiu. Jednak koty długowłose mogą sprawiać wrażenie, że mają większe łapy ze względu na całe futro.

A co z „kotami nieudomowionymi”?
Na tej liście mamy dwa nieudomowione koty – kota Savannah i Chausie. Chociaż są one zwykle energiczne i zabawne, istnieje kontrowersja wokół nich.Wiele osób sprzeciwia się hodowli kotów nieudomowionych ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa publicznego i dobrostanu zwierząt .

 

Największe koty domowe

 

Biorąc to wszystko pod uwagę, dowiedzmy się nieco więcej o 10 największych rasach kotów .

 

1.Kot Maine Coon

Największe koty domowe Kot Maine Coon

Jego waga sięga 16 kg.
O tych kotach mówi się, że. Ale chociaż są one zabawą dla całej rodziny, istnieją pewne problemy zdrowotne. Należy do nich większe ryzyko wystąpienia chorób nerek, dysplazji stawów biodrowych i kardiomiopatii przerostowej. Największe koty świata.

2. Kot Savannah

 

2. Kot Savannah

Jego waga wynosi do 14 kg.
Kot Savannah jest prawdopodobnie najbardziej fotogenicznym kotem na liście, wyglądającym prawie jak krzyżówka lamparta i tygrysa. Jest to jeden z ich pozytywów, obok tego, że są inteligentne i energiczne. Ponieważ są rasą nieudomowioną, nadal mogą wykazywać agresywne i dzikie skłonności.

3. kot syberyjski – Największe koty domowe

 

Największe koty domowe 3. kot syberyjski

Waga do 13 kg.
Koty syberyjskie są bardzo figlarne, nie wymagają dużej opieki, dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu. Chociaż nie ma wielu wad, wiedz, że powinieneś zainwestować w ciężki odkurzacz, ponieważ często zrzucają swoje długie włosy.

 

4. Kot norweski leśny

 

4. Kot norweski leśny

Jego waga dochodzi do 10 kg.
Inną opcją dla rodzin z dziećmi jest kot norweski leśny. Rasa ta znana jest z tego, że jest zdrowa, silna i czuła. Są przyjazne, wierne i lubią przebywać na świeżym powietrzu. Są jednak podatne na problemy z nerkami i wymagają regularnej pielęgnacji. Największe koty na świecie. Najstarsze rasy kotów na świecie

5. Ragdoll – Największe koty domowe

 

Największe koty domowe Ragdoll

Jego waga sięga 9 kg.
W przypadku kotów Ragdoll jest znacznie więcej niż się wydaje. Są czułe i figlarne, a dzieci po prostu je uwielbiają. Nie mówiąc już o tym, że są też ciche i potulne, więc można być spokojnym przez cały dzień. I chociaż ich oczy czynią je tak wyjątkowymi, mogą również uniemożliwić im dobre widzenie, a niektóre z nich mają częściową ślepotę.

6. Ragamuffin

 

Ragamuffin

Jego waga sięga 9 kg.
Znane są z tego, że kochają wszystkich w rodzinie, ale potrafią też zrobić bałagan. Przygotuj się na częste sprzątanie ze względu na ich zrzucanie. Podobnie jak my, ludzie, te koty są znacznie szczęśliwsze, gdy są w pobliżu innych. Niebezpieczne koty Top 10 ras kotów

7. Chausie

 

Chausie

Ważą one do 7 kg.
Miłośnicy przebywania na świeżym powietrzu, znaleźliśmy kota dla Was. Chaussies dołączą do Ciebie na otwartej drodze, są inteligentne i wysportowane. Te nieudomowione koty mają mnóstwo energii, co może skutkować bardziej asertywnym lub agresywnym zachowaniem, gdy czują się przestraszone lub sfrustrowane.

 

8. Kot brytyjski krótkowłosy – Największe koty domowe

 

Największe koty domowe Kot brytyjski krótkowłosy

Waży średnio od 6 do 8 kg.
Jeśli nie chcesz biegać z Chausie, rozważ relaks z brytyjskim krótkowłosym. Rasa ta jest spokojna i bardzo niewymagająca.Nadają się dla pracującego osobnika, gdyż nie wymagają dużej uwagi. W związku z tym zaleca się, aby pracujący właściciele kotów mieli dwa kociaki, aby dotrzymywały sobie nawzajem towarzystwa. Jeśli dieta kota jest kontrolowana to będzie dobrze, ale ma on tendencję do przybierania na wadze. I jedna rada – zostań po prostu przy przytulaniu, bo nie lubią być noszone na czyichś rękach. Dlaczego kot nie lubi wody 3 powody

9. Turecki van

 

Największe koty domowe Turecki van

Waży średnio od 4 do 6 kg.
Turecki Van jest bardzo dobry z ludźmi .Mają figlarną, silną osobowość i mogą być bardzo zabawne.Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, mają nieprawidłowość genów, która czyni je podatnymi na głuchotę. Podobnie jak koty rasy Maine Coon są one narażone na kardiomiopatię przerostową.

10. Amerykański bobtail – Największe koty domowe

 

Amerykański bobtail

 

Jego waga wynosi od 3 do 7 kg.
Jeśli szukasz kota, który zachowuje się jak pies, rozważ wzięcie do domu amerykańskiego Bobtaila. Uwielbiają gry są bardzo przystosowane i kochające. Weź pod uwagę, że są one podatne na dysplazję stawów biodrowych, a niektóre rodzą się bez ogonów.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button