Koty

Hipoalergiczne koty 14 ras kotów

Hipoalergiczne koty 14 ras kotów . Odpowiedni Koty odpowiednie dla alergików . Koty hipoalergiczne . Rasy kotów, które są dobre dla alergików .Chciałbyś mieć kota, ale ty, twój mąż lub dzieci są uczulone na koty. Bez obaw, nadal możesz adoptować kota. Być może słyszałeś o kotach „hipoalergicznych”. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są w 100% wolne od alergenów. Tego po prostu nie ma. Udowodniono, że znacznie zmniejszają reakcje alergiczne.

 

Hipoalergiczne koty

 

Co sprawia, że są hipoalergiczne? Nazywane są hipoalergicznymi, ponieważ wytwarzają niższe alergeny niż znane nam normalne koty. W kociej ślinie znajduje się białko o nazwie Fel D1. To białko jest zazwyczaj tym, co sprawia, że alergik przyjmuje leki antyhistaminowe, kicha, swędzi go oko lub nawet ma atak astmy.

Ale następujące 14 ras kotów produkuje mniej tego białka niż inne, co czyni je hipoalergicznymi. Teraz możesz spróbować przekonać swoich członków rodziny, że rzeczywiście istnieją hipoalergiczne koty tam!

Kot orientalny krótkowłosy

Kot orientalny krótkowłosy koty dla alergików zdjęcia

Koty orientalne krótkowłose mają krótkie włosy, które bardzo słabo wypadają.

CORNISH REX – Koty dla alergików zdjęcia

CORNISH REX - koty hipoalergiczne koty dla alergików zdjęcia

Bardzo dobry kot dla alergików, ponieważ mają tylko jeden podkład, który nazywa się podszerstkiem. Koty dla alergików zdjęcia.

SPHYNX – Koty hipoalergiczne

SPHYNX - Koty hipoalergiczne

Kot tej rasy jest bezwłosy. Dlatego nie mają sierści, która zatrzymywałaby alergeny w ślinie.

Kot rosyjski niebieski – koty dla alergików rasy

Kot rosyjski niebieski koty dla alergików rasy

 

Jest to kot zaskakująco hipoalergiczny. Pomimo posiadania odrobiny futra. Rasa ta znana jest z niebiesko-szarego koloru sierści, który sprawia, że futro jest błyszczące. koty dla alergików rasy.

Kot bengalski

kot bengalski

To, co czyni tę rasę hipoalergiczną, to nie to, że produkują mniej białek, które powodują alergie, to ich płaszcze czynią je hipoalergicznymi. Ich sierść wymaga mniejszej konserwacji, więc nie jest wypełniona tak dużą ilością śliny. Hipoalergiczne koty.

Kot balijski – koty hipoalergiczne

Kot balijski - koty hipoalergiczne

Tak Kot tej rasy produkuje mniej białka Fel D1 w ślinie, co czyni go dobrym kandydatem dla alergików.

Kot syberyjski

kot syberyjski

Jest to świetna opcja dla miłośników kotów, którzy naprawdę wolą długowłosego kota.

DEVON REX

DEVON REX

Ta sama rodzina co Cornish Rex, rasa Devon ma mniej włosów i krótszy płaszcz niż Cornish Rex.

Kot jawajski – koty hipoalergiczne

Kot jawajski - koty hipoalergiczne

Koty jawajskie mają tylko jedną z trzech warstw włosów, które mają normalne koty, podobnie jak Cornish i Devon Rexes. Różnica polega na tym, że ta rasa kotów ma tylko górną warstwę włosów, którą większość kotów ma zamiast dolnych włosów.

 

LaPerm – Koty hipoalergiczne

LaPerm - Koty hipoalergiczne

Koty hipoalergiczne , Rasy kotów. Ze względu na ich kręcone teksturowane płaszcze, Lapermy zrzucają znacznie mniej włosów niż większość ras kotów.

kot syjamski

kot syjamski

Kot syjamski uważany jest za kota hipoalergicznego. W rzeczywistości kot ten zwykle zrzuca znacznie mniej niż inne rasy kotów. Chociaż krótkie włosy mogą powodować reakcję alergiczną, znalezienie znacznie mniejszej ilości włosów w porównaniu z inną rasą. Naprawdę pomaga osobom, które są wrażliwe na alergeny kota, aby nie rozwijać objawów.

Kot birmański – Hipoalergiczne koty

kot birmański Hipoalergiczne koty

Koty hipoalergiczne , Rasy kotów. Koty birmańskie mają krótkie, bardzo jedwabiste futro, a ich kolor jest zazwyczaj piaskowy. Hipoalergiczne koty.  W tej rasie są inne kolory, ale można je rozpoznać po pięknych złotych oczach. Bardzo lubią ludzi i niektórzy uważają, że ich osobowość przypomina osobowość psa. Znane są również z tego, że produkują mniej alergenów.

Colorpoint krótkowłosy – Hipoalergiczne koty

Colorpoint krótkowłosy Hipoalergiczne koty

Rasa Colorpoint Shorthair jest odmianą kota syjamskiego, powstałą w wyniku skrzyżowania syjamów z rasą American Shorthair. Tak więc, na szczęście dla alergików, dzielą one niektóre z cech syjamskich. Zrzucają znacznie mniej włosów niż inne rasy kotów. Jeśli wybierzesz Colorpoint Shorthair, objawy alergii będą łagodne lub nie wystąpią w ogóle.  

OCICAT – Hipoalergiczne koty

OCICAT Hipoalergiczne koty

Ocicati. Te lamparcie koty są dalekimi kuzynami kotów syjamskich. Z tego samego powodu, który podano powyżej dla ich syjamskiego kuzyna, rasa ta jest preferowana dla alergików szukających kociego przyjaciela. Wyglądają bardzo podobnie do kotów bengalskich, ale są nieco mniejsze. To społeczne i inteligentne koty, które mogą nawet nauczyć się chodzić za tobą na smyczy!

Są więc idealnymi hipoalergicznymi towarzyszami. Tak, jest tu kotek dla prawie każdego, nawet dla alergików! Mamy nadzieję, że poznanie hipoalergicznych kotów zachęci Ciebie lub bliską osobę do poszukiwania nowego kociego przyjaciela. Koty hipoalergiczne , Rasy kotów.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button