Koty

Top 10 najbardziej niebezpiecznych ras kotów

Kiedy myślimy o kotach, zwykle myślimy o zabawnych futrzanych kulkach, które dotrzymują nam towarzystwa i bawią nas swoją ciekawością. Niektórzy ludzie cieszą się statusem, który wiąże się z posiadaniem egzotycznej rasy kota, ale uwaga: nie wszystkie rasy kotów nadają się na zwierzęta domowe. Poniżej znajduje się 10 rodzajów kotów, na które należy szczególnie uważać, jeśli chcesz mieć je jako zwierzę domowe. 10 najniebezpieczniejszych ras kotów:

1. czerwony ryś

 

rysunek

Ten egzotyczny brodaty kot ze spiczastymi uszami i plamami na brzuchu jest silnie związany z ludźmi, ale choć czasami jest oswojony, ma agresywną stronę i może zabić dorosłego człowieka.

Są znane z tego, że są nieprzewidywalne i nastrojowe. Występują w pięknych odcieniach, od złota po przydymiony błękit, ale nie daj się zwieść ich urodzie. Te okrutne koty niszczą meble i denerwują odwiedzających. Najlepiej trzymać je z dala od dzieci.

2. Pixie-bob

 

pixiebob

Mniejsza i bezpieczniejsza wersja modelu Lynx. Pixie to aktywne i żądne przygód koty. Mają specjalną mutację znaną jako polidaktylia, co oznacza, że mogą mieć dodatkowe palce u nóg. Mogą mieć krótkie lub długie włosy. Są to koty towarzyskie, choć w mniejszym stopniu w stosunku do obcych. Top 10 najbardziej niebezpiecznych ras kotów.

3. Kot bengalski

 

Kot bengalski

Kot ten powstawał przez wiele pokoleń poprzez krzyżowanie kotów domowych z azjatyckimi lampartami. Są sprzedawane jako koty domowe, ale w głębi serca są zdziczałe. Są piękne, osobliwe i wysoce inteligentne i są opisywane jako „podobne do psów”. Oznaczają swoje terytorium moczem.

 

4. Kot Savannah

 

Kot Savannah

Ten lojalny kot jest największym kotem hybrydowym. Jest to krzyżówka serwala z kotem domowym i dlatego jest mniejszy niż serwal. Są postrzegane jako koty i są dość duże, ważąc do 10 kg. Trzymanie jednego z tych kotów jako zwierzęcia domowego jest niezgodne z prawem w wielu krajach.

5. Rysunek karakala

 

Ryś karakal

Te trudne do odczytania koty komunikują emocje poprzez ruchy uszu i syczące dźwięki, które wiele osób uważa za trudne do rozszyfrowania.

 

Są dość towarzyskie, ale niezwykle energiczne i mogą być destrukcyjne, jeśli znajdą się w nieznanym otoczeniu. W pełni dorosłe karakale ważą od 12 do 22 kg i mierzą od 40 do 45 cm.

6. Chausie

 

chausie najbardziej niebezpiecznych ras kotów

 

Kot ten pochodzi z południowo-środkowej Azji i waży mniej więcej tyle samo, co średniej wielkości pies, co czyni go ciężkim wśród kotów domowych.

Jest to hybryda stworzona przez kota savannah i kota bengalskiego, skrzyżowanych z kotami abisyńskimi. Ta kocia bestia, atletyczna z krótkim ogonem, potrafi skoczyć na odległość 2 metrów. Kot jest bardzo towarzyski, więc nie należy zostawiać go samego na długo. Trzymać małe dzieci z dala od tego kota. Są dość udomowione i dlatego mają status kota domowego.

7. Ryś kanadyjski

 

Ryś - najbardziej niebezpieczna rasa kotów w Kanadzie

Te puszyste koty są podgatunkiem rysia i wyglądają podobnie do rysia rudego. Są dość duże i mogą ważyć do 30 kg.

 

Mają krzaczasty ogon i spiczaste uszy, a ze względu na długie tylne i krótkie przednie nogi, mają ukośny chód. Jego sierść jest dłuższa i bardziej szara zimą niż latem i może być czerwonawo-brązowa lub szara.

8. Ocelot Wielki

 

Ocelot najbardziej niebezpieczną rasą kotów

Ocelot, podobnie jak wszystkie koty egzotyczne, wymaga szczególnej opieki, ponieważ stanowi realne zagrożenie dla swojego właściciela. Oceloty zaznaczają swoje terytorium moczem i odchodami, które mają bardzo silny zapach. Potrzebują dużo miejsca i muszą być trzymane w domu. Lubią wspinać się na drzewa i pływać. Ich szczęki są tak silne, jak u pitbulli, a przy tym niszczycielskie i są w stanie przegryźć niemal wszystko. Podczas ataku atakują miękkie obszary ciała, takie jak pachy i szyja, i są niebezpieczne, jeśli są atakowane wielokrotnie.

9. Kot krzykliwy

 

9. Kot w drobną plamkę wśród najniebezpieczniejszych ras kotów

Ten mały południowoamerykański kot waży od 1 do 6 kg. Są szybkie i energiczne, i choć można je wytresować, należy zachować ostrożność. Nie nawiązują więzi z więcej niż jedną lub dwiema osobami i mogą być bojowe i agresywne. Oznacza to, że wszyscy inni są postrzegani jako zagrożenie i grozi im atak. Fakt, że są nerwowe, zwiększa ryzyko agresji, ponieważ łatwo mogą poczuć się zagrożone.

10. Serwal

 

Kot serwal najniebezpieczniejsze rasy kotów

Serwale mają najdłuższe nogi i największe uszy ze wszystkich ras kotów. Nie jest łatwo mieć Servala jako zwierzę domowe. Potrzebuje określonego rodzaju środowiska, ma specjalne potrzeby żywieniowe i poluje w nocy (najlepsi łowcy w świecie kotów). Podczas zabawy wysuwa zęby i pazury, co czyni je kiepskim wyborem dla gospodarstw domowych z małymi dziećmi. Są również szorstkie i przesadzają podczas zabawy. Zobacz także
10 największych ras kotów

Uwagi końcowe

 

Wiele osób uważa pomysł posiadania pięknego egzotycznego dzikiego zwierzęcia za bardzo atrakcyjny, a niektórzy uważają go za symbol bogactwa, ale wiąże się to z wieloma zagrożeniami i obowiązkami. Koty hybrydowe, takie jak kot Savannah, są sprzedawane jako koty domowe, które są uważane za udomowione. Słowo „udomowiony” to nie to samo co „oswojony”, które ludzie często mylą.

 

Tak, nie są tak zdziczałe jak pokolenie zdziczałych kotów, ale wychowanie kilku pokoleń nie „wymazuje” zdziczałej historii, która leży u ich podstaw. Te egzotyczne kocie bestie, choć wspaniałe, z pewnością nie są dobrym wyborem na zwierzęta domowe.

Podobné články

Jeden komentár

  1. Byłem zachwycony, że wyszukałem ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Świetny artykuł. Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie tu zaglądał, aby poczytać nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button