Koty

Niebezpieczne koty Top 10 ras kotów

Niebezpieczne koty. Kiedy myślimy o kotach, zwykle myślimy o figlarnych futrzanych kulkach, które dotrzymują nam towarzystwa i bawią nas swoją ciekawością. Niektórzy ludzie cieszą się statusem, który wiąże się z posiadaniem rasy kota egzotycznego, ale należy pamiętać, że nie wszystkie rasy kotów nadają się na zwierzęta domowe. Poniżej przedstawiamy 10 typów felinów, na które należy szczególnie uważać, jeśli chcesz je mieć jako zwierzaka .Top 10 najbardziej niebezpiecznych ras kotów:

Niebezpieczne koty – 1. Czerwony Ryś

 

Czerwony Ryś Niebezpieczne koty

Ten egzotyczny brodaty kot ze spiczastymi uszami i plamami na brzuchu jest silnie związany z ludźmi, ale tak oswojony jak czasami, ma agresywną stronę i może zabić dorosłego człowieka.

Znane są z tego, że są nieprzewidywalne i nastrojowe. Występują w pięknych odcieniach od złotego do przydymionego błękitu, ale nie daj się zwieść ich pięknu. Te dziarskie kocie bestie niszczą Twoje meble i denerwują gości. Najlepiej trzymać je z dala od dzieci.

2. Pixie-bob

 

2. Pixie-bob

Mniejsza i bezpieczniejsza wersja Rysia . Pixies to aktywne i żądne przygód feliny. Mają specjalną mutację znaną jako polidaktylia, co oznacza, że mogą mieć dodatkowe palce. Niebezpieczne koty. Mogą mieć krótkie lub długie futro . Są to koty towarzyskie, choć w mniejszym stopniu w stosunku do obcych.Są bezkrytyczne wobec obcych. Top 10 najbardziej niebezpiecznych ras kotów.

3. Kot bengalski

 

kot bengalski

Kot ten powstawał przez wiele pokoleń poprzez krzyżowanie kotów domowych z azjatyckimi kotami lamparcimi. Są one sprzedawane jako koty domowe, ale nadal są zdziczałe w sercu. Są piękne, osobliwe i wysoce inteligentne i są określane jako „canine”.Zaznaczają swoje terytorium moczem.

 

4. Kot Savannah

 

Kot Savannah

Ten wierny kot jest największym kotem hybrydowym. Jest to krzyżówka serwala z kotem domowym, dlatego jest mniejszy rozmiarowo od serwala. Są postrzegane jako pies kot i są dość duże, ważą do 10 kg. Trzymanie jednego z tych kotów jako zwierzę domowe jest w wielu krajach niezgodne z prawem.

5. Ryś karakal

 

Ryś karakal

Te trudne do odczytania koty komunikują emocje poprzez ruchy uszu i syczące dźwięki, które dla wielu osób są trudne do rozszyfrowania. Niebezpieczne koty. Jak kot wyznaje miłość? Oto 10 sposobów.

Są one dość towarzyskie, ale niezwykle energiczne i mogą być destrukcyjne, jeśli mają nieznane otoczenie wokół nich . W pełni dorosłe karakale ważą od 12 do 22 kg i mają około 40 do 45 cm .

6. Chausie – Niebezpieczne koty

 

Chausie Niebezpieczne koty

 

Kot ten pochodzi z południowo-środkowej Azji i waży mniej więcej tyle, co średniej wielkości pies, co czyni go ciężkim wśród kotów domowych.

Jest hybrydą i został stworzony przez kota Savannah i kota bengalskiego , skrzyżowanego z kotami abisyńskimi. Ten kot, jest atletyczny z krótkim ogonem , , może skakać 2 metry. Kot jest bardzo towarzyski, więc nie zostawiaj go na długo samego . Trzymaj małe dzieci jak najdalej od tego kota . Są dość udomowione i dlatego mają status kota domowego.

7.Ryś kanadyjski

 

Ryś kanadyjski

Top 10 najniebezpieczniejszych ras kotów .Te puszyste feliny są podgatunkiem rysia i wyglądają podobnie do rysia czerwonego. Są one dość duże i mogą ważyć nawet 30 kg. Mają krzaczasty ogon i spiczaste uszy, a ze względu na długie tylne nogi i krótkie przednie, mają skośny chód . Jego płaszcz jest dłuższy i bardziej szary w zimie niż w lecie i może być czerwonobrązowy lub szary. Wiek kota na ludzkie

 

8. Ocelot Wielki – Niebezpieczne koty

 

Ocelot Wielki - Niebezpieczne koty

Ocelot wymaga szczególnej opieki, podobnie jak wszystkie koty egzotyczne, ponieważ wymaga dodatkowej troski stanowi realne zagrożenie dla swojego właściciela. Oceloty oznaczają swoje terytorium moczem i kałem, które mają bardzo silny zapach.

Potrzebują dużo miejsca i muszą być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych. Lubią wspinać się na drzewa i pływać. Ich szczęki są tak silne jak u pitbulla i są ogólnie destrukcyjne i będą żuć prawie wszystko. Kiedy zaatakowane, będą celować w miękkie obszary ciała, takie jak pachy i szyja, i są niebezpieczne przy powtarzających się atakach.

 

9. Kotka mała

 

Kotka mała

Ten mały południowoamerykański kot waży od 1 do 6 kg . Są szybkie i energiczne, i chociaż można je wyszkolić, należy zachować ostrożność. Nie wiążą się z więcej niż jedną lub dwiema osobami i mogą być bojowe i agresywne. Oznacza to, że wszyscy inni są postrzegani jako zagrożenie i są narażeni na atak. Fakt, że są zdenerwowane, zwiększa ryzyko agresji, ponieważ łatwo mogą poczuć się zagrożone. Najstarsze rasy kotów na świecie

10. Serval – Niebezpieczne koty

 

Serval Niebezpieczne koty

Serwale mają najdłuższe nogi i największe uszy spośród wszystkich ras kotów. Nie jest łatwo mieć Servala jako zwierzę domowe. Potrzebuje określonego rodzaju środowiska, ma specjalne potrzeby żywieniowe i poluje w nocy (najlepsi myśliwi w kocim świecie). Posiada zęby i pazury podczas zabaw na zewnątrz, co czyni go kiepskim wyborem dla gospodarstw domowych z małymi dziećmi. Są też szorstkie i przesadzają podczas zabawy.

Uwagi końcowe

 

Wiele osób uważa pomysł posiadania pięknego egzotycznego dzikiego zwierzęcia za bardzo pociągający, a niektórzy uważają go za symbol bogactwa, ale wiąże się to z dużym ryzykiem i odpowiedzialnością. Koty hybrydowe, takie jak kot Savannah , są sprzedawane jako koty domowe, które są uważane za udomowione. Słowo „udomowiony” to nie to samo co „oswojony”, które ludzie często mylą.

 

Owszem, nie są tak zdziczałe jak pokolenie zdziczałych kotów , ale wychowanie kilku pokoleń nie „wymazuje” zdziczałej historii, która leży im na sercu. Te egzotyczne kocie bestie, choć przepiękne, z pewnością nie są dobrym wyborem dla zwierząt domowych.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button