Koty

Dlaczego kot jest lepszy niż pies – 10 powodów

Dlaczego kot jest lepszy niż pies. 10 powodów, dla których koty są lepszymi zwierzętami domowymi niż psy . Dlaczego koty są lepszymi zwierzętami domowymi niż psy ? Oto powody, dla których koty sprawiają, że życie jest milsze niż psy .Decydując się na zdobycie zwierzęcia, wybór kota lub psa może być trudną decyzją.

Chociaż oba są futrzanymi przyjaciółmi, te dwa rodzaje zwierząt bardzo się od siebie różnią. Koty mają wiele korzystnych cech, w tym łatwą pielęgnację, czystość i urocze wybryki, co czyni je wspaniałym zwierzakiem dla każdej rodziny.

   

10. Koty nie zajmują dużo miejsca -. Dlaczego kot jest lepszy niż pies

  Czy kiedykolwiek próbowałeś dzielić łóżko z golden retrieverem – lub nawet małym psem – wiesz, że zajmują one dużo miejsca. Czy to łóżko psa , przestrzeń osobista , a także ich zabawki, które często są po prostu rzucone na podłogę .Pies potrzebuje przestrzeni, aby żyć zdrowo i szczęśliwie .   Dlaczego kot jest lepszy niż pies
10. Koty nie zajmują dużo miejsca -.
dlaczego koty są lepsze od psów   Koty nie potrzebują jednak dużej przestrzeni, aby dobrze się rozwijać. Tak długo, jak możesz zmieścić ich niezbędniki, takie jak toaleta dla kotów i naczynia na jedzenie i wodę gdzieś w rogu , możesz całkiem zagwarantować, że twój kotek będzie szczęśliwy.

9. Posiadanie kota jest bardziej przystępne

  W ciągu swojego życia koty są na ogół bardziej przystępne cenowo niż psy. Chociaż zakup kota konkretnej rasy może być kosztowny, opłaty adopcyjne za kocięta i koty są niższe niż za szczeniaki czy psy – zwłaszcza gdy kociąt jest dużo lub gdy w schronisku jest duży ich napływ.

Niektóre schroniska mogą nawet odstąpić od swoich opłat .   Jak tylko staniesz się właścicielem zwierzęcia, będziesz musiał ponieść wiele wydatków, od zaopatrzenia po groomerów. Ponieważ psy mają tendencję do niszczenia swoich zabawek, muszą być one wykonane z dużo twardszych (i dużo droższych) materiałów – albo trzeba je często wymieniać. Zabawki dla kotów są stosunkowo tanie w zakupie, a jeszcze tańsze dla majsterkowiczów.  

Uzyskanie wystarczającej ilości ćwiczeń jest absolutnie niezbędne dla zdrowia psa, ale ukończenie dwóch lub trzech spacerów dziennie może być wyzwaniem, jeśli pracujesz w pełnym wymiarze czasu. Koty, jednak, są doskonale szczęśliwe, aby lounge, drzemka i grać z ich zabawkami sam w domu i można pracować szczęśliwie . Jeszcze lepiej, jeśli masz dwa koty, bo one lubią swoje towarzystwo.

8. Koty są całkowicie szczęśliwe w pomieszczeniach zamkniętych

 

Praktycznie niemożliwe jest, aby psy prowadziły wyłącznie wewnętrzny tryb życia ; potrzebują dużo ruchu, wielu spacerów i czasu spędzonego na zewnątrz, aby żyć szczęśliwie i zdrowo. Jednak jeśli nie masz podwórka lub dostępu do parków może to stanowić duże wyzwanie.   Dlaczego kot jest lepszy niż pies
8. Koty są całkowicie szczęśliwe w pomieszczeniach zamkniętych

  Koty nie tylko są znacznie bezpieczniejsze w pomieszczeniach, ale są również doskonale zadowolone, gdy siedzą obok okna lub leżą w słonecznym miejscu na kanapie.

Wystarczy otworzyć okno, aby zaczerpnąć świeżego powietrza (ale upewnij się, że nie jest ono na tyle otwarte, aby kot mógł uciec), a Twój kot będzie doskonale zadowolony z obserwowania ptaków przez cały dzień.

7. Koty są cichsze – Dlaczego kot jest lepszy niż pies

  Nawet najwięksi miłośnicy psów muszą przyznać: Niezależnie od tego, czy twój pies szczeka na przechodnia, inne zwierzę, czy po prostu dlatego, że jego ulubiona zabawka utknęła pod kanapą, ciągłe szczekanie może być dość denerwujące.  

Podczas gdy koty z pewnością robią hałas – zwłaszcza w nocy, kiedy wiele kotów jest najbardziej aktywnych – miauki i mruczenie są zazwyczaj dość ciche. Miauczenia i mruczenia są urocze, ale jeszcze lepiej, zaczniesz rozpoznawać, co naprawdę oznaczają kocie miauczenia.

Dowiesz się, jak odróżnić miauczenie, które oznacza „jestem głodny ” od miauczenia, które oznacza „pogłaszcz mnie !”. Największe koty domowe :Top 10 największych ras kotów

6. Kocięta wymagają mniej pracy niż szczeniaki

 

Zarówno szczenięta jak i kocięta wymagają niesamowitej ilości czasu, energii i uwagi. Między nauczaniem nowego członka rodziny w nowym domu, zapoznaniem się z dietą i rozpoczęciem niektórych wstępnych szkoleń, możesz być nieco podekscytowany w ciągu pierwszych kilku tygodni z nowym szczeniakiem lub kociakiem, Dlaczego koty są lepszymi zwierzętami domowymi niż psy .  

6. Kocięta wymagają mniej pracy niż szczeniaki

  Szczenięta potrzebują ciągłego szkolenia (zwłaszcza w zakresie nauki czystości), ale po odstawieniu od matki i opanowaniu podstaw korzystania z toalety, mogą być pozostawione bez nadzoru w ciągu dnia.Chcesz być bezpieczny? Umieść kociaka w pokoju, w którym nie będzie mógł robić psot podczas Twojej nieobecności.

5. Koty niszczą Szkotów – Dlaczego kot jest lepszy niż pies

Koty są naturalnymi myśliwymi, więc to jest w ich DNA, aby prześladować, polować i pounce na ich ofiarę . Chociaż nigdy nie powinieneś pozwolić swojemu kotu zjeść złapanej przez niego myszy, dom wolny od szkodników jest tylko jedną z wielu korzyści wynikających z posiadania kota.

Dodatkowo sam zapach kota może utrzymać gryzonie z dala od domu; jeśli gryzonie wykryją w domu myśliwego, są znacznie mniej skłonne do wejścia. Starszy kot: 10 porad dotyczących pielęgnacji  

4. Czyszczenie kociej toalety jest łatwiejsze niż ciągłe spacery

 

Chociaż może to być trochę dziwne, aby twój kot zigging i pooping w strategicznie umieszczonych pudełkach wokół domu, czyszczenie kuwety jest znacznie łatwiejsze niż konieczność chodzenia na spacery późno w nocy, w gorące letnie dni, lub przez zamarzający śnieg, dobrze, scooping kupy psa z plastikową torbą nad ręką, podczas gdy jesteś na to.   4. Czyszczenie kociej toalety jest łatwiejsze niż ciągłe spacery

  Koty są z natury bardzo czystymi stworzeniami i jednym z ich instynktów jest zakopywanie swoich odchodów. Dzięki temu ukrywają swoje terytorium przed drapieżnikami, które podobnie jak koty wykorzystują zmysł węchu do poszukiwania zdobyczy. Chociaż koty domowe niekoniecznie są żerowane przez drapieżniki, ludzie mogą czerpać korzyści z czystej i całkowicie ukrytej kuwety .

3. Koty są czyszczone -. dlaczego koty są lepsze od psów

 

Psy uwielbiają rzeczy, które brzydko pachną – od śmieci, przez martwe zwierzęta, po kupy – i właściwie lubią się w nich tarzać. W związku z tym psy muszą być regularnie kąpane i pielęgnowane, co może cię drogo kosztować.   Koty to w zasadzie samooczyszczające się maszyny. Możesz chcieć przyciąć ją raz na jakiś czas i pielęgnować jej pazury w razie potrzeby . Ale poza tym koty zachowują czystość. Problemy zdrowotne kotów : 6 problemów

2. Koty rozumieją przestrzeń osobistą -. dlaczego koty są lepsze od psów

 

Czasami po długim stresującym dniu w pracy, możesz nie być w nastroju, aby mieć psa na piętach, podążając za tobą po domu i szturchając cię do zabawy z nim .

Chociaż koty mogą mieć zły wizerunek ze względu na wyglądanie na zimne lub odległe, naprawdę rozumieją (i doceniają) koncepcję przestrzeni osobistej. Koty nie wymagają twojej ciągłej uwagi lub energii, dając ci wiele okazji do siedzenia i odpoczynku po długim tygodniu pracy. dlaczego koty są lepszymi zwierzętami domowymi niż psy .   Dlaczego kot jest lepszy niż pies
2. Koty rozumieją przestrzeń osobistą -.
dlaczego koty są lepsze od psów

1. Koty zapewniają korzyści zdrowotne – dlaczego koty są lepsze od psów

 

Powiedziano, że posiadanie zwierzęcia może zmniejszyć stres i spowodować, że będziesz żył dłużej, ale są pewne korzyści zdrowotne, które koty zapewniają swoim właścicielom.

Na przykład pradżnia ma terapeutyczne zdolności uzdrawiania ludzkich mięśni i kości. Wykazano, że częstotliwość wibracji ma pozytywny wpływ na ruchomość stawów po urazie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button