Koty

Problemy zdrowotne kotów : 6 problemów

Problemy zdrowotne kotów : 6 najczęstszych problemów. Problemy zdrowotne kotów, które występują najczęściej u kotów. Koty są samotne, ale nawet twój niefrasobliwy kot nie może zapobiec niektórym z tych bardziej powszechnych chorób i problemów zdrowotnych kotów.

   

1. Wymioty – problemy zdrowotne kotów

Wymioty to bardzo częsty problem u kotów, który ma wiele przyczyn. Są one różne – od zjedzenia czegoś trującego lub niejadalnego (np. sznurka), po infekcje, choroby układu moczowego czy cukrzycę. Objawy są zwykle oczywiste i obejmują ślinienie się i niepokój brzucha. Wymioty mogą szybko odwodnić kota, więc jeśli kociak nadal wymiotuje lub jest chory, natychmiast zadzwoń do weterynarza. Można pobrać próbkę wymiocin kota i zabrać ją ze sobą do weterynarza.   1. Wymioty - problemy zdrowotne kotów  

2. Choroba dolnych dróg moczowych kotów (FLUTD) – Problemy zdrowotne kotów

Niektóre szacunki mówią, że do 3% kotów widzianych przez weterynarzy ma chorobę dolnych dróg moczowych kotów (FLUTD), która jest w rzeczywistości wieloma kocimi chorobami o wielu przyczynach.   Zarówno koty jak i kocięta mogą zachorować na FLUTD i często występuje u kotów, które mają nadwagę lub jedzą suchą karmę. Stres, gospodarstwo domowe z wieloma kotami i nagłe zmiany mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia FLUTD u kota, a leczenie zależy od rodzaju FLUTD u kota.

Do objawów FLUTD należą:

 • Picie więcej
 • Mocz z krwią
 • Oddawanie moczu w nietypowych miejscach
 • Płacz przy oddawaniu moczu
 • Lizanie okolic moczu (często z powodu bólu)
 • Depresja
 • Odwodnienie
 • Brak apetytu
 • Wymioty

 

Jeśli podejrzewasz, że Twój kot ma problemy z drogami moczowymi, natychmiast wezwij lekarza weterynarii.  

2. Choroba dolnych dróg moczowych kotów (FLUTD) - Problemy zdrowotne kotów

3. Pchły – problemy zdrowotne kotów

Pchły są bardzo częstym problemem zdrowia zewnętrznego u kotów. Ale to taki, który można łatwo wyleczyć. Objawy, że twój kot ma, gdy ma pchły , obejmują:

 • Plamki na skórze (wyglądają jak małe czarne kropki)
 • Ciągłe drapanie
 • Częste lizanie
 • Zaczerwieniona lub podrażniona skóra
 • Utrata włosów
 • Infekcje skórne lub gorące miejsca
 • Pchły mogą żyć przez ponad rok, a Twój kot ponosi ryzyko anemii, jeśli problem staje się poważny, więc upewnij się, że leczysz problem pcheł u kota i zapobiegasz przyszłym infestacjom.

Porozmawiaj z lekarzem weterynarii na temat tego, która kontrola pcheł byłaby najlepsza dla Twojego kota. Leczenie obejmuje leki doustne, proszki, pianki i szampony. Problemy zdrowotne kotów.

4. Tasiemce – Problemy zdrowotne kotów

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych u kotów jest tasiemiec, który żyje w jelicie cienkim kociaka i czasami rośnie do 60 cm . oznacza to, że tasiemce są segmentowane i zwykle rozpadają się po wydaleniu. Jest bardzo mało prawdopodobne, że zobaczysz całego robaka. Z reguły widać segmenty ( części ).  
4. Tasiemce - Problemy zdrowotne kotów

Objawy zakażenia tasiemcem mogą być subtelne, ale mogą obejmować wymioty i utratę wagi. Najłatwiejszym sposobem stwierdzenia, czy kot ma tasiemce, jest obejrzenie jego kału, okolic odbytu i w kuwecie. Tasiemce zwykle wychodzą z odbytu kota, gdy ten śpi lub jest zrelaksowany. Jeśli widzisz małe białe robaki lub to, co wygląda jak ziarna ryżu lub sezamu, twój kot prawdopodobnie ma tasiemce. Problemy zdrowotne kotów .

  Opcje leczenia obejmują leki wstrzykiwane, doustne lub miejscowe. Ale ponieważ koty prawie zawsze dostają tasiemce w wyniku spożycia pcheł, upewnij się, że zarządzasz wszelkimi problemami pcheł, które ma twój kot, zanim zaczniesz walczyć z tasiemcami . Problemy zdrowotne kotów .  

5. Biegunka

Wiele rzeczy może powodować biegunkę u kotów, w tym pasożyty jelitowe, zepsute jedzenie, alergie, infekcje, choroby wątroby, rak i inne.   Objawami biegunki są biegunkowe, wodniste lub płynne stolce. W zależności od przyczyny, biegunka może trwać dzień, tydzień lub miesiące. Problemy zdrowotne kotów.    Jeśli Twój kot ma biegunkę, zaoferuj kociakowi dużo świeżej, czystej wody, aby zapobiec odwodnieniu. Następnie wystawić jedzenie dla kotka na nie więcej niż 12 godzin. Zabierz kota do weterynarza, jeśli po upływie doby nadal ma biegunkę lub natychmiast, jeśli zauważysz wymioty, ciemne lub krwawe stolce, gorączkę, senność lub utratę apetytu, albo jeśli kot z trudem wypróżnia się. 5. Biegunka

 

6. Problemy z oczami

Zdrowotne działanie kota. Problemy z oczami u kotów mogą być spowodowane wieloma rzeczami, takimi jak zapalenie spojówek, wrzody rogówki, zaćma, jaskra, urazy, wirusy, stany zapalne i choroby siatkówki. Zdrowotne problemy kotów.   Niektóre oznaki, że twój kot może mieć problemy z oczami to wodniste oczy, łzawe futro, zmętnienie, czerwone lub białe wyściółki powiek, plamy w kącikach oczu, mrużenie .Problemy z oczami powinny być traktowane jako nagłe, więc umów się z lekarzem od razu.  
6. Problemy z oczami

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button