Koty

Najdroższe koty 9 najrzadszych ras kotów

Najdroższe koty. Najrzadsze koty. Wielcy miłośnicy kotów wiedzą, że feliny występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Każda poszczególna rasa ma też zazwyczaj unikalne cechy, które mogą uczynić z niej idealnego pupila lub sprawić, że będziesz od niej stronił. Znalezienie kota, który pasuje do Twojego stylu życia i osobowości może być trudnym zadaniem i może wymagać pewnych poszukiwań. 9 najrzadszych ras kotów.

Większość entuzjastów kotów zostały zaznajomione z typowych ras kotów przechowywanych jako zwierzęta domowe , więc nadszedł czas, aby rzucić trochę światła na niektóre z rzadszych ras, które są dostępne. Kto wie, może jedna z tych wyjątkowych ras stanie się twoim idealnym kotem. Najdroższe koty.

1. Scottish Fold Najrzadziej spotykane koty

Scottish Fold Najrzadziej spotykane koty Nazwane po ich uroczych, złożonych uszach, koty Scottish Fold mają wyjątkowy wygląd. Fałdy są produkowane przez gen, który wpływa na chrząstkę ucha, ale ponieważ ten gen nie jest całkowicie dominujący, nie wszystkie szkockie fałdy mają sfałdowane uszy. Najdroższe koty. Tak czy inaczej, te koty są urocze. Oryginalny kot szkocki został wyhodowany ze względu na charakterystyczne złożone uszy w Wielkiej Brytanii w latach 60. Teraz są ulubionymi pupilami celebrytów na całym świecie, w tym amerykańskiej piosenkarki Taylor Swift.

2.  Kot norweski leśny Najrzadsze koty

Kot norweski leśny Najrzadsze koty

Patrząc na nazwę tej rasy, nie trudno określić skąd pochodzą. Kot norweski leśny, który w Norwegii nosi nazwę Skogkatt, jest naturalną rasą europejską, która wywodzi się od kotów domowych wprowadzonych po raz pierwszy przez starożytnych Rzymian. Norweskie mity sugerują, że koty są w Norwegii od setek lat.

3. Sfinks – Najrzadsze koty 

Sfinks - Najrzadsze koty 

Rasę Sfinks łatwo rozpoznać po wyraźnych cechach fizycznych – przede wszystkim bezwłosych. Koty sfinksowe nie mają sierści, co czyni je doskonałymi zwierzętami dla osób cierpiących na silne alergie. Ponieważ nie mają futra, te kotki są prawie zawsze zimne, co oznacza, że prawie zawsze szukają przytulania. Koty bezwłose były notowane w całej historii, nawet w starożytnym Egipcie, a obecna rasa amerykańskiego sfinksa pochodzi od kotów z Minnesoty i Kanady, które miały naturalne mutacje uniemożliwiające wzrost włosów. Chociaż istnieją inne rasy bezwłose, rasa Sfinks jest wyjątkowa. Wyjątkowo towarzyskie koty, Sfinksy absolutnie kochają swoich właścicieli i mogą być dość czułe i zabawne. Najrzadszy z kotów. 

4. Egyptian Mau (Egipskie Mau) – Najdroższe koty

Egyptian Mau (Egipskie Mau) - Najdroższe koty

Jako jedyna naturalnie udomowiona rasa kota plamistego, egipski Mau jest często poszukiwany ze względu na swoją oszałamiającą sierść. Oprócz wybitnego wyglądu, koty te są również znane z wysokiej jakości towarzystwa i sprawności myśliwskiej. Po raz pierwszy zostały uznane za zwierzę domowe przez starożytnych Egipcjan tysiące lat temu, dlatego Maus egipski może być jedną z najstarszych ras kotów domowych. Najrzadsze koty.

5. Korat – Najdroższe koty

5.Korat  - Najdroższe koty

Koty Korat są popularne w USA dopiero od kilkudziesięciu lat, ale ich historia sięga tysięcy lat wstecz. Rasa pochodzi z Tajlandii, gdzie po raz pierwszy została znaleziona i odnotowana w starożytnych artefaktach pochodzących z XIII wieku. Zostały one przywiezione do Europy w 1800 roku i stały się znane jako „Niebieskie koty syjamskie” ze względu na ich solidne niebieskie płaszcze, stosunkowo drobne ciała i szerokie, świetliste oczy.

6. Brytyjski krótkowłosy – Najdroższe koty

Brytyjski krótkowłosy - Najdroższe koty

Jeśli szukasz kociego towarzysza, który wydaje się być głupi i złośliwy, jak te, które często widzisz w popularnych filmach o kotach w Internecie, brytyjski krótkowłosy może nie być dla Ciebie. Ich osobowość jest wręcz przeciwna, gdyż są ciche, spokojne i ogólnie powściągliwe. Koty brytyjskie krótkowłose pochodzą z Wielkiej Brytanii – choć uważa się, że pierwotnie zostały tu sprowadzone przez Rzymian, gdy najechali ten kraj w I wieku naszej ery. Koty brytyjskie krótkowłose są również znane jako koty brytyjskie niebieskie ze względu na swój niebieski kolor. Jest to stosunkowo mało popularna rasa, ale są one znane z tego, że tworzą najwyższej klasy towarzyszy dla tych, którzy je posiadają. Najrzadsze koty .

7. Peterbald – Najrzadsze koty

Peterbald - Najrzadsze koty Koty Peterbald nie mają długiej historii, ale jest ona dość ciekawa. Unikalny kot został po raz pierwszy zgłoszony w latach 80. w mieście Don w Rosji, gdzie ze względu na brak włosów nazwano go Don Sphynx. Nowa rasa została wysłana do Petersberga w Rosji, a w 1993 roku naukowcy wyhodowali szlachetnego kota orientalnego krótkowłosego ze sfinksem Don, a jedno z ich kociąt stało się podstawą rasy Peterbald. W maju 2008 roku ACFA przyjęła Peterbalda do rywalizacji w klasie mistrzowskiej. Dziś rasa ta jest rzadkim i pożądanym zwierzęciem domowym. Najrzadsze koty .

8. Mińsk – Najrzadsze koty – Najdroższe koty

Mińsk - Najrzadsze koty Najdroższe koty

Skrzyżuj Munchkina ze Sfinksem i masz minskina. Mińczyki wywodzą swoje krótkie, krępe ciało od Munchkina, a niezwykle skąpe umaszczenie od Sfinksa – to dopiero jest charakterystyczny wygląd kota! Pierwszy oficjalny norek został wyhodowany w Bostonie, Massachusetts w lipcu 2000 roku. W ciągu pięciu lat było około 50 minskinów, a rasa została zarejestrowana w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Kotów (TICA). Ta urocza i wychodząca rasa jest aktualna w programie TICA, który śledzi rozwój nowych ras.  

9. Bobtail amerykański (American Bobtail)

Bobtail amerykański (American Bobtail)

Pomimo podobieństwa do dzikich bobków, koty te są udomowione i stanowią wspaniałe zwierzęta domowe. Ale unikalna rasa może być trudna do znalezienia. Amerykański Bobtail występuje w Ameryce Północnej od lat 60. ubiegłego wieku, ale popularność zyskał dopiero w latach 2000. Najdroższe koty. Oryginalny Bobtail był kotem znalezionym w motelu w Arizonie, a eksperci uważają, że został tam porzucony. Uważano, że kot ten jest krzyżówką bobcata i kota domowego ze względu na swój zadziorny wygląd i charakterystyczny ogon. Ten futrzany przyjaciel z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach w domu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button