Koty

Kot jak pies – 9 ras kotów

Kot jak pies. Koty, które zachowują się jak psy 9 ras kotów. Są miłośnicy psów, miłośnicy kotów i ludzie, którzy chcą trochę obu. Może nie uwielbiają wyjątkowości, z której słynie wiele kotów, jednak łakną niezależności kociaka.

Oto kilka ras kotów, które mają kontakt ze swoją psią stroną. Może nie przyniosą ci kapci, ale są mniej zdystansowane niż niektórzy z ich kocich przyjaciół i mogą nawet przyjść, gdy je zawołasz.

Kot jak pies

Koty, które zachowują się jak psy .Jeśli chcesz mieć kota w swojej rodzinie, najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest schronisko lub organizacja ratownicza. Wiele kotów ratunkowych to rasy mieszane, co w wielu przypadkach oznacza, że posiadają najlepsze cechy kilku jacków genów, które zostały połączone w jeden. Dodatkowo, ponieważ uratowane koty często spędzają czas z wolontariuszami w schroniskach, często są dobrze uspołecznione i przyjazne. Koty, które zachowują się jak psy 

Wiele schronisk i grup ratunkowych wykonuje również testy behawioralne, dzięki czemu znają osobowość każdego kociaka, aby upewnić się, że nadają się do adopcji. Kiedy idziesz do schronu , często znajdziesz koty czystej krwi lub koty, które przypominają pewne rasy. Oto spojrzenie na niektóre rasy o zdecydowanych cechach psich.

Kot Maine Coon

Kot Maine Coon Kot jak pies.
Koty rasy Maine Coon, pierwotnie wyhodowane do tępienia gryzoni, a jednocześnie wymagające odporności, by przetrwać północno-wschodnie zimy, są znane jako koty inteligentne, zdolne do szkolenia i „psowate”.
Te „łagodne olbrzymy”, zwykle większe od większości kotów domowych, są niezwykle przyjazne i urocze i zawsze chcą być ze swoimi ludźmi. Wiele kotów Maine Coon uwielbia bawić się w wodzie i są szczególnie dobre z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi.Koty, które zachowują się jak psy .

Amerykański loczek

Amerykański loczek

Amerykański Curl, znany ze swoich charakterystycznych uszu, które z wdziękiem odwracają się do tyłu, jest przyjazny i zabawny w towarzystwie. Koty te są ciekawskie i figlarne, chętnie przebywają w środku akcji. „Curlies są bardzo zorientowane na ludzi, lojalne, czułe bratnie dusze, nadzwyczaj szybko dostosowują się do innych zwierząt domowych, dzieci i nowych sytuacji.

Co ciekawe, Curl większość swojego życia utrzymuje jako kociak. Kitty nie miauczy zbyt często, ale kiedy to robi, wydaje mruczące dźwięki.

Manx (kot Manx) – Kot jak pies

Manx (kot Manx)

Manx znane są z tego, że często (ale nie zawsze) są pozbawione ogona. Przyjazna rasa, są czasami określane jako „psie koty”, ponieważ są tak czułe i zawsze chętne do spotkania ze swoimi ludźmi. Manx ma duże poczucie humoru i często wymyśla różne rozrywki ze swoją rodziną.Koty, które zachowują się jak psy .

Manx może być nauczony przychodzić, gdy wołasz jego imię lub odpowiedzieć na słowo „nie”, w przeciwieństwie do większości innych kotów, które myślą, że komendy są tylko dla ich psich przyjaciół.

Turecka angora – Kot jak pies

Turecka angora Kot jak pies.


Te przyjazne kotki są kochające i figlarne. Dobrze dogadują się z dziećmi, psami i innymi zwierzętami, choć lubią być w centrum uwagi .Kiedy przychodzą goście, turecka Angora często będzie biegła do drzwi.Lubią też bawić się w wodzie.

Ragdoll – Koty, które zachowują się jak psy 

Ragdoll - Koty, które zachowują się jak psy 

Jeśli przebrniesz przez hipnotyzujące niebieskie oczy ragdoll, przekonasz się, że ta kocia bestia jest więcej niż tylko uderzająca. Puszysty ragdoll ma również przyjazną i miłą osobowość.

Nazwa ragdoll pochodzi od tego, że kiedy ją podnosisz, ma tendencję do kulania się, tak jak ragdoll. Te koty można nauczyć przychodzić, gdy je wołasz, a nawet będą grać w aport. Często będą cię witać, gdy wrócisz do domu, podążać za tobą z pokoju do pokoju, siedzieć na twoich kolanach i spać z tobą. Są łagodne i rzadko używają pazurów podczas zabawy. 

 

Kot abisyński – Koty, które zachowują się jak psy 

Kot abisyński - Koty, które zachowują się jak psy 


Jedna z najstarszych znanych ras, ten psi kot pójdzie za tobą prawie wszędzie, czasami z zabawką w ustach, i nie mają nic przeciwko chodzeniu na smyczy. Połów jest taki, że te kochające zwierzęta kochają uwagę i mogą stać się przygnębione, jeśli pozostawione same zbyt często .Koty, które działają jak psy.

Kot birmański (kot birmański) Kot jak pies.

Kot birmański (kot birmański) Kot jak pies.

Inteligentne i pełne osobowości, te jedwabiście pokryte kocięta są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi, ponieważ po prostu uwielbiają być przy swoich ludziach. Są tak podobne do psów , przekonały niektórych miłośników psów do przejścia na kocią stronę. Koty, które zachowują się jak psy.

 

Ich duże, wyraziste oczy emanują niewinnością, która cię uwiedzie , i mają nieodparty urok, który zdobył wielu ludzi, którzy myśleli, że nie lubią kotów .Mają wielkie przywiązanie do swoich ludzi i chcą być z nimi jak najwięcej, nie będąc zbyt wymagającymi. Wiele birmańczyków będzie nawet bawić się w aportowanie z zabawką na tę okazję.

Sphynx – Koty, które zachowują się jak psy 

Sphynx - Koty, które zachowują się jak psy 


Chociaż nie jest to zwykle Sfinks o bezwłosym wyglądzie, na ciele tej rasy często znajduje się miękka skóra, która sprawia, że czują się jak zamsz lub jak miękka brzoskwinia. Koty te są zazwyczaj czułe i uwielbiają uwagę. Uwielbiają przebywać z ludźmi, ale lubią też towarzystwo psów i innych kotów. Nie jesteś przekonany, że to kotek dla Ciebie? Koty te znane są z tego, że podążają za swoimi ludźmi, mrucząc, a nawet merdając uroczo ogonem.

 

Birma – Koty, które zachowują się jak psy 

Birma - Koty, które zachowują się jak psy 

Kocięta Sweet confirmation rodzą się całe białe, a z wiekiem zaczynają nabierać koloru. Te łagodne kocięta są stosunkowo spokojne i bardzo kochające i społeczne w stosunku do ludzi i innych zwierząt domowych. Są cierpliwe, łatwe w obsłudze i uwielbiają uwagę.

Birmani są bardzo pomocni, chętnie pomagają ścielić łóżka, ładować zmywarkę, składać pranie, czytać gazetę i pracować na komputerze.” „Są chętnymi uczestnikami wszystkiego, co się robi. Nigdy nie będziesz sam, jeśli w Twoim domu pojawi się birmańczyk. Koty, które zachowują się jak psy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button