Koty

Trzymanie kota na zewnątrz i w mieszkaniu

Trzymanie kota na zewnątrz lub w mieszkaniu ? Podczas gdy wiele z tych kotów jest trzymanych w domu, inne mogą przychodzić i wychodzić jak chcą lub nawet wędrować na zewnątrz w pełnym wymiarze czasu. Podczas gdy wiele z tych kotów jest trzymanych w domu, inne mogą przychodzić i odchodzić jak chcą, a nawet wędrować na zewnątrz w pełnym wymiarze czasu .

Jaka jest właściwa odpowiedź dla właścicieli kotów? Trzymanie kota na zewnątrz lub na mieszkaniu ?

Jaka jest właściwa odpowiedź dla właścicieli kotów? Trzymać kota na zewnątrz lub na mieszkaniu ? Właściciele kotów powinni trzymać swoje zwierzęta w domach, aby chronić dzikie zwierzęta. Koty domowe żyją też znacznie dłużej niż te na zewnątrz, ponieważ nie są narażone na ruch, choroby i inne zwierzęta. Po pierwsze, koty domowe pozostają genetycznie dość podobne do swoich przodków, co oznacza, że nadal posiadają wiele ze swoich dzikich instynktów. W przeciwieństwie do naszych psich towarzyszy, nasze koty zachowały swoją dziką passę. Zobaczyć kota na zewnątrz to zobaczyć stworzenie w swoim żywiole. Można było trzymać kota w domu i zapewnić mu wygodne i bezpieczne życie. Ale to tak, jakby zostawić swój samochód wyścigowy w garażu zbyt.garaż. Trzymanie kota na zewnątrz czy w mieszkaniu ? Ponadto istnieje wiele dowodów na to, że mieszkanie w domu może być niezdrowe dla niektórych kotów. Kotki, które spędzają dziewięć lat życia w pomieszczeniach zamkniętych, mogą cierpieć na problemy zdrowotne, takie jak otyłość i cukrzyca, a także wykazywać problemy behawioralne związane z nudą, takie jak agresja i zrzucanie odchodów poza kuwetą. Ale w końcu to każdy właściciel kota decyduje, co jest najlepsze dla jego pupila. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zapewnienie kotu aktywności fizycznej i stymulacji umysłowej – zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – przy jednoczesnej ochronie lokalnej przyrody.

Bezpieczne spacery

 

Bezpieczne spacery

Jeśli Twój kotek pragnie spędzać czas na świeżym powietrzu, trzymaj go na zewnątrz pod nadzorem. Wiele kotów potrafi dostosować się do szelek i chodzenia na smyczy – niektóre po prostu wymagają więcej szkolenia niż inne. Nie wszystkie koty będą chciały wychodzić na spacer jak pies; mogą jednak cieszyć się z odkrywania podwórka, skubania trawy i wylegiwania się na słońcu. Trzymanie kota na zewnątrz czy w mieszkaniu ?   Podobnie jak pies, kot może być przymocowany do długiej smyczy, gdy znajduje się w ogrodzonym ogrodzie lub innym obszarze.Jednak powinny być ściśle nadzorowane przez cały czas, aby upewnić się, że nie zostaną złapane lub zaplątane w smycz. Dlaczego kot jest lepszy niż pies – 10 powodów   Innym bezpiecznym sposobem na umożliwienie kotu korzystania z uroków przyrody jest udostępnienie mu ganku lub innej zamkniętej przestrzeni na zewnątrz.   Jeśli zdecydujesz się wyprowadzić kota na zewnątrz, upewnij się, że jest on wyposażony w mikrochip i obrożę z identyfikatorem. Upewnij się również, że twój kot jest zabezpieczony i zaokrąglony przeciwko pchłom, kleszczom, nicieniom sercowym i pasożytom jelitowym.

Zwiększ aktywność w pomieszczeniach Trzymaj kota na zewnątrz lub w mieszkaniu ?

Zwiększ aktywność w pomieszczeniach Trzymaj kota na zewnątrz lub w mieszkaniu

Świat przyrody oferuje kociakom nieskończone możliwości ćwiczeń i zabawy, ale Twój kot nie musi koniecznie wychodzić na zewnątrz, aby z nich korzystać. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz dać swojemu kotu radość podobną do tej, którą zapewnia mu natura. Dlaczego warto mieć kota: 5 najważniejszych powodów   Wzbogać środowisko swojego kota. Kotki potrzebują miejsca do wspinania się, drapania i chowania, dlatego wyposaż swój dom w meble dla kotów, kartonowe pudła i drapaki. Przestrzeń pionowa jest szczególnie ważna dla kotów, dlatego warto rozważyć zakup lub budowę kociego drzewka. „Zapewnienie przestrzeni pionowej zwiększa względną wielkość środowiska kota i pomaga zaspokoić jego natychmiastową potrzebę bezpiecznej przestrzeni nad ziemią. Można dodatkowo wzbogacić przestrzeń życiową kota, ustawiając „kocią telewizję”. Umieść karmnik dla ptaków lub wannę dla ptaków tak, aby były w zasięgu wzroku od okna. Jeśli masz wąskie parapety, rozważ zainstalowanie obudowy w środku, aby Twój kot mógł się opalać i cieszyć się widokiem.  

Trzymanie kota

Baw się ze swoim kotem. Zabawa jest ważna dla kota, ponieważ pozwala mu na wykonywanie naturalnych zachowań, takich jak polowanie i wyskakiwanie na zdobycz. Dla kotów i ich właścicieli nie ma nic bardziej stymulującego i pociągającego niż interaktywna zabawa .Trzymanie kota na dworze czy w mieszkaniu ?    Pamiętaj, że kiedy angażujesz swojego kota do zabawy, to sposób zabawy jest równie ważny jak zabawki, których używasz. Jak długo żyją koty – Fakty dotyczące życia kotów   Trzymanie kota na zewnątrz czy w mieszkaniu ? Koty są szczęśliwsze i zdrowsze, gdy muszą pracować, aby zdobyć jedzenie. Rozważ więc karmienie kota za pomocą puzzli żywieniowych, czyli urządzenia, które uwalnia kibel, gdy kot próbuje.  

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button