Koty

Jak wykąpać kota – 10 porad dotyczących kąpieli kota

Jak wykąpać kota? Porady dotyczące kąpieli kota lub kotka. Koty są znane ze swoich nawyków pielęgnacyjnych. Dzięki swoim językom, zębom i łapom są zwykle w stanie utrzymać się w czystości i świeżości bez ingerencji z zewnątrz. Czasami jednak kot może potrzebować pomocy w utrzymaniu czystości. Jeśli twój koci przyjaciel jest pokryty czymś niebezpiecznym, śmierdzącym lub lepkim, lub jeśli złapał jakieś pasożyty, może to być dobry pomysł, aby dać mu kąpiel. Oto jak wykąpać kota z minimalnym stresem dla was obojga.

 

Jak wykąpać kota

 

Jak wykąpać kota

 

1. Przycinaj paznokcie u nóg swojego kota. Wzburzony kot może podczas kąpieli oberwać pazurami każdego, kto znajduje się w pobliżu, w tym Ciebie. Kocie zadrapania mogą łatwo ulec zakażeniu, dlatego w Twoim własnym interesie jest przycięcie pazurów kota przed próbą wykąpania go. Jak wykąpać kota.

 

2. Szczotkuj swojego kota przed: Koty często się zrzucają i robią to przez cały rok. Te dodatkowe włosy nie będą dobre dla twojej hydrauliki i utrudnią kotu prawdziwą czystość. Jeśli możesz, dokładnie wyszczotkuj kota przed rozpoczęciem kąpieli, aby usunąć wszystkie luźne włosy i maty. Możesz też delikatnie włożyć do jej uszu waciki, aby zatrzymać wodę.

 

Mycie kota

 

Mycie kota

 

3. Odpowiednia pora: Koty generalnie nie lubią przebywać w wodzie. Kot, który jest pełen energii, będzie mocniej protestował przeciwko kąpieli. Zaplanuj kąpiel na czas, kiedy kot jest zmęczony i odetchnie z ulgą, np. po długiej zabawie kocim tancerzem lub kocimiętką. Jeśli możesz zaplanować kąpiel kota tak, aby ktoś inny był w pobliżu, aby pomóc, to jeszcze lepiej. Umyj kota. Dlaczego pies wymiotuje? Przyczyny i pomoc dla psa

4. Zdobądź przyczepność: Twój kot doceni ją tak samo jak Ty pod prysznicem. Daj kotu złożony ręcznik lub gumową matę do kąpieli na dnie wanny, aby mógł stanąć i nie wpadł w panikę, gdy nie będzie mógł łatwo stanąć. Gdy mata jest już w wannie, dodaj do niej trzy do czterech cali przyjemnie ciepłej wody, a następnie poproś pomocnika o umieszczenie kota w wannie. Może być konieczne, aby Twój pomocnik trzymał kota podczas kąpieli, aby uniknąć drapania.

Uwaga: Koty nie pocą się tak jak ludzie. Parująca, gorąca woda, którą preferujesz podczas prysznica lub kąpieli, może przegrzać Twoje zwierzę. Zamiast tego należy dążyć do temperatury o kilka stopni cieplejszej niż letnia.

 

Kąpać kota czy nie kąpać

 

Kąpać kota czy nie kąpać

 

5. Spróbuj metody nadmiernego podlewania: jest mało prawdopodobne, aby twój kot dobrowolnie wszedł pod wodę. Zamiast tego użyj ręcznej butelki z rozpylaczem, dzbanka lub plastikowego kubka i delikatnie polewaj jej ciało wodą, aż będzie dokładnie mokra. Kąpać kota czy nie kąpać. Gęsi na mięso i jaja top 12 ras gęsi

6. Używaj szamponu dla kotów: Nie używaj ludzkiego szamponu dla swojego kota. Nie są bezpieczne, jeśli kot je wylizuje, mogą też zranić delikatną skórę kota. Zamiast tego użyj szamponu, który jest przeznaczony dla kotów. Zacznij od szyi kota i delikatnie wmasuj szampon w kierunku ogona. Unikać twarzy, oczu i uszu.

 

Kiedy mogę wykąpać kotka

 

Kiedy mogę wykąpać kotka

 

7. Dobrze wypłukać. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że całe mydło zniknęło; wszystko, co pozostanie, zostanie połknięte przez twojego kota, gdy później zostanie ponownie umyte. Może też podrażniać ich skórę i przyciągać zanieczyszczenia. Kiedy mogę wykąpać mojego kotka.

 

8. Oczyść twarz: Jeśli twarz Twojego pupila również wymaga oczyszczenia, nie polewaj jej wodą ani nie używaj szamponu. Zamiast tego przetrzyj ją delikatnie ciepłą, wilgotną ściereczką. Zachowaj szczególną ostrożność w okolicach oczu i uszu kota, które są wrażliwe i mogą zostać łatwo uszkodzone. Jeśli musisz użyć czegoś więcej niż zwykłej wody, możesz użyć tylko kropli lub dwóch szamponu dla kotów na ściereczce, aby usunąć wszystko, co lepkie lub niebezpieczne. Naturalny basen 10 niesamowitych basenów

 

Jak wykąpać kota

 

Jak wykąpać kota

 

9. Dokładnie wysuszyć:

Najważniejszą częścią kąpieli kota jest jego osuszenie po niej. Osusz ją jak najszybciej dużym ręcznikiem i trzymaj w ciepłym pomieszczeniu, aż będzie całkowicie sucha. Jeśli Twój kot na to pozwoli, możesz również użyć suszarki do włosów na najniższym ustawieniu ciepła, aby przyspieszyć proces. Jeśli Twój kot ma długie włosy, poświęć trochę czasu na wyczesanie ich grzebieniem o szerokich zębach, aby uniknąć późniejszego tworzenia się mat. Jak wykąpać kota.

 

Jak wykąpać kota

 

 

10. Czas na smakołyk: po zakończeniu kąpieli pamiętaj, by nagrodzić kota za jego zachowanie. Smakołyki, pochwały i zabawa po kąpieli mogą pomóc kotu polubić kąpiel i nie walczyć z nią tak bardzo następnym razem.

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button