Koty

Dlaczego warto mieć kota: 10 powodów

Dlaczego warto mieć kota .Top dziesięć powodów, dla których powinieneś adoptować kota.

10. Są niezależne… – Dlaczego warto mieć kota 

Są niezależne... - Dlaczego warto mieć kota 

Koty to z natury niezależne stworzenia, które wymagają niewielkiego nadzoru. Dzięki temu są idealnym pupilem dla pracoholików, mieszkańców miast, osób mieszkających w mieszkaniach – jednym słowem ludzi, którzy nie mają zbyt wiele czasu dla zwierząt. Choć możesz regularnie spacerować z kotem, nie jest to niezbędne dla ich stylu życia.

9… A jednak kochają swojego właściciela

A jednak kochają swojego właściciela

Może i potrafią zadbać o siebie, ale koty nadal uwielbiają dobrego pieszczocha. Ich miękkie futro i miłość, która z nich promieniuje, jest nie do odparcia i dlatego można je pieścić godzinami.

8. Są czyste – Dlaczego warto mieć kota 

Są czyste - Dlaczego warto mieć kota 

Nie ma potrzeby kąpania kota. Same czyszczą swoje futro i w ten sposób zdejmują z siebie jeden obowiązek pielęgnacyjny. Hipoalergiczne koty 14 ras kotów

7. Nie musisz uczyć ich porządku – Dlaczego warto mieć kota

Nie musisz uczyć ich porządku - Dlaczego warto mieć kota

Oprócz kąpieli, koty są również łatwe do wychowania w domu i łatwe do szkolenia toaletowego. Dlatego mogą spędzać cały czas w domu .

6. Są zapalonymi myśliwymi – Dlaczego warto mieć kota 

Są zapalonymi myśliwymi - Dlaczego warto mieć kota 

 Nie przepadasz za jaszczurkami, myszami czy wielkimi robalami? Załatw sobie kota! Koty to wytrawni łowcy, którzy pomogą Ci pozbyć się wszystkiego, co niechciane w Twoim domu. Dodatkowo, jeśli masz wskaźnik laserowy, będziesz miał dużo zabawy ze swoim kotem. Najdroższe koty 9 najrzadszych ras kotów

5. … i wspaniałych animatorów.

. ... i wspaniałych animatorów.

Koty robią coś więcej niż tylko bawią się zabawkami, pudełkami, szufladami i tym podobnymi. Pokaż kotu okno, a on spędzi godziny obserwując akcję na świeżym powietrzu. Fakty o kotach 10 fascynujących faktów o kotach

4. Nie poświęcają ci czasu.

Nie poświęcają ci czasu. Kotek spędzi z Tobą cały dzień w spokoju i ciszy przed telewizorem, bo śpi nawet 15 godzin na dobę .Nadaje się więc również dla osób, które nie chcą zabierać swojego pupila na spacery.

3. Życie uratowane przez adopcję

Życie uratowane przez adopcję

Dlaczego warto mieć kota . Przyjmując dziś kota możesz uratować mu życie . To już całkiem spora sprawa. A oprócz ratowania życia twojego nowego kociego przyjaciela, adopcja zwolni więcej miejsca w schronisku dla innych zwierząt . Opłaty adopcyjne różnią się w zależności od wieku i rasy kota, ale pomagają pokryć opiekę i ocenę przez lekarza weterynarii przed adopcją. Najlepsze rasy kotów Top 10 ras kotów  

2.Ratują ci życie

Ratują ci życie

Jeśli ratowanie życia nie było wystarczającym powodem, aby adoptować kota, pamiętaj, że twój potencjalny nowy kot może również uratować twoje życie. Kotom przypisuje się znaczne obniżenie ciśnienia krwi, a także zmniejszenie ryzyka chorób serca. Ponadto wykazano, że samo pogłaskanie kota przez kilka minut uwalnia w mózgu uspokajające endorfiny.

1. Są niesamowite

Są niesamowite Z faktami nie da się dyskutować. Dlaczego warto mieć kota w domu. Kot jest po prostu o najbardziej popularnym zwierzęciu domowym na świecie Są urocze, kochające i łatwe towarzysze, którzy sprawiają, że jesteś bardzo szczęśliwy (i zdrowy). Na co więc czekasz? Udaj się do najbliższego schroniska i znajdź nowego najlepszego przyjaciela! Dlaczego warto mieć kota .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button