Koty

Jak wytresować kota : 5 poleceń do nauczenia się

Jak wytresować kota. Czy da się wytresować kota? Tak! Możesz wyszkolić swojego kota, aby przychodził na komendę, korzystał z kuwety i nie tylko – a to wszystko jest o wiele łatwiejsze niż myślisz. Oto 5 sztuczek, dzięki którym wytresujesz swojego kota:

 

Pierwsza rzecz: Nigdy nie karz

Koty po prostu nie uczą się od tego, co niektórzy właściciele uznaliby za „dyscyplinę”. Co gorsza, „karanie” kota może powodować stres, który prowadzi do problemów behawioralnych i zdrowotnych. Pamiętaj, że cierpliwość i pozytywne nastawienie to cechy niezbędne, jeśli uczysz się szkolić kota.

Następny: kupić kliker

 

Następny: kupić kliker

Klickery, które są powszechnie stosowane jako narzędzia szkoleniowe dla wielu różnych zwierząt, mogą pomóc Ci podczas nauki szkolenia kota. (Można też użyć zwykłego długopisu z klikerem – ważne, żeby od razu wydał wyraźny dźwięk).

Większość szkoleń dla kotów polega na zaoferowaniu kotu smakołyku, który lubi, gdy kliknie w nagrodę. Ta taktyka działa nawet wtedy, gdy trzeba podać kotu tabletki. Bez kliknięcia kot może być zdezorientowany, dlaczego jest nagradzany: jeśli jest posłuszny i wykonuje polecenie, słyszy kliknięcie, a następnie otrzymuje smakołyk, jest bardziej prawdopodobne, że zrozumie.

Jak wytresować kota, by przychodził na komendę

 

Jak wytresować kota, by przychodził na komendę?

Koty mogą nauczyć się reagować na wskazówki wokalne. Ten etap tego, jak wyszkolić kota, aby przyszedł, zaczyna się od wydania wyraźnego dźwięku przed karmieniem. Twój pupil nauczy się kojarzyć ten dźwięk z czymś pozytywnym (jedzeniem) i będzie przychodził do Ciebie, gdy go usłyszy. Następnie zachęcaj do tego zachowania poza normalnymi porami karmienia. Zacznij od krótkich dystansów. Jak wykąpać kota – 10 porad dotyczących kąpieli kota

Wydawaj dźwięk (ale zawsze musi być ten sam, żeby kot się przyzwyczaił), a kiedy kot przyjdzie nagradzaj go smakołykiem. Po pewnym czasie przywołuj kota z większych odległości. Zaleca się do dwóch treningów kota dziennie, trwających pięć minut lub krócej. Jak wytresować kota.

Jak wytresować kota do korzystania z toalety

 

Jak wytresować kota do korzystania z toalety

Przyuczenie kota do korzystania z kuwety wymaga z pewnością trochę pracy, ale pomyśl o korzyściach: zaoszczędzisz na żwirku i będziesz cieszyć się czystym domem.

Po pierwsze, umieść kuwetę obok swojej kuwety. Następnie stopniowo przybliżaj ją do górnej części siedziska. Kiedy Twój pupil przyzwyczai się do korzystania z kuwety na górze toalety, przejdź na specjalną kuwetę, która mieści się w samej toalecie. Stopniowo używaj coraz mniej żwirku, aby kot przyzwyczaił się do chodzenia bez niego, a następnie całkowicie usuń kuwetę.

Jak wytresować kota, by podał ci łapę

 

Jak wytresować kota, by podał ci łapę

To szkolenie dla kotów jest łatwiejsze niż można by się spodziewać: Przygotuj smakołyk, a następnie uklęknij na tym samym poziomie co kot. Dotknij łapki kota i powiedz „łapka”. Użyj klikera, aby poruszyć łapą. Powtarzaj trening, aż kot będzie oferował łapę w odpowiedzi na komendę „pac” bez stukania łapą. Jak wytresować kota.

Podobnie jak sztuczka „przyjdź na komendę”, może to wymagać kilku sesji treningowych w ciągu kilku dni.

 

kot

Jak wytresować kota do żebrania

 

Ako vycvičiť mačku, aby poprosila

Jest to podobne do sztuczki z „podaniem ręki”. Trzymaj smakołyk tuż nad głową kota i wydaj komendę „błagam”. Twój pupil powinien stanąć na tylnych łapach i sięgnąć po przekąskę.

Ćwicz, aż kot będzie prosił o komendę bez potrzeby podawania smakołyka. Jeśli naprawdę chcesz nauczyć kota dobrze trenować, upewnij się, że zawsze nagradzasz swojego pupila – ale nigdy nie dawaj mu mleka.

 

Kociak

Jak wytresować kota do chodzenia na smyczy

 

Jak wytresować kota do chodzenia na smyczy?

Zaopatrz się w uprząż ze smyczą, która mocuje się na grzbiecie kota, a nie na jego szyi. Organizacja Zaleca się pozostawienie go na kilka dni poza obszarem, w którym przebywa kot, takim jak miejsce karmienia czy ulubione miejsce do spania, aby zwierzę przyzwyczaiło się do jego widoku. Jak wytresować kota.

Następnie przymocuj szelki do kota (bez ich całkowitego zapinania). Na koniec przechodzisz do zabezpieczania szelek wokół kota bez smyczy – na początku zostawiaj je na kocie na kilka minut, potem wydłużaj ten czas w kolejnych dniach.

Gdy Twój zwierzak będzie już komfortowo czuł się w uprzęży, przymocuj do niej smycz i pozwól mu swobodnie biegać. Po kilku dniach zacznij trzymać smycz podczas treningu. Pamiętaj, aby dać kotu czas na poznanie nowego obszaru. Zacznij gdzieś w spokojnym miejscu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button