Ciekawostki z królestwa zwierząt

Co robić w przypadku spotkania z niedźwiedziem i jak przeżyć jego atak

Chociaż ataki niedźwiedzi są rzadkie, zawsze należy być przygotowanym na spotkanie z nimi. Co zrobić w przypadku spotkania z niedźwiedziem. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta informacja będzie potrzebna. Sposób postępowania w przypadku ataku niedźwiedzia zależy od rodzaju niedźwiedzia, którego spotykasz na wolności.

 

Co zrobić w przypadku spotkania z niedźwiedziem? Jak przeżyć atak niedźwiedzia:

1. Noś spray na niedźwiedzie. Eksperci zalecają, aby turyści w kraju niedźwiedzi nosili ze sobą gaz pieprzowy dla niedźwiedzi. Spray na niedźwiedzie UDAP to wysoko skoncentrowany spray z kapsaicyną, który tworzy dużą chmurę. Ta rzecz zwykle powstrzymuje niedźwiedzia przed atakiem

 

Co robić w przypadku spotkania z niedźwiedziem i jak przeżyć jego atak

 

2. Nie rób tego. Kiedy biegniesz, niedźwiedź myśli, że jesteś ofiarą i będzie cię gonił. Nie myśl, że uda Ci się wyprzedzić niedźwiedzia; mogą one osiągnąć prędkość 50 km/h. Więc jest to bezużyteczne. Największy niedźwiedź świata 12 największych gatunków niedźwiedzi na świecie

 

3. Połóż się na podłodze w pozycji klęczącej i obejmij rękami tył szyi. Jeśli nie masz sprayu na niedźwiedzie lub po spryskaniu niedźwiedź nadal atakuje, jest to Twoja kolejna najlepsza obrona.

 

niedźwiedź w lesie

 

4. Grać w trupa. Niedźwiedź przestanie atakować, gdy poczuje, że nie ma już żadnego zagrożenia. Jeśli pomyślą, że jesteś martwy, nie pomyślą, że składasz groźby. Nawet gdy niedźwiedź się oddali, udawaj martwego. Niedźwiedź znany jest z tego, że czeka, czy jego ofiara się podniesie. Kamienie szlachetne 10 najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie.

5. Zacznij robić hałas. Niedźwiedź może tylko symulować atak, a jeśli zaczniesz robić hałas, mogą się przestraszyć i uciec.

 

spotkanie z niedźwiedziem

6. Nie wchodź na drzewo. Niedźwiedzie są dobrymi wspinaczami, wspinanie się na drzewo jest bezużyteczne.

7. Broń się. Jeśli niedźwiedź rzeczywiście zaatakuje, broń się. Co zrobić w przypadku spotkania z niedźwiedziem. Używaj wszystkiego i wszystkich jako broni – kamieni, kijów, pięści i zębów. Celuj swoimi uderzeniami w twarz niedźwiedzia, szczególnie w oczy i pysk. Kiedy niedźwiedź widzi, że jego ofiara jest gotowa walczyć na śmierć i życie, zwykle się poddaje.

atak niedźwiedzia

Pytania dotyczące spotkania z niedźwiedziem

 

Czy strzał z pistoletu zabije niedźwiedzia? Pistolet taki jak 9mm może zabić niedźwiedzia, jeśli trafi w głowę lub serce. Nie licz jednak na to, że w razie ataku broń uratuje ci życie. Spray na niedźwiedzie będzie faktycznie bardziej skuteczny.

Jak rozpoznać, że goni cię niedźwiedź? Niedźwiedzie nie są zazwyczaj najspokojniejszymi myśliwymi. Mają hałaśliwe chody i jeśli zauważysz niedźwiedzia, a on ucieknie, bądź czujny, może cię obserwować z otoczenia.

Jak w ogóle uniknąć ataków/spotkań z niedźwiedziami? Co zrobić w przypadku spotkania z niedźwiedziem. Wędrujcie w grupach, trzymajcie się szlaków i mówcie/śpiewajcie głośno, jeśli jesteście na obszarze o dużej aktywności niedźwiedzi. Dzwonki zawieszone na plecaku również działają, ale są mniej skuteczne niż inne głośne dźwięki.

 

Czy niedźwiedź może wyprzedzić człowieka? Absolutnie nie! Niedźwiedzie potrafią biegać 50 km/h. Zdecydowanie nie próbuj uciekać przed niedźwiedziem. Łysienie i jak się z nim zmierzyć , Wypadanie włosów u mężczyzn. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button