Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na p – 26 zwierząt na literę p

Zwierzęta na p 26 zwierzęta na literę p. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę p? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę p. Zwierzęta na p i coś o nich.

 

Zwierzęta na p

 

zwierzęta na literę p

 

1.pakôň
2. panda
3. paw
4. papuga
5) pancernik
6. pająk
7. paw
8) pawian
9. pająk
10. piekarze
11. pelikan
12. perła
13. pies
14. opuncja figowa
15. pirania
16. piżmo
17. piszczałka
18. flaming
19. plch
20. clematis
21. szczur
22. przepiórka
23. struś
24. pudu
25. pstrąg
26. python

 

1. szczur

 

szczur

 

Szczury od myszy odróżnia zwykle wielkość. Zwierzęta na p. Nazwa zwyczajowa dużego gryzonia z rodziny muroidów zawiera zwykle słowo „szczur”, natomiast nazwa mniejszego gryzonia z rodziny muroidów zawiera słowo „mysz”. Potoczne określenia szczur i mysz nie są taksonomicznie specyficzne. Na świecie znanych jest 56 gatunków szczurów. Dlaczego warto mieć szklarnię Top 10 powodów, dla których warto mieć szklarnię.

 

Zwierzęta na str. 2. Piżmo

 

Zwierzęta na str. 2. piżmak

 

Zarówno samiec jak i samica piżmowca mają długie, zakrzywione rogi. Piżmaki mają od 1,1 do 1,5 m wysokości w ramionach, przy czym samice mierzą od 135 do 200 cm, a większe samce od 200 do 250 cm. Mały ogon, często ukryty pod warstwą włosów, mierzy zaledwie 10 cm. Dorośli ważą średnio 285 kg, a ich waga waha się od 180 do 410 kg. Gruba sierść i duża głowa sugerują, że jest to większe zwierzę niż piżmak w rzeczywistości; żubr, do którego piżmak jest często porównywany, może ważyć nawet dwa razy więcej. 

 

Ciężkie okazy trzymane w ogrodach zoologicznych ważyły jednak nawet 650 kg. Ich futro, będące mieszanką czerni, szarości i brązu, zawiera długie włosy strażnicze, które sięgają niemal do ziemi. Zwierzęta na p. Rzadkie „białe piżmaki” zostały zauważone w Queen Maud Bay Bird Sanctuary. Piżmaki są sporadycznie udomowione dla wełny, mięsa i mleka. Wełna, qiviut, jest bardzo ceniona za swoją miękkość, długość i wartość izolacyjną.  Wół piżmowy może osiągnąć prędkość do 60 km/h. Ich średnia długość życia wynosi od 12 do 20 lat.

 

Zwierzęta na str. 3. pirania

 

Zwierzęta na str. 3. pirania

 

W zależności od gatunku, większość piranii dorasta do długości od 12 do 35 cm. Kilka gatunków może dorastać do większych rozmiarów, a największy żyjący gatunek, czerwonobrzuchy, osiąga nawet 50 cm długości. Istnieją twierdzenia, że piranie ze Świętego Franciszka osiągają długość do 60 cm, ale największe potwierdzone okazy są znacznie mniejsze. Wymarły gatunek Megapiranha, który żył 8-10 milionów lat temu, miał około 71 cm długości, a być może nawet 128 cm. Jak pozbyć się opryszczki? Najszybsze zabiegi przeciw przeziębieniom

 

4. pelikan

 

 

 

Pelikany są bardzo dużymi ptakami o bardzo długich dziobach, charakteryzujących się zakrzywionym w dół hakiem na końcu górnej szczęki i przytwierdzeniem do dolnej szczęki ogromnego worka skrzelowego. Zwierzęta na p. Smukłe ramiona dolnego dzioba i elastyczne mięśnie języka sprawiają, że worek jest koszem do łapania ryb, a czasem także deszczówki, choć aby nie utrudniać połykania dużych ryb, sam język jest malutki. Mają długą szyję i krótkie krzepkie nogi z dużymi, w pełni pajęczymi stopami. Chociaż są one jednym z najcięższych ptaków latających, są stosunkowo lekkie dla ich pozornej wagi, ponieważ mają kieszenie powietrzne w ich szkielecie i pod skórą, które pozwalają im unosić się wysoko w wodzie. Ogon jest krótki i kanciasty. Skrzydła są długie i szerokie, odpowiednio ukształtowane do lotu strzelistego i szybującego, posiadają niezwykle dużą liczbę 30 do 35 drugorzędnych piór lotnych. Jak pozbyć się gniazda os ?

 

Zwierzęta na str. 5. pawian

 

Zwierzęta na str. 5. pawian

 

Wszystkie pawiany mają długie kły, ciężkie, mocne szczęki z ostrymi zębami, blisko osadzone oczy, gęste futro z wyjątkiem pyska, krótkie ogony i szorstkie miejsca na wystających pośladkach zwane modzelami kulszowymi. Modzele te to pozbawione włosów poduszeczki skórne bez nerwów, które zapewniają komfort podczas siedzenia pawianów.

Wszystkie gatunki pawianów wykazują wyraźny dymorfizm płciowy, zwykle pod względem wielkości, ale czasem także pod względem ubarwienia lub rozwoju kłów. Samce pawianów hamadryas mają również duże białe grzywy.

 

6. panda

 

panda

 

Pandy olbrzymie mają czarno-białe ubarwienie, wykorzystywane do kamuflażu (białe na ciele – śnieg, czarne na ciele – cień) oraz do komunikacji (czarne na głowie). Zwierzęta na str.  Panda olbrzymia żyje niemal bez przerwy wewnątrz bambusowych zarośli. Chociaż jest klasyfikowany jako mięsożerca, jego dieta jest w przeważającej mierze roślinna. Chociaż jego przewód pokarmowy ma strukturę bardziej typową dla mięsożerców, to unikalna mikroflora bakteryjna   w jego jelitach pozwala mu bez problemu strawić ten ciężki pokarm. Profesjonalnie jest wszystkożercą, gdyż wiadomo, że od czasu do czasu żywi się jajami a także spożywa niektóre owady wraz z bambusem. Są to dla niej niezbędne źródła białka. Jej uszy drżą, gdy żuje.

 

Jej łapa jest bardzo nietypowa; z „kciukiem” i pięcioma palcami. Ten „kciuk” to tak naprawdę tylko zmodyfikowana kość sezamowa. Stephen Jay Gould napisał pracę na temat tego „kciuka”.
Oto jak pozbyć się na dobre kreta na swoim podwórku…

 

Zwierzęta na str. 7. pakôň

 

Zwierzęta na stronie 7. gnu

 

Gnu jest większe niż gnu białogrzbiete. Samce tego gatunku osiągają wysokość w kłębie około 150 cm i wagę około 250 kg, u samic wymiary te wynoszą około 135 cm i 180 kg. Samce ptarmigana białego mierzą około 120 cm przy ramieniu i ważą około 150 kg, natomiast samice osiągają wysokość około 100 cm i wagę około 120 kg. Główną cechą odróżniającą oba gatunki jest kształt rogów i kolor ogona. Gnu żywią się wypasaną trawą. Jeśli nie polują na nie drapieżniki, którymi są głównie lwy i hieny plamiste, mogą żyć ponad 20 lat.

W Afryce Wschodniej antylopa plamista jest najliczniejszym gatunkiem zwierzyny grubej, a jej liczebność wielokrotnie przewyższa liczebność antylopy białej. Niektóre populacje podejmują co roku migracje na dużą skalę na nowe pastwiska. Cyraneczki nie podejmują tych dużych migracji. Zwierzęta na p. Rozród u obu gatunków odbywa się w krótkim okresie pod koniec pory deszczowej, a młode są wkrótce aktywne i zdolne do przemieszczania się ze stadem, co jest niezbędne do ich przetrwania. Co przeciwko wypadaniu włosów.

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button