Ciekawostki z królestwa zwierząt

Które zwierzęta śpią zimą? Top 9 zwierząt

Które zwierzęta śpią zimą? 9 najlepszych zwierząt. Zwierzęta zimowe Zimowy sen. Zima to najzimniejsza pora roku. Temperatura spada, a dni są coraz krótsze. Drzewa zrzucają liście. Ludzie noszą swetry i parki, a w domach podkręcają ogrzewanie. Ale co ze zwierzętami? Jak mogą przetrwać niskie temperatury, długie zimne noce i brak pożywienia?

 

Które zwierzęta śpią zimą

 

które zwierzęta śpią zimą

 

Zwierzęta opracowały kilka strategii, aby przetrwać zimę. Migrują w cieplejsze miejsca, dostosowują się do pory roku lub hibernują i pozostają w bezczynności, aż warunki zewnętrzne bardziej im odpowiadają. Ten długi, bardzo głęboki sen w okresie zimowym nazywany jest hibernacją.

 

świstak alpejski

 

świstak alpejski

 

(Marmota marmota) to zwierzęta raczej senne. Występują w górskich rejonach środkowej i południowej Europy i hibernują nawet do 8 miesięcy.

 

Nietoperze – Które zwierzęta hibernują zimą

 

Nietoperze - Które zwierzęta hibernują zimą

 

Mogą to być najbardziej śpiące zwierzęta na Ziemi. W niewoli naukowcy odnotowali dużego nietoperza brunatnego, który spędził w hibernacji 344 dni! Największy nietoperz świata : 10 największych nietoperzy na świecie

 

Phalaenoptilus nuttallii

 

Phalaenoptilus nuttallii

 

Jest to jedyny znany gatunek ptaka, który hibernuje. Ten ptak śpi do 5 miesięcy.

 

Niedźwiedzie – Które zwierzęta śpią zimą

 

Niedźwiedzie - Które zwierzęta śpią zimą

 

Nie zawsze można je spotkać w stanie hibernacji, z wyjątkiem 4 gatunków: amerykańskiego niedźwiedzia czarnego, azjatyckiego niedźwiedzia czarnego, niedźwiedzia brunatnego i niedźwiedzia polarnego. Wtedy ich sen nie jest naprawdę głęboki. Mogą się obudzić w każdej chwili. Więc uważaj! Największy niedźwiedź świata 12 największych gatunków niedźwiedzi na świecie

 

Trzmiele

 

Trzmiele

 

Giną w niskich temperaturach, ale królowa trzmieli hibernuje w otworze w ziemi przez 6 do 8 miesięcy. Gdy tylko pogoda się ociepli, królowa budzi się i pracuje nad stworzeniem zupełnie nowego roju.

 

Żółw pospolity (Terrapene carolina)

 

Może hibernować od 80 do 160 dni. Długość ta różni się w zależności od miejsca i podgatunku żółwia. Żółwie te są bardzo delikatne. Jeśli wstaną zbyt wcześnie, mogą nie dożyć zimy.

 

Ślimaki

 

Mogą one hibernować przez wiele lat. Wystarczy, że zamkną się w swojej zbroi i będą czekać na odpowiedni moment, by wstać i wyjść.

 

  • Węże są społeczne. Hibernują w grupach, aby utrzymać ciepło, a gdy tylko nadejdzie wiosna i temperatura wzrośnie, wychodzą w grupach ze swoich zimowych domów. Ludzie, którzy je widzą, mówią, że to dość niesamowite.
  • Jeże mogą przespać całą zimę w swoich norach. Które zwierzęta śpią zimą.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button