Ciekawostki z królestwa zwierząt

10 dziwnych zwierząt, o których istnieniu nie wiedziałeś

Świat jest pełen egzotycznych zwierząt. Jest wiele gatunków, które są mniej znane społeczeństwu i ciekawie jest dowiedzieć się o nich więcej. Dziś przychodzimy z fascynującą listą, jest 10 dziwnych zwierząt, o których nie wiedziałeś.

10. Silkie

10. Silkie


Silkie to rasa kurczaka nazwana ze względu na nietypowo puszyste pióra, które uważa się za jedwab. Rasa ta ma kilka innych niezwykłych cech, takich jak czarna skóra, ciało i kości, niebieskie jamy uszne i pięć palców na każdej stopie, podczas gdy większość kurcząt ma tylko cztery. Są często wystawiane na wystawach drobiu i hodowane w różnych kolorach.

9. Lemur Sunda

lemur


To nie jest tak naprawdę lemur i nie lata. Zamiast tego ślizga się, gdy przeskakuje między drzewami. Jest aktywny w nocy i żeruje na miękkich częściach roślin, takich jak liście, pędy, kwiaty i owoce. Latający lemur Sunda jest wprawnym wspinaczem, ale na ziemi jest bezradny. Mieszka w Azji Południowo-Wschodniej w Indonezji, Tajlandii, Malezji i Singapurze.

8. Dhole

8. Dhole


Dhole, zwany także azjatyckim dzikim psem lub indyjskim dzikim psem, to gatunek psa pochodzący z południowej i południowo-wschodniej Jest to zwierzę społeczne, które żyje w dużych paczkach, które czasami się rozdzielają. Żywi się głównie średniej wielkości kopytnymi, na które poluje męcząc je w długich pościgach, dziwnie przypominając wilka.

7. Markhor

7. Markhor


Markhor to duży gatunek dzikiej kozy występujący w Afganistanie, Pakistanie, Kaszmirze, Tadżykistanie i Uzbekistanie. Gatunek ten jest klasyfikowany przez IUCN jako zagrożony, ponieważ istnieje mniej niż 2500 dorosłych osobników. Markhor jest narodowym zwierzęciem Pakistanu. Według folkloru Markoro posiada zdolność zabijania węży. Co zjeść na lunch w ciągu tygodnia

6. małpa wąskonosa

6. Małpa z nosem


Wśród niesamowitych małp są małpy Snub-nosed, które należą do grupy małp Starego Świata i żyją w różnych częściach Azji. Swoje imię otrzymał od krótkiego nosa na okrągłej twarzy z nozdrzami do przodu. Mają dość zróżnicowaną i długą sierść, zwłaszcza na ramionach i grzbiecie. Dorastają do długości od 51 do 83 cm z ogonem od 55 do 97 cm.

5. Tanuki

5. Szop pracz


Szop pracz, czyli Tanuki, pochodzi z Azji Wschodniej. Jeden z unikalnych psów, jest jedynym istniejącym gatunkiem w rodzaju Nyctereutes. Swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu do szopa pracza, z którym nie jest blisko spokrewniony. Są bardzo dobrymi alpinistami i regularnie wspinają się na drzewa.

4. Wilk grzywiasty

4. Wilk grzywiasty
Wilk maned jest największym kanidem w Ameryce Południowej. Wygląda jak rudy lis, który połączył się z jeleniem, aby stworzyć tę futrzaną, uroczą twarz z długimi, smukłymi nogami, ale w rzeczywistości jest to własny gatunek ssaka. Ssak ten występuje w otwartych i półotwartych siedliskach, zwłaszcza na łąkach z rozproszonymi krzewami i drzewami w całej Ameryce Południowej. Maned Wolf jest najwyższym z gatunków dzikich psów .Jego długie nogi są najprawdopodobniej adaptacją do wysokich łąk jego rodzimego siedliska.

3) Gerenuk

3) Gerenuk


Gerenuk, znany również jako gazela Wallera, to gatunek antylopy o długiej szyi. Żyją w siedliskach z roślinami drzewiastymi, zwłaszcza w suchych, płaskich cierniach trzcinowych i zaroślach. Unika bardzo gęstych lasów i bardzo otwartych siedlisk. Gerenuk ma stosunkowo małą głowę jak na ciało, ale jego oczy i uszy są dość duże. Tylko samce mają rogi i mają bardziej umięśnioną szyję niż samice. Obie płcie mają czerwonobrązową sierść z bledszym brzuchem. Mają krótkie, czarno zakończone ogony.

2. Amazońska muchołówka królewska

2. Amazońska muchołówka królewska


Amazońska muchołówka królewska to ptak z rodziny muchołówek tyranobójczych. Żyją w lasach i zadrzewieniach na większości obszaru dorzecza Amazonki.

1. Zebra Duiker

1. Zebra Duiker
Duiker Zebra to mała antylopa występująca na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w innych częściach Afryki. Mają złote lub czerwonobrązowe futro z charakterystycznymi paskami przypominającymi zebrę. Dorastają do wysokości 90 cm i wagi 20 kg. Ich rogi mają około 4,5 cm długości u samców i połowę tej długości u samic. Żyją w nizinnych lasach deszczowych i jedzą głównie liście i owoce.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button