Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na Nie – 15 zwierząt na literę Nie

Zwierzęta do nr 15 zwierzęta do litery nr. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę č? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę Nie. Zwierzęta na Nie i coś o nich.

 

Zwierzęta na Nie

 

zwierzęta na nie

 

1. herbata
2. mewa
3. chavka
4. cherebla
5 czerwca
6. robin
7. robin
8 lipca
9. robin
10. chimachima
11) szynszyla
12. koronkarstwo
13) ryj łodzi
14. czoło
15. tunel ślimakowy

Zwierzęta na literę A 23 zwierzęta na literę a

 

1. mewa

 

Mewa

 

Mewy to ptaki morskie z rodziny Laridae z podrzędu Lari. Najbliżej spokrewnione są z rybitwami (rodzina Sternidae), a dopiero w dalszej kolejności z alkami, rybitwami i jeszcze dalej z brodźcami. Zwierzęta w nr. Do 21. wieku, większość mew była umieszczana w rodzaju Larus, ale ten układ jest obecnie uważany za polifiletyczny, co doprowadziło do wyodrębnienia kilku rodzajów. 1 Starsza nazwa mew to mews, która jest spokrewniona z niemieckim Möwe, duńskim måge, szwedzkim mås, holenderskim meeuw, norweskim måke/måse oraz francuskim mouette i nadal występuje w niektórych regionalnych dialektach.

 

2. kuropatwa

 

Clover

 

Rzadko przekracza 10 cm długości i żyje 6 lat. Zjada zooplankton, glony, detrytus, mięczaki i larwy owadów. Na bokach ciała ma duże ciemne plamy, które czasem zlewają się w pasie. Zwierzęta w nr. Ma wyraźny dymorfizm płciowy, samce są jaskrawo i zmiennie ubarwione w sukni ślubnej. Mają wysypkę na głowie. Zbiera się go od kwietnia do czerwca w temperaturze powyżej 10 °C.

Zagraża mu zanieczyszczenie potoków i drapieżnictwo ryb pstrągowych. Jest ważną rybą laboratoryjną i przynętą do połowu większych ryb.

 

3. robin

 

robak

 

Robin pospolity to mały ptak z rodziny muchołówek. Jego długość ciała wynosi około 140 mm. Żyje w lasach na terenie całej Słowacji. Jest wędrowny, ale rzadko zimuje. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Zasobów Naturalnych, pipistrelle pospolity jest jednym z najmniej zagrożonych gatunków, ogólna tendencja populacji jest wzrostowa, w latach 1980-2013 w Europie nastąpił wzrost liczebności.

 

4. szynszyla Zwierzęta na Nie

 

Szynszyle Zwierzęta na Nie

 

Jest to średniej wielkości gryzoń o krótkim, spłaszczonym ciele i dużej głowie noszącej długie, zaokrąglone uszy. Ma dość duże oczy, długie, jasne i skąpe wąsiska oraz długi, krzaczasty ogon. Jego ciało pokryte jest delikatnym, około dwu centymetrowym, niezwykle miękkim i gęstym futrem, które ma szaro-czarny kolor ze srebrnym odcieniem. Ciało ma długość do 30 cm.
Żyje na suchych obszarach stepowych w górach Ameryki Południowej. Występuje w większych grupach.
Ludzie trzymają go jako zwierzę domowe, jest on hodowany na fermach dla jego bardzo rzadkiego i wysokiej jakości futra.

Szynszyla wełnista żywi się głównie pokarmem roślinnym. Zjada pokarm stojąc na tylnych łapach i trzyma go w przednich łapach. Gdy czuje się zagrożona, napina się i zaczyna skwierczeć.

 

5. trzmiel Zwierzęta na nie

 

Trzmiel Zwierzęta na Nie

 

Trzmiel zwyczajny (Bombus terrestris) jest jednym z najliczniejszych gatunków trzmieli w Europie. Jest często używany w komercyjnym zapylaniu szklarni, więc jest szeroko rozpowszechniony w obszarach, w których nie jest rodzimy, takich jak Tasmania i Nowa Zelandia. Zwierzęta na nie. Jest to owad eusocjalny, u którego występuje nakładanie się pokoleń, podział pracy i spółdzielcza opieka nad czerwem. Królowa jest monandryczna, co oznacza, że łączy się tylko z jednym samcem.

Wywodzi się z Europy i Azji. Królowa ma wielkość 20 – 22 mm, robotnice 11 – 17 mm, a samce 14 – 16 mm. Ma dwa żółte paski, jeden na piersi, drugi na brzuchu. Robotnice i samce mają białe pośladki, a królowa brązowawe.

Magazynują swój pokarm i zazwyczaj żywią się nektarem i pyłkiem.

Po hibernacji, wczesną wiosną królowa zakłada kolonię. Swoje gniazdo zakłada pod ziemią, głównie w opuszczonych norach gryzoni. Kolonia może mieć wielkość do 350 robotnic. Od późnego lata do jesieni wylęgają się samce, by zapłodnić młodą królową, która w przyszłym roku założy kolonię. Wyjątkowo cała kolonia zimuje, ale często tylko nowe królowe. Zwierzęta na b 21 zwierząt na literę b. 

 

6. wormhole  Zwierzęta w No

 

Robaczek  Zwierzęta na nr.

 

Stegobium paniceum (Linnaeus, 1758) to mały chrząszcz z rodziny Ptinidae i monotypowego rodzaju Stegobium. Dorosły osobnik ma brązowy kolor, długość do 3,5 mm i nie przyjmuje pokarmu. Zwierzęta w nr.  W sprzyjających okolicznościach chrząszcz może mieć dwa do trzech pokoleń w ciągu roku. Jego larwy żyją w materiałach stałych zawierających skrobię, co może powodować szkody gospodarcze poprzez niszczenie artykułów spożywczych takich jak makarony, suchary itp. Profilaktyka polega na przechowywaniu tej żywności w temperaturze poniżej 15°C lub w zamkniętych pojemnikach. Wypadanie włosów u mężczyzn.

 

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button