Ciekawostki z królestwa zwierząt

10 dziwnych stworzeń

Istnieje wiele unikalnych zwierząt, o których wiemy bardzo mało, a wiele z nich jest dziwnych, pięknych i niebezpiecznych. Dziś jednak mamy dla Was listę 10 potworów.

1. Aye-aye

1. Aye-aye


Największy nocny ssak naczelny na świecie, aye-aye to lemur z Madagaskaru, który posiada zęby przypominające gryzonie oraz wyjątkowo cienki i długi środkowy palec. Wygląd przypominający gremliny jest wzbogacony tu i ówdzie o kosmyki włosów i duże oczy.

2. Tarsier

2. Tarsier


Najmniejszy znany naczelny, tasier, ma bardzo duże i okrągłe oczy, które wydają się wybrzuszać, a jego stopy i palce są ogromne. Włosy na ciele mają nierówny wygląd, co dodaje osobliwości jego nieproporcjonalnego wyglądu, wraz z dużymi i spiczastymi uszami.

3. Kret

3. Kret z gwiazdami


Mają narządy zmysłów, które pomagają mu czuć się wokół i odbierać wibracje. Ciało kreta ma gęste futro o czarno-brązowej barwie. Ma zmniejszone stopy i długi ogon.

4. Nagi szczur

4. Nagi szczur kretowy


Jest to gryzoń pochodzący z Afryki Wschodniej. Ten ssak ma wyjątkowe cechy fizyczne z małymi oczami, cienkimi i krótkimi nogami oraz wystającymi zębami, które uszczelniają dolną szczękę. Ich prawie bezwłose ciało pokryte jest pomarszczoną skórą o bladoróżowym lub żółtym odcieniu.
Dowcipy o zwierzętach

5. Nietoperz ze zmarszczkami

5. Nietoperz ze zmarszczkami


Ten gatunek środkowoamerykańskiego nietoperza ma nietypowy kształt czaszki, która jest stosunkowo krótka i szeroka.Ich pozbawiona włosów twarz jest pokryta zakręconymi naroślami skórnymi, co nadaje jej pomarszczony wygląd.

6. Sfinks

6. kot sfinks


Kot tej rasy jest bezwłosy, choć nie jest prawdziwie bezwłosy: jego skóra i sierść mają ten sam, albinotyczny kolor, a futro przypomina zamsz. Skóra pokrywająca ciało jest bardzo pomarszczona i luźna. Kot ma zwiotczały brzuszek. Ma nadmiernie duże, pozbawione włosów uszy i duże oczy w kształcie cytryny , brwi i trzepaczki są skąpe .

7. Żaba indyjska

7. fioletowa żaba
Ta indyjska żaba ma solidną i okrągłą budowę. Wygląda to jak rozdęta i spłaszczona masa . Ma niezwykle małą głowę i dziwny spiczasty nos. Nogi i ręce są wyciągnięte i krótkie.

8. Mata mata

8. Mata mata


Żółw mata mata z amazońskich lasów deszczowych ma ciało przypominające korę drzewa, które pomaga mu się kamuflować. Jest dość duży i ma trójkątną i spłaszczoną głowę.

9. Ciernisty smok

9. Ciernisty smok


Smok kolczasty, znany również jako jaszczurka kolczasta, to australijska jaszczurka o ciele pokrytym twardymi kolcami, które odstraszają drapieżniki.

10. Gekon satynowy

10. Gekon satynowy z liśćmi
Ten gekon z Madagaskaru znany jest również jako gekon z liści kelp. Ma płaski ogon, który przypomina kształtem liść. Niektóre z nich mają wgłębienia, które nadają wygląd rozkładającego się liścia. Niektóre mają też plecy na głowie, korpusie i tułowiu. Ich oczy, które nie mają powiek, mają wypukłość, która przypomina rzęsy. Wszystkie te modyfikacje pomagają zwierzęciu w kamuflażu .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button