Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na literę n – 12 zwierząt na literę n

Zwierzęta na literę n 12 zwierząt na literę n. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę n? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę n. Zwierzęta na n i coś o nich.

 

Zwierzęta na n

 

zwierzęta na n

 

1) nosorożec
2. nutria
3. numbat
4) nosorożec
5. norok
6. nietoperz
7. Nestor
8. nektarynka
9. neon
10) nandu
11. nachovka
12. nahur

 

1) nosorożec

 

Rhino

 

Istnieją dwa podgatunki nosorożca białego: południowy nosorożec biały (Ceratotherium simum simum) i północny nosorożec biały (Ceratotherium simum cottoni). Według stanu na 2013 rok na wolności żyje 20 405 osobników podgatunku południowego – najliczniejszy podgatunek nosorożca na świecie. Jednak północny podgatunek jest krytycznie zagrożony, a dwie samice w niewoli są jedynymi znanymi, które pozostały. Zwierzęta na n. Nazwa „nosorożec biały” nie jest jednoznacznie wyjaśniona. Popularna opinia, że „biały” jest pochodną afrykańskiego słowa wyd lub holenderskiego słowa wijd (lub jego innych możliwych pisowni whyde, weit itp.), oznaczającego „szeroki” i odnoszącego się do kanciastych warg nosorożca, nie jest poparta badaniami lingwistycznymi. Best Lentil Soup Recipe.

 

Nosorożec biały ma ogromne ciało i dużą głowę, krótką szyję i szeroką klatkę piersiową. Samice ważą 1 600 kg, a samce 2 400 kg. Długość głowy i ciała wynosi 3,5-4,6 m, a wysokość ramion 1,8-2 m. Na pysku znajdują się dwa rogi. Róg przedni jest większy od drugiego rogu i osiąga średnio 90 cm długości, a może osiągnąć nawet 150 cm. Nosorożec biały posiada również charakterystyczny garb mięśniowy, który podtrzymuje jego stosunkowo dużą głowę. Zwierzęta na n. Kolor tego zwierzęcia może być od żółtobrązowego do łupkowoszarego. Większość włosów na ciele znajduje się na kępkach uszu i szczecinie ogona, a reszta jest dość skąpo rozmieszczona na reszcie ciała. Nosorożce białe mają charakterystyczny płaski, szeroki pysk, który służy do wypasu.

 

2. nutria

 

nutria

 

Nutria (Myocastor coypus), znana również jako nutria, to duży roślinożerny gryzoń półkrwi. Długo klasyfikowany jako pojedynczy członek rodziny Myocastoridae, Myocastor jest obecnie klasyfikowany w rodzinie Echimyidae, rodzinie szczurów kolczastych. Zwierzęta na n. Nutria żyje w norach wzdłuż cieków wodnych i żywi się łodygami roślin rzecznych. Pierwotnie pochodzi z subtropikalnej i umiarkowanej Ameryki Południowej, od tego czasu został wprowadzony do Ameryki Północnej, Europy, Azji i Afryki, głównie przez hodowców zwierząt futerkowych. Mimo że w niektórych regionach nadal poluje się na niego i odławia dla jego futra, jego destrukcyjne zwyczaje związane z grzebaniem i karmieniem często doprowadzają do konfliktu z ludźmi i jest on uważany za gatunek inwazyjny.

 

3. numbat

 

Numbat

 

Rodzaj Myrmecobius jest jedynym członkiem rodziny Myrmecobiidae, jednej z czterech rodzin tworzących rząd Dasyuromorphia, australijskich marsupali. Rośliny do kuchni.

 

Gatunek ten nie jest blisko spokrewniony z innymi żyjącymi marsupalami; obecny układ w ramach rzędu Dasyuromorphia umieszcza jego monotypową rodzinę wśród zróżnicowanych i mięsożernych gatunków rodziny Dasyuridae. Badania genetyczne wykazały, że przodkowie numbata oddzielili się od innych marsupali między 32 a 42 mln lat temu, w późnym eocenie.

 

4. zwierzęta nietoperze na n 

 

Zwierzęta nietoperze na n .

 

Nietoperze to ssaki z rzędu Chiroptera.Z ich przednie kończyny przystosowane jako skrzydła, są one jedynymi ssakami zdolnymi do prawdziwego i trwałego lotu. Zwierzęta na n. Nietoperze są bardziej zwinne niż większość ptaków, ponieważ latają za pomocą bardzo długich wyciągniętych palców pokrytych cienką błoną lub patagium. Najmniejszym nietoperzem i prawdopodobnie najmniejszym żyjącym ssakiem jest nietoperz Kitti, który ma 29-34 milimetry długości, rozpiętość skrzydeł 150 mm i waży 2-2,6 g. Największymi nietoperzami są lisy latające, przy czym gigantyczny lis latający o złotej szyi, Acerodon jubatus, osiąga wagę 1,6 kg i rozpiętość skrzydeł 1,7 m. Łysienie typu męskiego.

 

5. nandu Zwierzęta na n 

 

nandu Zwierzęta na n

 

Są to ptaki, które przypominają strusia, ale są znacznie mniejsze i mają trzy palce na każdej stopie. Ich głowa, szyja i łydki pokryte są piórami, a na skrzydłach mają grzbiet, który wykorzystują do obrony przed drapieżnikami. Podczas biegu nandu często używają skrzydeł, aby utrzymać równowagę. Nandu występują na równinach i wyżynach dużej części Ameryki Południowej. Jajo jest inkubowane, a młodymi opiekuje się wyłącznie samiec. Tymczasem samica szuka kolejnego „wolnego” samca.

 

6. Nahur Animals on n

 

  Nahur Animals na n . 

 

Nahur niebieski (Pseudois nayaur) to gatunek dzikiej kozy występujący w górach Azji Środkowej. Choć popularnie nazywany jest owcą niebieską, nie jest owcą (rodzaj Ovis). Zwierzęta na n. Podobnie jak nahur Schaefera (Pseudois schaeferi), systematycznie bliżej mu do kóz niż do owiec.
Pies do mieszkania : 15 najlepszych ras do mieszkania
.

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button