Ciekawostki z królestwa zwierząt

Top 10 najbardziej śmiercionośnych zwierząt

 Stale dążymy do lepszego i bezpieczniejszego życia , ale świat pozostaje niebezpiecznym miejscem. Jeśli chodzi o dzikie zwierzęta, rozmiar niekoniecznie jest tym, co określa ich poziom zagrożenia. Niektóre z tych zwierząt mogą być uznane za przyjazne lub nieszkodliwe, ale czasami mogą nawet stać się niebezpieczne . Oto 10 najbardziej zabójczych zwierząt, które mogłyby uczynić z każdego człowieka, smaczny obiad lub kolację. Jest jeszcze wiele innych kryteriów.

10.  Meduza

10. Meduza


Czule nazywany „osą morską”. Meduza zabijająca ponad 100 osób rocznie jest dobrym przykładem tego, dlaczego te wdzięczne, swobodnie pływające stworzenia morskie mogą być również jednymi z najbardziej zabójczych żywych organizmów na świecie. Występują one głównie w okolicach wybrzeża Australii i są najczęstsze w miesiącach letnich. Jak każde zwierzę, gdy czuje się zagrożone, meduza nie bierze jeńców.

9. Shark

9. Shark


Najbardziej niesamowita zdolność rekina X-Men nazywa się elektroreceptor. Mają w głowie narządy zwane jako Ampullae of Lorenzini. Jeśli znajdzie się w promieniu 100 metrów, może wykryć bicie Twojego serca. Posiada rząd do 300 ostrych zębów wewnątrz silnych szczęk.

8. Hipopotam

8.hipopotam


Po słoniach i nosorożcach hipopotam jest trzecim co do wielkości gatunkiem ssaka lądowego i najcięższym żyjącym artiodaktylem. Najczęściej występują w Afryce i są odpowiedzialne za więcej zgonów na kontynencie niż jakiekolwiek inne duże zwierzę.Mają różne powody do ataku. Samiec hipopotama broni swojego terytorium, które rozciąga się wzdłuż brzegów rzek lub jezior, natomiast samica staje się agresywna w obronie swoich młodych. Co roku zabijają ponad 200 osób.

7. Lew

7. Lew


Dorosły samiec lwa jest około 15 cm wyższy od tygrysa i waży 150-250 kg. Królowie dżungli i jedne z najwspanialszych drapieżników w przyrodzie, lwy są szybkie, przebiegłe i niezwykle silne, mają szósty zmysł do polowania i nie są zbyt wybredne, jeśli chodzi o spożywanie czerwonego mięsa. Lwy żyją na afrykańskich równinach, ale są też trzymane w niewoli na całym świecie w ogrodach zoologicznych i rezerwatach.

Lwy po prostu postrzegają ludzi jako wolniejsze i mniej zdolne obiady, podobnie jak gazele czy zebry. Powoduje to ponad 250 zgonów rocznie. Winietki na Boże Narodzenie

6. Cape Buffalo

6. Cape Buffalo


Bawół przylądkowy, zwany również „czarną śmiercią”, żyje w Afryce i jest jednym z najgroźniejszych zwierząt na lądzie. Zabija ponad 500 osób rocznie. Jest to zwierzę bardzo agresywne i nieprzewidywalne. Może ważyć od 400 do 800 kg . Członkowie stada szybko bronią się przed lwami, krokodylami czy myśliwymi, atakując napastnika ostrymi rogami.

5. Słoń

5. Słoń


Słoń, największy ssak lądowy, żyje w Afryce i części Azji. Zwykle uważany za przyjazne zwierzę, powoduje ponad 600 zgonów rocznie. Te urocze ikony nadające się do cyrku żyją w Afryce i Azji Południowej, a w wielu przypadkach można je spotkać na obszarach miejskich, gdzie ludzie korzystają z ich usług w turystyce, handlu i transporcie. Ale, podobnie jak sfrustrowany pracownik, te ciężko pracujące, zwykle potulne stworzenia nigdy nie zapominają o złym traktowaniu . Nogi, trąba i ciężar słonia mogą zmiażdżyć niemal wszystko, a jeden moment może okazać się śmiertelny.

4. Krokodyl

4. Krokodyl
Zabijając do 2000 osób rocznie, warto przyjrzeć się jednemu z tych prehistorycznych stworzeń, aby mieć pojęcie, jak bardzo mogą być śmiertelne. Krokodyle można znaleźć w południowych stanach USA, tropikach, Afryce, Azji i Australii i uwielbiają smak ludzkiego mięsa tak samo jak smak każdego innego niczego nie podejrzewającego zwierzęcia, które widzą.Ich oczy, uszy i nozdrza są umieszczone wysoko na głowie, co pozwala krokodylom widzieć i słyszeć swoją ofiarę. Może rosnąć od 5 do 20 metrów.

3. Skorpion

3. Skorpion


Skorpiony zabijają do 5 000 osób rocznie. Te ośmionogie stawonogi, które żyją szeroko rozpowszechnione na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy, w różnych siedliskach lądowych z wyjątkiem wysokogórskiej tundry, mogą zadać potężny cios. Są one odpornym, niepasożytniczym zabójcą, który posiada zdolność rozdzielania dawek jadu w zależności od rodzaju ofiary. Najbardziej śmiercionośne skorpiony to przede wszystkim butwieje, które występują na ogół w Afryce, chociaż znane są śmiercionośne skorpiony, które przeżywają i rozwijają się w środowiskach o chłodniejszym klimacie, takich jak Andy i Himalaje.

2. Miał

2. Miał


Węże występują na prawie każdym kontynencie. Wiele z nich jest niebezpiecznych dla ludzi. Ponad 450 gatunków jest trujących. Najbardziej jadowite ukąszenie występuje w Afryce, Azji i Ameryce Północnej. Toksyczność niektórych węży jest niezwykle dotkliwa. Stworzenia te mają tendencję do zabijania ludzi z jednego prostego powodu: czują się sprowokowane. Powoduje to 100 000 zgonów rocznie.

1) Komary – najbardziej zabójcze zwierzę

1) Komary - najbardziej zabójcze zwierzę
Komary znajdują się na szczycie listy najbardziej zabójczych zwierząt świata. Ten maleńki krwiopijny owad zabija każdego roku od 2 do 3 milionów ludzi na całym świecie. Chociaż kilka gatunków jest nieszkodliwych lub nawet pomocnych dla ludzi, większość jest kłopotliwa, ponieważ spożywa krew z żywych kręgowców, w tym ludzi. Może rozprzestrzeniać choroby, zwłaszcza malarię. Może też roznosić słoniowaciznę, żółtą gorączkę, dengę i wirusa zachodniego Nilu.

Komary występują na obszarach tropikalnych i mogą przetrwać zimę w krajach o chłodniejszych temperaturach, takich jak Kanada. Istnieje ponad 3 000 gatunków komarów i wszystkie mają zdolność przenoszenia chorób, które zabijają populację.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button