Ciekawostki z królestwa zwierząt

10 zabawnie wyglądających ptaków

Żyjemy na planecie, na której różne żywe i nieżywe rzeczy zapewniają nam komfort i spokój. Zwierzęta, ptaki i rośliny przynoszą nam korzyści w taki czy inny sposób. Nie tylko rośliny występują w niezliczonej ilości form i typów, ale to samo dotyczy zwierząt i ptaków.Niektóre z ptaków wyglądają pięknie, podczas gdy inne wyglądają zabawnie ze względu na ich unikalny i wspaniały wygląd. Przyjrzyjmy się 10 zabawnie wyglądającym ptakom.

10. Cupido paline

10. Jarząbek


Palma cupido żyje w Ameryce Północnej i Australii. Ten zabawnie wyglądający ptak ma długi ogon i charakterystyczne cechy. Są one rzadko badanym ptakiem, dlatego często trafiają na listę gatunków zagrożonych na świecie.

9. Sęp perłowy

9. Gwinea sułtańska


Perliczki sępie należą do najbardziej zagrożonych i agresywnych ptaków na świecie. Z wyglądu ptaki te mają jasnoczerwone oczy i ostry dziób.

8. Pliszka siwa

8. Junco


Pliszka siwa jest znana jako jeden z najbardziej rozrywkowych ptaków na świecie. Ptaki te są małe i bardzo lekkie. Ich brązowo-zielony kolor pomaga im ukrywać się w krzakach i lasach. Te ptaki wyglądają uroczo.

7. Anhinga

7. Anhinga


To nie tylko zabawne, ale i niezwykle niebezpieczne ptaki. Straszne stworzenia, które żyją głównie na terenach z dużą ilością wody i wilgoci. Niektórzy określają je jako najdziwniejsze gatunki ptaków na świecie. Ptaki Anhinga występują zwykle w Australii i Kanadzie. Dowcipy o zwierzętach

6. Łyżkowiec różowy

łyżki


Różowe szypoty żyją w grupach i dużych koloniach. Łapią swoje ofiary długim i ostrym dziobem i mają brzydko wyglądające nogi, tak jak nogi dinozaurów.

5. Śpiewak z hakowatymi zębami

5. Kapturowy ptak


Hakownica należy do rodziny traczy. Pochodzi z Ekwadoru i obu Ameryk. Są znane jako dowcipne ptaki, które mają ostry i zakrzywiony dziób oraz długi język. Ptaki te zwykle żyją w suchych obszarach, ale przemierzają wodę przez cały dzień w poszukiwaniu pożywienia.

4. rybitwa rzeczna

4. inkaski rybak
Rybitwa rzeczna ma wąsiska, które nadają temu ptakowi śmieszny wygląd. Ich siedliskiem są lasy Afryki Południowej, Ameryki i części Europy. Ptaki te cieszą się aktywnością seksualną każdego dnia, czego efektem są comiesięczne narodziny młodych. Rybitwy rzeczne występują w różnych kolorach.

3. Potoo

3. Potoo


Potoo mają pióra w szare, brązowawe i czarne wzory. Żyją w plemionach. Ciekawostką tych ptaków jest to, że przez cały dzień śpią w pozycji pionowej, a budzą się zazwyczaj w godzinach nocnych. Ich oczy są w stanie dostrzec owady w ciemnych nocach.

2. Pelikan biały

2. Pelikan biały


Wielkie białe pelikany mają ogromne dzioby i mogą połykać większe ryby.

1. Antarktyczne pingwiny olbrzymie

Petrel południowy
Antarktyczne pingwiny olbrzymie są podobne do ptaków, które żyją w lasach w pobliżu Oceanu Atlantyckiego i południowej Afryki. Ptaki te ważą około 8 do 10 kg i mają rozpiętość skrzydeł około 2 do 4 metrów. Antarktyczne pingwiny olbrzymie mogą być żółte, pomarańczowe lub w innym atrakcyjnym kolorze. Mają gigantyczny wygląd. To bardzo przerażające i zabawnie wyglądające ptaki.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button