Ciekawostki z królestwa zwierząt

Meduza Chorwacja, z którą można się spotkać

Meduza Chorwacja – Jaki rodzaj meduzy występuje w Morzu Adriatyckim w Chorwacji?

 

Meduza Chorwacja

 

Meduza Chorwacja

 

Często występują niegroźne meduzy uszate. Często widuje się je pływające w Morzu Adriatyckim.Widziano również meduzę kompasową. Jego macki mogą użądlić.

 

meduza z kompasem
meduza z kompasem

 

Chorwaccy nurkowie odkrywają niebezpieczne meduzy w wodach Istrii

 

meduza Chorwacja Pelagia noctiluca

 

W południowej części Adriatyku na Istrii wydano po tym ostrzeżenie dla pływaków. Jak chorwaccy nurkowie natrafili na niebezpieczny gatunek meduzy.

 

Pływając w spokojnym chorwackim Adriatyku, trudno sobie wyobrazić, że jest się w jego głębi. Meduza Chorwacja. Wszystko może czaić się tam, gdzie nie widać. Krystalicznie czysta woda pozwala dostrzec wszystkie ryby i inne morskie życie żyjące poniżej. Rzadko jednak wyobrażamy sobie, że mogłoby nam się przytrafić coś złego. Rekiny czarnomorskie

 

Chociaż rekiny żyją w chorwackim Adriatyku. Nie stanowią one prawie żadnego zagrożenia i zdecydowanie wolą unikać jakiegokolwiek kontaktu z człowiekiem. Więc możliwość ich oglądania i filmowania to raczej przyjemność niż powód do ataków paniki. Najczęstszym urazem spowodowanym przez mieszkańca Adriatyku jest jeżowiec. Który może cię mocno uderzyć swoimi kolcami, jeśli przypadkowo na niego nadepniesz.

 

Meduzy w Chorwacji

 

meduza Chorwacja Pelagia noctiluca
 

 

Meduza to jednak zupełnie inny przypadek, a niedawno odkryto gatunek meduzy, który powoduje coś więcej niż tylko irytujące, ale ogólnie niegroźne użądlenie.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

 

Chorwaccy nurkowie na południu Istrii zauważyli niebezpieczną meduzę (Pelagia noctiluca). Ukąszenie tej meduzy wywołuje silny ból, a w kontakcie z ludzką skórą stworzenie to powoduje agoniczne rany przypominające oparzenia, które bardzo trudno się goją. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

 

Meduza Chorwacja. Ta meduza, która występuje pod wieloma nazwami – purpurowe żądło, meduza z purpurowymi paskami, purpurowe żądło, purpurowy ogr, purpurowa meduza, świecąca meduza i meduza nocna – jest stosunkowo małym stworzeniem z półokrągłą głową i różowymi mackami usianymi maleńkimi purpurowymi kropkami.

 

Uwaga Meduza Chorwacja

 

Podobno w kontakcie z ludzką skórą powoduje silny ból i trudne do zagojenia rany przypominające oparzenia, a następnie depigmentację skóry, a nawet głębokie blizny.

 

Ta meduza została zauważona przez chorwackich nurków w zatoce Velika Kolumbarica u wybrzeży półwyspu Kamenjak. Prądy i fale czasami przynoszą te meduzy na brzeg, gdzie wolałyby nie być i gdzie stają się zagrożeniem dla pływaków.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button