Ciekawostki z królestwa zwierząt

Meduza Chorwacja, z którą można się spotkać

Meduza Chorwacja – Jaki rodzaj meduzy występuje w Morzu Adriatyckim w Chorwacji?

 

Meduza Chorwacja

 

Meduza Chorwacja

 

Często występują niegroźne meduzy uszate. Często widuje się je pływające w Morzu Adriatyckim.Widziano również meduzę kompasową. Jego macki mogą użądlić.

 

meduza z kompasem
meduza z kompasem

 

Chorwaccy nurkowie odkrywają niebezpieczne meduzy w wodach Istrii

 

meduza Chorwacja Pelagia noctiluca

 

W południowej części Adriatyku na Istrii wydano po tym ostrzeżenie dla pływaków. Jak chorwaccy nurkowie natrafili na niebezpieczny gatunek meduzy.

 

Pływając w spokojnym chorwackim Adriatyku, trudno sobie wyobrazić, że jest się w jego głębi. Meduza Chorwacja. Wszystko może czaić się tam, gdzie nie widać. Krystalicznie czysta woda pozwala dostrzec wszystkie ryby i inne morskie życie żyjące poniżej. Rzadko jednak wyobrażamy sobie, że mogłoby nam się przytrafić coś złego. Rekiny czarnomorskie

 

Chociaż rekiny żyją w chorwackim Adriatyku. Nie stanowią one prawie żadnego zagrożenia i zdecydowanie wolą unikać jakiegokolwiek kontaktu z człowiekiem. Więc możliwość ich oglądania i filmowania to raczej przyjemność niż powód do ataków paniki. Najczęstszym urazem spowodowanym przez mieszkańca Adriatyku jest jeżowiec. Który może cię mocno uderzyć swoimi kolcami, jeśli przypadkowo na niego nadepniesz.

 

Meduzy w Chorwacji

 

meduza Chorwacja Pelagia noctiluca
 

 

Meduza to jednak zupełnie inny przypadek, a niedawno odkryto gatunek meduzy, który powoduje coś więcej niż tylko irytujące, ale ogólnie niegroźne użądlenie.

 

Chorwaccy nurkowie na południu Istrii zauważyli niebezpieczną meduzę (Pelagia noctiluca). Ukąszenie tej meduzy wywołuje silny ból, a w kontakcie z ludzką skórą stworzenie to powoduje agoniczne rany przypominające oparzenia, które bardzo trudno się goją. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

 

Meduza Chorwacja. Ta meduza, która występuje pod wieloma nazwami – purpurowe żądło, meduza z purpurowymi paskami, purpurowe żądło, purpurowy ogr, purpurowa meduza, świecąca meduza i meduza nocna – jest stosunkowo małym stworzeniem z półokrągłą głową i różowymi mackami usianymi maleńkimi purpurowymi kropkami.

 

Uwaga Meduza Chorwacja

 

Podobno w kontakcie z ludzką skórą powoduje silny ból i trudne do zagojenia rany przypominające oparzenia, a następnie depigmentację skóry, a nawet głębokie blizny.

 

Ta meduza została zauważona przez chorwackich nurków w zatoce Velika Kolumbarica u wybrzeży półwyspu Kamenjak. Prądy i fale czasami przynoszą te meduzy na brzeg, gdzie wolałyby nie być i gdzie stają się zagrożeniem dla pływaków.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button