Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta wymarłe – zwierzęta, które wyginęły za sprawą człowieka

Zwierzęta wymarłe – zwierzęta, które wyginęły za sprawą człowieka. 10 niesamowitych zwierząt, na które ludzie polowali do wyginięcia :

 

Podczas życia Ziemi wiele zwierząt wyginęło. Dinozaury są jednym z wielu przykładów masowego wymierania spowodowanego przyczynami naturalnymi, ale różne inne gatunki miały bardziej zniechęcające powody swojego upadku. Ludzkość wydaje się być niesamowita w rozbijaniu populacji gatunków i zagrażaniu ich ekosystemom w imię żywności, rozwoju, bezpieczeństwa lub po prostu zwykłego nicnierobienia. Tak więc, jako ostre przypomnienie zdolności ludzkości do eliminacji zwierząt z powierzchni Ziemi, oto lista 10 zwierząt, które wyginęły dzięki ludzkości.

Wymarłe zwierzęta

 

1. The Dodo

 

Dodo Wymarłe zwierzęta

 

Żyjąc szczęśliwie w izolacji na wyspie Mauritius, dodo był pamiętnym bezlotnym ptakiem, który nie był dobrze zbudowany, aby bronić się przed drapieżnikami. Składał też tylko jedno jajo w roku. Przybycie ludzi na wyspę rozpoczęło ich eksterminację .Ludzie przywieźli ze sobą małpy, szczury i świnie, które okazały się zbyt dużym obciążeniem dla dodo. Wszystkie osobniki tego gatunku zostały zabite lub zjedzone do 1681 roku.Wymarłe zwierzęta.

 

2. Alka Wielka

 

Alka Wielkie wymarłe zwierzęta

 

Wielkie auki, nazywane „pierwotnym pingwinem”, były bezlotnymi ptakami o wysokości około 1 metra z małymi skrzydłami nieprzystosowanymi do wzbijania się w niebo. Żyły one głównie w oceanach północnoatlantyckich i rozmnażały się tylko na lądzie.
Great Auk był popularny w latach 1700 .Myśliwi i kolekcjonerzy zabili je dla cennych piór, futra, mięsa i oleju. Zabicie ostatniej żyjącej pary nastąpiło 3 lipca 1844 roku przez Sigura Isleifssona i dwóch innych mężczyzn wynajętych przez handlarza do polowania na ptaki. Dwóch mężczyzn udusiło gniazdującą parę sikor wielkich, a trzeci mężczyzna wytłuścił ostatnie jajo sikory wielkiej. Które para miała w gnieździe .

 

3. Vuronidae (ptaki słoniowate)

 

  Vuronovidae (ptaki słoniowate) Wymarłe zwierzęta

Ptaki słoniowe żyły na Madagaskarze . Bez ludzi i jakichkolwiek drapieżników, ptaki te żyły we względnym błogostanie, składając swoje ogromne jaja praktycznie na otwartej przestrzeni.

Kiedy ludzie dotarli na Madagaskar. Ich jajka były dla nich łatwym obiadem. Polowali na nie ludzie aż do ich wyginięcia , wyginęły w ciągu ostatnich 1000 lat .

 

4. Jeleń Schomburgk

 

Jeleń Schomburgk Wymarłe zwierzęta

Jeleń Schomburgk żył w okolicach Tajlandii . Jednak opowieści o magicznej mocy jego poroża stały się powodem do polowania na te piękne zwierzęta . Ich poroża były sprzedawane w sklepach z tradycyjną medycyną .

Ludzie i ich rolnictwo zniszczyli większość ich siedlisk . Podczas powodzi jelenie przebywały na niewielkim obszarze na wysokim terenie, gdzie bardzo łatwo było je upolować . Ostatni dziki jeleń Schomburgk został zabity w 1932 roku, a ostatni udomowiony jeleń zmarł w 1938 roku.Wymarłe zwierzęta.

 

5. lew barbarzyński

 

Lew barbarzyński Wymarłe zwierzęta

Lew barbarzyński miał bardzo charakterystyczną twarz , długi pysk i gęstą grzywę co czyniło go zadziornym pięknem nie tylko w Afryce ale i w Europie .Nie wiadomo kiedy lew barbarzyński wyginął ale wiadomo dlaczego. Polowali na nich ludzie . . Jedna z historii twierdzi, że myśliwy zastrzelił ostatniego dzikiego lwa barbarzyńskiego w 1942 roku, inni mówią, że dopiero w 1960 roku.

Dziś żyje jeszcze kilku potomków lwa barbarzyńskiego, ale wszystkie znajdują się w niewoli. Wątpliwe jest, czy kiedykolwiek jeszcze pojawią się na wolności.

 

6. Atlas Niedźwiedź brunatny

 

  Niedźwiedź brunatny Atlas

 

Niedźwiedź brunatny z Atlasu był jedynym gatunkiem niedźwiedzia pochodzącym z Afryki. Mieszkał w północno-zachodnim regionie kontynentu, w okolicach gór Atlas. Niedźwiedzie zostały upolowane i schwytane podczas Imperium Rzymskiego i używane do pit z Gladiatorów .

W średniowieczu ich liczba nadal spadała, ponieważ ich lasy były niszczone w celu pozyskania drewna. Ostatni niedźwiedź brunatny z Atlasu został zastrzelony w połowie XVIII wieku. wiek.

Wymarłe zwierzęta

Czytaj także :

The World’s Largest Tree  największe i najstarsze drzewa .

7. Lis Falklandzki

 

Lis Falklandzki

Lis falklandzki był jedynym ssakiem lądowym rodzimym dla Wysp Falklandzkich . Uważa się, że te odizolowane lisy utknęły na wyspie, gdy skończyła się epoka lodowcowa i stopił się most lodowy między Falklandami a Ameryką Południową.

 

Falklandy były niezamieszkane przez ludzi aż do lat 60. ubiegłego wieku, więc lisy nie znały ani nie obawiały się ludzi. Kiedy osadnicy przybyli, widzieli lisy jako zagrożenie dla ich zwierząt gospodarskich.Nieustraszoność lisów i ograniczone środowisko ułatwiły ludziom polowanie na nie . Ostatni z nich został zabity w 1876 roku.

 

8. Szarak tasmański

 

Szarak tasmański

 

Niezwykle wyjątkowy psi marsupial o eleganckiej twarzy i tygrysich paskach żył w Australii, Papui Nowej Gwinei i oczywiście na Tasmanii. Zostały one wymazane w 20. stulecia.

 

Ich zabijanie wzrosło, gdy na głowę cottontaila została nałożona nagroda w wysokości 1 funta .Może to nie brzmi jak dużo, ale w przeliczeniu byłoby to 120 euro .Ich futro było bardzo pożądane i rolnicy uznali zwierzę za szkodnika . Ostatni dziki tasmański cottontail został zastrzelony przez rolnika Wilfa Batty w 1930 roku . Ostatni tasmański cottontail zmarł w niewoli w 1936 roku .

 

9. Ground sloth ( Ground sloth)

 

Wielki Leniwiec

Trudno określić, czy za wyginięcie leniwca wielkiego odpowiada człowiek, czy też winne są zmiany klimatyczne i idący za nimi spadek flory.

Ludzie z pewnością byli odpowiedzialni za zmniejszenie liczby tych zwierząt, ponieważ polowali na nie dla ich mięsa, które było bardzo obfite na ich ciałach .Ale nie można dokładnie określić, czy ludzie byli odpowiedzialni za ich śmierć, ponieważ na szkieletach tych stworzeń nie znaleziono ran ciętych spowodowanych przez narzędzia czasu .

 

 

10. Skale

 

Skale

 

Pangolin to mały, łuskowaty mrówkojad, który żyje w Afryce i wygląda jak chodzący kopiec. Niestety dla pangolinów, wszystkie osiem gatunków znajduje się na liście krytycznie zagrożonych. Sprzedawane są na czarnym rynku jako żywność, a ich ciała wykorzystywane są w medycynie ludowej w Chinach i Wietnamie. Jest to najbardziej nielegalnie handlowany ssak na świecie.

 

Te zwierzęta nie wyginęły jeszcze , ale mamy zamiar stracić kolejne piękne zwierzę z powodu ludzi .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button