Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z literą i – 10 zwierząt z literą i

Zwierzęta na literę i 10 zwierząt na literę i. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę i? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę i. Zwierzęta na i i coś o nich.

 

Zwierzęta na i

 

zwierzęta na i

 

1. Ibizan podenko
2) Owczarek islandzki
3) Impala
4) Indri
5. seter irlandzki
6. terier irlandzki
7. wilczarz irlandzki
8. igła
9) Ibis
10. Irena

 

1. Ibizan podenko

 

  Ibizan podenko

 

Pies Ibizan (hiszpański: podenco ibicenco, kataloński: ca eivissenc) to smukły, zwinny pies z rodziny psowatych. Istnieją dwa rodzaje włosów tej rasy: gładkie i druciane. Częściej spotykany jest typ gładki. Niektórzy uważają, że istnieje trzeci typ, długowłosy, ale długowłosy jest najprawdopodobniej odmianą drucianego. Zwierzęta na e – 5 zwierząt na literę e.

 

Ogar ibizański to pełna gracji i zwinna rasa o atletycznym i atrakcyjnym wyglądzie oraz sprężystym kłusie, który pokrywa teren. Choć z wyglądu pełen gracji, ma dobry obwód kości i jest rasą mocną/ wytrzymałą. Jego duże wyprostowane uszy – charakterystyczna cecha rasy – są szerokie u nasady i obramowują długą i elegancką głowę. Zwierzęta na i. Szyja jest długa i smukła. Ma wyjątkowy zespół przedni z dobrze ułożonymi łopatkami i stosunkowo prostą łopatką. Ich płaszcz, który występuje zarówno w odmianach gładkich, jak i drucianych, jest połączeniem czerwieni i bieli, a nos, uszy, obwódki oczu i poduszki łap są jasnobrązowe. Jego oczy mają charakterystyczny bursztynowy kolor i mają czujny i inteligentny wyraz. W zależności od tego, który standard podążasz, Ibizan może mieć wysokość od 56 do74 cm i wagę od 20 do 29 kg, przy czym samce są większe niż samice.

 

2) Owczarek islandzki

 

Owczarek islandzki

 

Owczarek islandzki (islandzki: Íslenskur fjárhundur [ˈistlɛnskʏr ˈfjaurˌhʏntʏr̥]) to rasa psów w typie szpica, wywodząca się od psów przywiezionych na Islandię przez Wikingów. Jest w podobnym typie do Buhunda Norweskiego, Owczarka Szetlandzkiego i Welsh Corgi. Na islandzkiej wsi są one powszechnie wykorzystywane do wypasu owiec.

 

3) Impala Zwierzęta na i

 

  Impala Zwierzęta na i

 

Impala to średniej wielkości antylopa występująca we wschodniej i południowej Afryce. Jedyny członek rodzaju Aepyceros, został po raz pierwszy opisany europejskiej publiczności przez niemieckiego zoologa Hinricha Lichtensteina w 1812 roku. Uznawane są dwa podgatunki – impala pospolita oraz większa i ciemniejsza impala czarnogłowa. Zwierzęta na i. Imala osiąga 70-92 cm  w ramionach i waży 40-76 kg. Ma błyszczącą, czerwonobrązową sierść. Smukłe, lirowate rogi samca mają długość 45-92 cm.

 

Impala jest aktywna głównie w ciągu dnia i może być towarzyska lub terytorialna w zależności od warunków klimatycznych i geograficznych. Można zaobserwować trzy wyraźne grupy społeczne: terytorialne samce, stada młodych i stada samic. Impala jest znana z dwóch charakterystycznych skoków, które stanowią strategię przeciwko drapieżnikom. Imala żywi się roślinami jedno- i dwuliściennymi, ziołami, owocami i strąkami akacji (jeśli tylko są dostępne). Coroczna, trzytygodniowa ruta występuje pod koniec pory deszczowej, zwykle w maju. Samce walczą o dominację podczas estrus, a zwycięski samiec rywalizuje o samicę podczas estrus. Okres ciąży trwa sześć do siedmiu miesięcy, po czym rodzi się jedno młode, które natychmiast chowa w schronieniu. Młode są karmione przez cztery do sześciu miesięcy; młode samce, które są wyparte z grup samców, dołączają do stad kawalerów, podczas gdy samice mogą pozostać w tyle. Zwierzęta na literę g 13 zwierząt na literę g.

 

4. Indri Animals on i

 

Indri Zwierzęta na i

 

Jest to obecnie największy przedstawiciel hemipteranów (stawonogów), należy do rodziny Indriidae. Jest aktywny w ciągu dnia i żyje na drzewach, gdzie jego biało-czarne ubarwienie zapewnia dobry kamuflaż. W oczy rzucają się również jego długie kończyny, dzięki którym potrafi zręcznie przeskakiwać z jednego drzewa na drugie. Niezawodną cechą wśród innych naczelnych jest jego sterczący ogon, a następnie łysa, czarna twarz. Ciało dorasta do 60 cm, ogon 5 cm, a waga waha się w granicach 6-7 kg. Jego bliskimi krewnymi są sifaki, a podobnie jak inne lemury, indri również zamieszkuje Madagaskar i to tylko w jego wschodniej części. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów.

 

5. wilczarz irlandzki Zwierzęta na i

 

  Wilczarz irlandzki Zwierzęta na i

 

Chociaż pierwotnie rasa była gładka lub grubo powlekana, dziś istnieje tylko odmiana grubo powlekana. Uważa się, że feniccy żeglarze przywieźli z Bliskiego Wschodu do Irlandii psy w typie greyhounda, a te zostały skrzyżowane z mastifami, aby uzyskać psa ogromnych rozmiarów, o szybkości i sile, który mógł zwalczać wilki, które były wielkim zagrożeniem dla zwierząt gospodarskich w Irlandii. Na koniec 18. W XIX wieku wilk został wytępiony w Irlandii, a rasa zmniejszyła swoją liczebność. Zwierzęta na i. Podczas wielkiego głodu w Irlandii w latach 40. 19 lat. wieku, rasa ta stała się bardzo rzadka. Zwierzęta z literą f – 13 zwierząt z literą f.

Jednak grupa wielbicieli, kierowana przez szkockiego kapitana George’a Augustusa Grahama, opracowała program hodowlany mający na celu odrodzenie rasy, a nieliczne wilczarze irlandzkie, które przetrwały, zostały skrzyżowane z cięższym typem Deerhounda, Wielkim Duńczykiem i Mastifem Tybetańskim. Wilczarz irlandzki jest podobno najwyższą rasą psów i największą ze wszystkich ras. Mimo swoich rozmiarów jest łagodny i spokojny: prawdziwie łagodny olbrzym.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button