Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z literą g 13 zwierząt z literą g

Zwierzęta na literę g 13 zwierząt na literę g. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę G? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę g. Zwierzęta na g i coś o nich .

 

Zwierzęta na g

 

Zwierzęta na g

 

 • galídia
 • gaur
 • gaviál
 • gazela
 • gepard
 • gibbon
 • slick
 • goryl
 • graptemys
 • gueréza
 • gundi
 • gupka
 • gurama

 

1. gepard

 

 

Gepard

Jest to najszybszy ssak na świecie.

Jego giętki kręgosłup porusza się w górę i w dół. Podczas szybkiego biegu tylne kończyny uderzają o ziemię wcześniej niż przednie. Gepard w biegu na krótkim dystansie osiąga prędkość 110 km na godzinę. Tak szybki bieg jest dla geparda bardzo wyczerpujący i gepard szybko staje się niespokojny. Po około 400 metrach musi odpocząć. Gepard jest jedynym ssakiem biegającym za ofiarą. Długość ciała wynosi od 115 do 135 cm, waga od 40 do 65 kg, długość ogona od 60 do 80 cm, jest samotnikiem.

 

Może zainteresują Cię:

Zwierzęta na c 7 zwierząt na literę c

Zwierzęta na e – 5 zwierząt na literę e

Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów

Zwierzęta na literę d 20 zwierząt na literę d

 

2) Goryl Zwierzęta do g

 

Jest to największy gatunek naczelnych.

Dziś mieszka w Afryce. Jest to bliski krewny człowieka, a także największa i najsilniejsza wielka małpa na świecie. Dziki dorosły samiec waży nawet trzy razy więcej niż człowiek, ale samice są mniejsze. Te duże małpy zwykle chodzą w grupach po cztery osoby. Młode wspinają się również na drzewa. Goryle żyją w rodzinnej społeczności składającej się z dominującego samca, kilku samic i młodych. Oddział powoli wędruje przez rozległy las przez kilka kilometrów, żywiąc się w miarę upływu czasu pokarmem roślinnym. Poza zagrożeniami są to spokojne stworzenia, ale w przypadku zagrożenia samiec może zaatakować lamparta lub człowieka, ale nigdy bez przyczyny! Goryle górskie pozwolą nawet ludziom siedzieć w pobliżu, jeśli będą przekonani, że nie grozi im niebezpieczeństwo.

 

3) Gazela

 

Gazela

Gazela występuje w Afryce Wschodniej i żyje na otwartych równinach trawiastych i często jest widywana na trawiastych sawannach, ale zwykle unika obszarów ze zbyt dużą ilością trawy. Swoją nazwę bierze od odkrywcy Jamesa Augusta Granta.

Ma dość wysportowane ciało, które mierzy metr przy łopatkach, a jej waga waha się od 45 do 85 kg. Z wierzchu jest rdzawo ciemny, brzuch jest jaśniejszy i podobnie jak gazela Thomsona ma ciemną do czarnej pręgę na bokach, ale nie ciągnie się ona tak długo i tak wyraźnie. Długość ciała waha się w granicach 100-150cm. Samce mają stosunkowo długie, ciemne i ostre rogi, które mierzą do 75 cm i są lekko zakrzywione; samice również mają rogi, ale krótsze i słabsze. Na twarzy ma typowy wzór gazeli w kolorach czarnym, brązowym i białym, a nad nosem ma czarną łatę. Mają stosunkowo długi ogon, który dorasta do około 30 cm. Mają bardzo dobre zmysły i do obrony wykorzystują głównie wzrok, węch i słuch. Są to stosunkowo szybkie zwierzęta, które do ucieczki wykorzystują długie, pełne gracji skoki.

 

4) Gupka Zwierzęta na g

 

Gupka Zwierzęta na g

Gupik tęczowy to gatunek akwarium   rybek odpowiednich dla początkujących. Wymaga temperatury wody od 16 do 28 stopni Celsjusza. Są łatwe w hodowli i rozmnażaniu, najlepiej w temperaturze 25 stopni. Odpowiedni stosunek ryb podawany jest jako 1 samiec do 3 samic. Ze względu na ogromną zmienność kolorów i kształtów (zwłaszcza w płetwach grzbietowej i ogonowej ), gatunek ten jest satysfakcjonującym genetycznym obiektem. Dzięki hodowli akwarystom udało się stworzyć wiele gatunków plemiennych, które są oceniane na wystawach zgodnie z międzynarodowymi standardami.

 

5) Gueréza

 

Gueréza

Ta małpa ze Starego Świata ma 52-57 cm długości, jej ogon mierzy 53-83 cm, a waga waha się od 8 do 13,5 kg. Nie posiada woreczków policzkowych i, jak większość przedstawicieli tego rodzaju, ma niemalże stuningowany kciuk. Jest błyszcząco czarny z białymi krawędziami twarzy, białymi włosami na bokach ciała i na grzbiecie, które przypominają kształt litery U, oraz białą końcówką długiego ogona. Młode są prawie całkowicie białe. Czubek jego pyska prawie dotyka kufy. Tylne nogi są szczególnie długie i dobrze przystosowane do skakania w koronach drzew. Modzele kulszowe pozwalają tej małpie bez większych trudności długo siedzieć na cienkich gałęziach.

 

6) Glezg Zwierzęta na g

 

Glezg Zwierzęta do g

Rdestowiec zwyczajny mierzy 18 cm i waży 51-63,5 g. Glezgo najlepiej opisuje jego wielka głowa i ogromny dziób. Na niebiesko-czarnych skrzydłach ma szeroką białą pręgę. Nawet końce piór ogona są białe. Głowa i grzbiet są brązowe, dolna część ciała różowobrązowa. Mają czarną plamę pod dziobem. Od czarnej łatki czarny pas ciągnie się do oka, a następnie do czoła, szyja jest szara. Samica ma mniej wyraziste kolory niż samiec, a na skrzydłach ma szarawy odcień. Osobniki młodociane mają poprzeczną pręgę na dolnej części ciała i nie posiadają czarnej plamy pod dziobem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button