Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta z literą f – 13 zwierząt z literą f

Zwierzęta na f 13 zwierząt na literę f. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę f? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę f. Zwierzęta na f i coś o nich.

 

Zwierzęta na f

 

Zwierzęta na f

 

1. fretka
2. brazylijska Fila
3) Szpic fiński
4. Florida tail hop
5) Flądra
6) Fossa
7) Fox terrier
8. phalera
9) frankolina
10) fretka ( fretka kociewska )
11. fulmar
12. fusac
13. broda

 

1. fretka

 

Fretka

 

Fretka (Mustela furo) to mały udomowiony gatunek należący do rodziny Mustelidae. Zwierzęta na f. Fretka jest najprawdopodobniej udomowioną formą dzikiej fretki europejskiej lub tchórza (Mustela putorius), o czym świadczy ich wzajemna płodność. Do innych mustelidów należą brzana, borsuk i norka.

Fretki fizycznie przypominają inne mustelidy, ponieważ mają długie, smukłe ciała. Łącznie z ogonem średnia długość fretki wynosi około 50 cm, waży od 0,7 do 2,0 kg, a jej sierść może być czarna, brązowa, biała lub stanowić mieszankę tych kolorów. U tego dymorficznego płciowo gatunku samce są znacznie większe od samic. Zwierzęta na d 20 zwierząt na literę d.

Fretki mogły być udomowione w czasach starożytnych, ale jest to powszechnie kwestionowane, ponieważ pisemne relacje są bardzo rzadkie, a te, które przetrwały, są sprzeczne. Obecna wiedza naukowa zgadza się, że fretki były hodowane w celach sportowych, do polowań na króliki, co nazywano królikarstwem. W Ameryce Północnej fretka staje się coraz bardziej popularnym zwierzęciem domowym, w samych Stanach Zjednoczonych żyje ponad 5 milionów fretek. Zwierzęta na f.  Legalność posiadania fretek różni się w zależności od lokalizacji. Ograniczenia obowiązują w Nowej Zelandii i niektórych innych krajach ze względu na szkody wyrządzone rodzimej faunie przez zdziczałe kolonie tchórzy i fretek. Fretka służy również jako płodne zwierzę badawcze, przyczyniając się do badań w dziedzinie neuronauki i chorób zakaźnych, zwłaszcza grypy.

Fretka domowa jest często mylona z fretką czarnołapą (Mustela nigripes), gatunkiem pochodzącym z Ameryki Północnej.

 

2. brazylijska Fila Zwierzęta na f

 

Brazylijska Fila Zwierzęta na f

 

Fila Brasileiro (Mastiff brazylijski) to duża rasa psów pracujących wyhodowana w Brazylii. Znany jest z doskonałych umiejętności tropienia, agresywności i zaciętego, gwałtownego temperamentu. Zamiast atakować ofiarę, fila zastawia na nią pułapkę i czeka na przybycie myśliwego. Dzięki tym cechom Fila Brasileiro jest wykorzystywany jako pies stróżujący, jako pies do pilnowania bydła oraz jako pies myśliwski do tropienia i kontrolowania dużej zwierzyny. Kiedy w Brazylii w 18. Przez wieki legalnego niewolnictwa, Fila Brasileiro była używana do zapewnienia, że zbiegli niewolnicy wrócą bez szwanku do swoich panów. Zwierzęta na Nie – 15 zwierząt na literę Nie.

 

3) Szpic fiński Zwierzęta na f

 

Szpic fiński Zwierzęta na f

 

to rasa psów pochodząca z Finlandii.Rasa ta była pierwotnie szkolona do polowania na wszelkiego rodzaju zwierzynę od wiewiórek i innych gryzoni po niedźwiedzie. Jest to „szczekający wskaźnik”, który szczeka wskazując miejsce występowania zwierzyny i zwraca na siebie uwagę myśliwego, ułatwiając mu podejście do zwierzyny. Zwierzęta na f.
Jego pierwotnym przeznaczeniem podczas polowań na zwierzynę łowną było celowanie w zwierzynę, która wbiega na drzewa, jak głuszce i słonki, ale dobrze służy również podczas polowań na łosie. Niektóre osoby są nawet znane z polowania na niedźwiedzie z nim. W swojej ojczyźnie rasa ta nadal jest wykorzystywana głównie jako pies myśliwski. Rasa ta jest przyjazna i generalnie kocha dzieci, dzięki czemu nadaje się do życia w domu. Szpic fiński jest narodowym psem Finlandii od 1979 roku.

 

4. Florida tail hop

 

Konik polny z Florydy

 

Ten Florida cottontail (Lepisosteus platyrhincus) to gatunek cottontaila występujący w USA w dorzeczu Savannah i Ochlockonee River w Georgii oraz na całym półwyspie Floryda. Zwierzę z Florydy gar może osiągnąć długość ponad 3 stóp (91 cm). Osobniki młodociane żywią się zooplanktonem i larwami owadów, a także małymi rybami. Dorosłe osobniki żywią się głównie rybami, krewetkami i rakami. Choć są jadalne, nie są popularne jako pokarm. Jaja są silnie toksyczne dla wielu zwierząt, w tym ludzi i ptaków. Gar jest wspomniany w piosence Johna Andersona „Seminole Wind”. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów.

 

5. zwierzęta z dołu na f

 

Fossa Zwierzęta na f

 

Fossa jest największym ssakiem na Madagaskarze i została porównana do małej pumy, ponieważ wyewoluowała wiele kocich cech. Dorosłe osobniki mają głowę i ciało długości 70-80 cm i ważą od 5,5 do 8,6 kg, przy czym samce są większe od samic. Posiada częściowo chowane pazury (czyli może je wysunąć, ale nie w pełni schować) oraz elastyczne kostki, które pozwalają mu wspinać się po drzewach głową, a także wspomagają skakanie z drzewa na drzewo. Większy krewny tego gatunku, Cryptoprocta spelea, wyginął prawdopodobnie przed 1400 rokiem. Zwierzęta na e – 5 zwierząt na literę e.

Gatunek ten jest szeroko rozpowszechniony, choć zagęszczenia populacji są zwykle niskie. Występuje wyłącznie w siedliskach leśnych i aktywnie poluje zarówno w dzień jak i w nocy. Ponad 50% jego diety składa się z lemurów, endemicznych naczelnych występujących na wyspie; tenula, gryzonie, jaszczurki, ptaki i inne zwierzęta zostały również udokumentowane jako ofiary. Do godów dochodzi zwykle na drzewach na poziomych gałęziach i mogą one trwać kilka godzin. Młode rodzą się ślepe i bezzębne (altricial), a ich liczba waha się od jednego do sześciu. Mieszkańcy Madagaskaru generalnie się go boją i często chronią go swoimi tabunami fady. Największym zagrożeniem dla fossy jest niszczenie siedlisk.

 

6. kot fretka  Zwierzęta na f

 

Kot Fretka  Zwierzęta na f.

 

 W rodzaju tym występują dwa gatunki: kot pierścieniowy lub pierścieniowaty (B. astutus) i kot kaktusowy (B. sumichrasti). Badania genetyczne wykazały, że najbliższymi krewnymi rodzaju Bassariscus są szopy, od których odbiegły około 10 milionów lat temu. Uważa się, że dwie linie rozwojowe rodzaju Bassariscus rozdzieliły się po kolejnych dwóch milionach lat, co czyni ten rodzaj żyjącym procyonidem o najstarszym zróżnicowaniu. Zwierzęta na f. Przed badaniami genetycznymi niektóre taksonomie umieszczały ten rodzaj w osobnej rodzinie Bassaricidae, ze względu na bardziej cyfrową pozycję nóg. Sądzono, że są one reprezentowane w skamieniałościach z wczesnego miocenu. Imię to jest greckim słowem oznaczającym lisa („bassaris”) z zlatynizowaną końcówką zdrobniałą. Rodzaj ten został po raz pierwszy opisany przez Elliotta Couesa w 1887 roku. Zaproponował on słowo „bassarisk” jako angielskie określenie dla zwierząt tego rodzaju. Jego siedlisko obejmuje półpustynne obszary w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, cały Meksyk, a także wilgotne lasy tropikalne w Ameryce Środkowej.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button