Ciekawostki z królestwa zwierząt

Zwierzęta na k – 30 zwierząt na literę k

Zwierzęta na k 30 zwierząt na literę k. Zastanawiasz się, które zwierzęta zaczynają się na literę k? Przygotowaliśmy listę zwierząt zaczynających się na literę k. Zwierzęta do k i coś o nich.

Zwierzęta do k

 

zwierzęta do k

 

1) kuvik
2. kura
3. kuna
4. kukułka
5) kudu
6. szczur
7. kret
8) krokodyl
9. kruk
10. krzyżowiec
11. karzeł
12. krótkonogi
13. królik
14. krab
15) futro
16. ibex
17. koza
18. cosmac
19. żółw
20. koral
21. koń
22. kondor
23. kojot
24. kobra
25. pasikonik
26. klaun
27. kengura
28. kiwi
29. kazuár
30. kavka

 

1. kura

 

kur

 

Kurczak domowy (Gallus gallus domesticus) jest udomowionym podgatunkiem czerwonego ptactwa dżungarskiego pochodzącego z Azji Południowo-Wschodniej. Kogut lub kogut to określenie dorosłego samca ptaka, a młodszy samiec może być nazywany kogutem. Zwierzęta do k. Samiec, który został wykastrowany, nazywany jest kapłonem. Dorosłą samicę nazywa się kwokiem, a niedojrzałą płciowo – kurą.

 

Pierwotnie kurczaki były trzymane do walk kogutów lub specjalnych ceremonii, ale do okresu hellenistycznego (IV-II w. p.n.e.) nie były trzymane w celach spożywczych. Współcześnie ludzie hodują kury przede wszystkim jako źródło pożywienia (jedząc ich mięso i jaja) oraz jako zwierzęta domowe. Silne rasy psów.

 

Na świecie jest więcej kurczaków niż jakichkolwiek innych ptaków[4]. Kulturowych odniesień do kurczaków jest wiele – w mitach, folklorze i religii, a także w języku i literaturze.

 

2. kuna

 

kuna

 

Kuny tworzą rodzaj Martes w podrodzinie Guloninae w rodzinie Mustelidae. Mają krzaczasty ogon i duże łapy z częściowo wysuwanymi pazurami. Zwierzęta do k. Kuny to smukłe, ruchliwe zwierzęta przystosowane do życia w tajdze, zamieszkujące lasy iglaste i północne liściaste na półkuli północnej.

 

3.  kukułka

 

Kukułka

 

Kukułki są ptakami średniej wielkości, od małej brązowej kukułki ważącej 17 g i mierzącej 15 cm długości do średniej wielkości ptaków o długości od 60 do 80 cm, takich jak kukułka olbrzymia z Madagaskaru czy kukułka koralowa z Indochin, oraz różne duże purchawki indopacyficzne, takie jak purchawka olbrzymia Halmahera, purchawka Timora, purchawka bawola, purchawka słoniowa, purchawka purpurowa i większe formy purchawki bażantowatej.

 

Przy wadze 630 g i długości 63 cm, kukułka kanaryjska jest największą pasożytniczą kukułką. Dymorfizm płciowy w zakresie wielkości jest na ogół niewielki, ale tam gdzie występuje, większy może być albo samiec albo samica. Zwierzęta do k. Istnieją dwie podstawowe formy ciała, gatunki nadrzewne (np. kukułka pospolita), które są smukłe i mają krótkie stępki, oraz gatunki lądowe (np. biegusy), które są mocniej zbudowane i mają długie stępki.

 

4. krokodyl

 

  Krokodyl

 

Krokodyle (rodzina Crocodylidae) lub crocodyliformes to duże gady półkrwi, które żyją w tropikalnych regionach Afryki, Azji, Ameryki i Australii. Termin krokodyl bywa używany jeszcze luźniej, by objąć wszystkich żyjących przedstawicieli rzędu Crocodilia, do którego należą m.in. wymarłe taksony, aligatory i kajmany (rodzina Alligatoridae), gharial i false gharial (rodzina Gavialidae). Ghariale z wąskim pyskiem są łatwiejsze do odróżnienia, natomiast różnice morfologiczne trudniej rozpoznać u krokodyli i aligatorów. 

 

Kiedy paszcza krokodyla jest zamknięta, duży czwarty ząb w dolnej szczęce mieści się w zwężeniu w górnej szczęce. U okazów trudnych do rozróżnienia wystający ząb jest najbardziej wiarygodną cechą pozwalającą określić rodzinę gatunku. Kolejną cechą odróżniającą krokodyle od innych krokodyli jest ich znacznie wyższy poziom agresji. Niebezpieczne psy.

 

5. ibex Zwierzęta do k

 

  ibex Zwierzęta do k

 

Ibex alpejski (Capra ibex), znany również jako steinbock, bouquetin lub po prostu ibex, jest gatunkiem dzikiej kozy, która żyje w górach europejskich Alp. Jego sierść jest zazwyczaj brązowoszara. Ibex żyje w stromym, surowym terenie w pobliżu linii śniegu. Są one również gremialne, chociaż dorosłe samce i samice pozostają oddzielnie przez większą część roku i spotykają się tylko w celu odbycia godów. Wyróżnia się cztery grupy: grupy dorosłych samców, grupy samic z potomstwem, grupy młodych osobników oraz grupy mieszane płciowo.

 

6. koza Zwierzęta do k

 

Koziołki Zwierzęta do k

 

Koza (Capra hircus) to udomowiony gatunek kozy antylopiej, która jest zwykle trzymana jako zwierzę gospodarskie. Został udomowiony z dzikiej kozy (C. aegagrus) z południowo-zachodniej Azji i wschodniej Europy. Koza należy do rodziny zwierząt Bovidae i plemienia Caprini, co oznacza, że jest blisko spokrewniona z owcą. Istnieje ponad 300 różnych ras kóz. jest jednym z najstarszych udomowionych gatunków zwierząt, według dowodów archeologicznych jego najwcześniejsze udomowienie miało miejsce w Iranie 10 000 kalibrowanych lat kalendarzowych temu.
Najpiękniejszy pies na świecie
.

Hodowla kóz to starożytna tradycja, która nadal jest ważna w takich miejscach jak Egipt.
Kozy były używane do produkcji mleka, mięsa, skór w dużej części świata. Z mleka koziego często produkuje się kozi ser.

Samice kóz są określane jako koźlęta lub koźlęta, nieuszkodzone samce są nazywane koźlętami lub koźlętami, a młode kozy dowolnej płci są nazywane koźlętami. Wysterylizowane samce nazywane są dziećmi. Chociaż słowa hircine i caprine odnoszą się do wszystkiego, co przypomina kozy, słowo hircine jest najczęściej używane dla podkreślenia charakterystycznego zapachu kóz domowych.

 

7. kojot  Zwierzęta do k

 

  Kojot  Zwierzęta na k.

 

Samce kojotów ważą średnio od 8 do 20 kg, natomiast samice od 7 do 18 kg. Choć ich wielkość jest zróżnicowana geograficznie. Podgatunki północne, o średniej wadze 18 kg, są zwykle większe od podgatunków południowych z Meksyku, o średniej wadze 11,5 kg. Długość ciała wynosi średnio od 1,0 do 1,35 m, a długość ogona 40 cm, przy czym samice są krótsze zarówno pod względem długości ciała, jak i wysokości. Co dla włosów przetłuszczających się? 

 

Największym odnotowanym kojotem był samiec zabity 19. Listopad 1937 roku w pobliżu Afton, Wyoming. Który mierzył 1,5 m od nosa do ogona i ważył 34 kg. Gruczoły zapachowe znajdują się na górnej stronie dolnej części ogona i są koloru niebiesko-czarnego.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button