Psy

Najsilniejsze rasy psów Top 10 najsilniejszych

Najsilniejsze rasy psów Top 10 najsilniejszych. Lista najsilniejszych ras psów na świecie , najsilniejsze rasy psów najsilniejsze psy .Psy są jednymi z najbardziej atrakcyjnych zwierząt domowych, które każdy chciałby mieć. Zawsze lepiej jest poznać więcej szczegółów na temat wymarzonego psa, zanim się za niego zabierzemy. Dlatego przygotowaliśmy informacje o dziesięciu najpotężniejszych rasach psów na świecie.

 

Najsilniejsze rasy psów – 10. Siberian Husky

 

Najsilniejsze rasy psów - 10. Siberian Husky

 

Siberian Husky to średniej wielkości pies o gęstej sierści. Te rasy psów mają więcej siły do pracy i charakteryzują się dużą wytrzymałością. Mogą nawet przenosić ładunki na lodzie. Te wytrzymałe psy są przyjazne i pełne wdzięku i mają oczy w kształcie migdałów, niebieskie lub czarne.Top 10 najsilniejszych ras psów .

 

Urocze oczy psów rasy Siberian Husky wyrażają wiele emocji naraz. Są na ogół czyste, o niewielkim psim zapachu, mają zwartą budowę ciała i postawione uszy. Średnia długość życia tej rasy wynosi około 12-14 lat.
Husky są znane ze swojej niesamowitej siły. Lubią umilać sobie czas takimi aktywnościami jak wyścigi, ciągnięcie ciężarów, bieganie i jogging. Ten pies ma energię, która pomaga mu angażować się w działania o dużym natężeniu. Mogą skakać do wysokości 180 cm. Siberian Husky, pochodzący z Syberii, lubi towarzystwo swoich właścicieli. Ich futro jest długie na wierzchu i odporne na wodę. Potrafią zakryć ogonem swoje ciało i twarz. Dzięki temu są w stanie wytrzymać niskie temperatury.

 

Charakter: lojalny, religijny, inteligentny
Wysokość: 53 – 60 cm (mężczyzna), 50 – 55 cm (kobieta)
Waga: 18-27 kg (mężczyzna), 13-22 kg (kobieta)
Średnia długość życia: 12-14 lat

9. Rhodesian Ridgeback

 

9. Rhodesian Ridgeback

 

Rhodesian Ridgeback zalicza się do najsilniejszych psów jest psem wszechstronnym o dużej sile. Pies ten ma na ciele pas włosów rosnących do tyłu i jest to cecha wyjątkowa u tych psów. Posiadają umiejętności tropienia i powalania innych zwierząt. Ze względu na tę umiejętność wykorzystywano je również w tropieniu lwów.

W dzisiejszych czasach stały się one psem rodzinnym. Właściciele muszą jednak zawczasu przewidzieć potrzeby tego psa. Psy rasy Ridgeback są zbyt szybkimi i silnymi sportowcami. Mogą ważyć około 31 do 38 kg, a ich kolor sierści to odcień pszeniczny. Mają też czarny lub brązowo zabarwiony nos.

Psy te mają silną wolę i są niezależne. Potrzebują odpowiedniego treningu w okresie dojrzewania. Są bardzo opiekuńcze wobec swoich bliskich. Pies jest też lepszy w opiece nad domownikami. Dlatego nie będziesz miał problemu z żadnym intruzem zarówno w domu jak i w ogrodzie. Znane są ze swojej wytrzymałości, siły i nieustraszoności. Mają głęboką klatkę piersiową, dzięki temu mogą uzyskać większą wytrzymałość. Wyjątkowe są również ich długie nogi i zwężający się ogon.

 

Charakter: uprzejmy, dostojny, zrównoważony
Wysokość: 64 – 69 cm (mężczyzna), 60 – 66 cm (kobieta)
Waga: 38 kg (mężczyzna), 31 kg (kobieta)
Długość życia: 10 – 12 lat

8. Wilczarz irlandzki

 

Wilczarz irlandzki

Tu pojawia się kolejna potężna rasa psów – wilczarz irlandzki. Jest to również jedna z najwyższych ras psów na świecie. Ci łowcy dużych zwierząt są umięśnieni. Potrafią bardzo szybko biegać. Mają wiele kolorów, takich jak biały, szary, czerwony i czarny. Już sam ich wygląd odstrasza intruzów. Ale w stosunku do dzieci są zazwyczaj cierpliwi. Ponieważ jednak są większe, należy je nadzorować w pobliżu małych dzieci. W czasie wojny pomagały ściągać mężczyzn z koni i wozów. Polują na zwierzęta takie jak wilki, jelenie i dziki.

Psy te są przystosowanym towarzyszem rodziny. Czasem też dostosowują się do kotów. Energiczne, dzikie psy mają więc inną twarz uroczego szczeniaka. Czułe oczy zawsze mrugają słodkim wyrazem twarzy. Starożytna rasa psów pochodzi z Irlandii i psy te odgrywały ważną rolę w polowaniach i działaniach wojennych.

Odważny pies nie zawsze jest tak agresywny. Ale te psy nie są preferowane do życia w mieszkaniu. Potrzebują więc dość dużej powierzchni, na której będą mogły się rozciągnąć i wygodnie ułożyć. One potrzebują około 40 minut ćwiczeń dziennie. Potrzebują odpowiedniego szkolenia w pozytywny sposób. Uważane są za jedną z najsilniejszych ras psów na świecie.

 

Charakter: odważny, dostojny, spokojny
Wysokość: minimum 81 cm (mężczyzna), minimum 76 cm (kobieta)
Waga: 54 kg (mężczyzna), 47 kg (kobieta)
Długość życia: 6-8 lat

 

7. Bernardyna

 

Bernardyna

Bernardyn jest kolejną najsilniejszą rasą psów na świecie. Jest to pomocne na kilka sposobów. Po pierwsze, byli strażnikami. Odgrywali również rolę w pomocy zagubionym i rannym wędrowcom w górach . Obecnie cieszą się życiem rodzinnym jako urocze zwierzaki. Do podstawowych cech psów należy posłuszeństwo .

Biorą też udział w zawodach w podnoszeniu ciężarów. Ten olbrzymi pies jest jednym z dobrze znanych i kochanych psów na świecie.

Bernardy mają ciemne oczy, krótką kufę i pomarszczone brwi. Wyglądają zadziornie dzięki swoim ogromnym rozmiarom. Jednak w środku są dość spokojnym typem. Dojrzewanie psychiczne psa będzie trwało dość długo. Więc te psy zostają na kilka lat jako duże szczeniaki. Nie szczekają bez powodu. Średnia długość życia tego dużego psa wynosi około 8 do 10 lat. Mimo, że mają gęstą sierść, nie są chętne do życia poza rodzinnym plenerem . Z drugiej strony nie tolerują też zbyt wysokiej temperatury.

Wysokość: 71 – 76 cm (mężczyzna), 66 – 71 cm (kobieta)
Waga: 64 – 81 kg (mężczyzna), 54 – 63 kg (kobieta)
Długość życia: 8-10 lat

 

6. Rottweiler – Najsilniejsze rasy psów

 

Rottweiler - Najsilniejsze rasy psów

Rottweiler to kolejna silna rasa psów. Charakteryzuje się średnią wielkością. Ten wytrzymały pies pracujący jest również łagodnym towarzyszem zabaw. Pełni rolę obrońcy w kręgu rodzinnym i ma krótką czarną sierść . Wyglądają na spokojnych i wystarczająco pewnych siebie w swoim wyglądzie.

Najpierw pomagali w bydgoskim miasteczku Rottweil. Ich praca polegała na przenoszeniu rzeczy z miejsca na miejsce oraz ochronie nieruchomości przed intruzami. Najsilniejsze rasy psów. Dlatego też nadano im imię Rottweiler. Potem stały się psami policyjnymi do ochrony osobistej. Byli gotowi do wykonywania trudnych zadań za pomocą swoich potężnych ciał.

Kolejnym ważnym faktem jest to, że były to pierwsze psy przewodniki dla niewidomych. Odgrywali też zasadniczą rolę w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych. Ta jedna z najsilniejszych ras psów jest potomkiem najwcześniejszych psów w typie rzymskiego drovera. W czasie I i II wojny światowej ich udział miał wiele form. Obejmowały one role psów posłańców, psów stróżujących, psów pogotowia ratunkowego oraz psów do przewożenia ładunków.

Charakter: lojalny, kochający, pewny siebie opiekun
Wzrost: 60-68 cm (mężczyzna), 55-63 cm (kobieta)
Waga: 43-61 kg (mężczyzna), 36-45 kg (kobieta)
Długość życia: 9-10 lat

 

5 najsilniejszych ras psów na świecie

 

5. Owczarek kaukaski – Najsilniejsze rasy psów

 

owczarek kaukaski - Najsilniejsze rasy psów

Owczarek kaukaski jest następny na liście najsilniejszych ras psów. Są to umięśnione psy pochodzące z górskich rejonów Kaukazu, a ich mocne kości i krótsza sierść nadają im doskonały wygląd. Te psy są stosunkowo dużo większe. Wiele starożytnych gatunków psów pochodzi z regionu górskiego Kaukazu . Rasa owczarek kaukaski wyewoluowała ze starej odmiany psa kaukaskiego. W górach przyjęły rolę psów stróżujących. Chroniły więc owce przed drapieżnikami takimi jak niedźwiedzie czy szakale.

Nieustraszona i inteligentna rasa reaguje na nieznanych ludzi. Psy te były wykorzystywane jako psy stróżujące na terenach zachodnich. Pies ten wymaga dobrze zorganizowanego szkolenia. W przeciwnym razie trudno będzie zsocjalizować psa.

Sierść psa jest wodoodporna. Mają wyostrzony zmysł słuchu. Ponadto jedną z zalet tego pracowitego giganta jest to, że potrafi się on dostosować do wszystkich warunków klimatycznych. Nawet te najtrudniejsze są dla nich odpowiednie. Ze względu na te cechy, ten silny pies jest bardzo potrzebny. Zdrowy pies ma średnią długość życia od 10 do 12 lat. Potrzebuje ruchu na świeżym powietrzu i ćwiczeń, aby uwolnić swoją energię. Wędrówki, gonitwa za piłkami to niektóre z aktywności, które z pewnością spodobają się psu. Pies wymaga lepszego szkolenia, bo szybko wymknie się spod kontroli. Zdecydowanie należy do listy najsilniejszych ras psów na świecie.

 

Natura: Nieustraszony, odważny, życzliwy
Wysokość: 58-76 cm
Waga: 44-77 kg
Długość życia: 10-12 lat

4. Argentynski Great Dane

 

Argentynski Great Dane

Great Dane jest czwarty na liście dziesięciu najsilniejszych ras psów. Są to duże psy w kolorze białym. Pochodzą z Argentyny. Po raz pierwszy zostały użyte do polowania na dużą zwierzynę, taką jak dziki i pumy. Pies jest odważny, by chronić towarzyszy.

Dodatkowo ich potężne i atletyczne ciało sprawia, że są bardziej sztywne. Solidna głowa i elegancka szyja sprawiają, że są potężniejsze. Mają też umięśnione ciało. Najsilniejsze rasy psów. Mają doskonały nos i większą pojemność płuc. Dlatego są w stanie podróżować do odległych miejsc. Różne warunki pogodowe nigdy nie przeszkadzają im w wyjeździe na drogę.

Rasa ta została z powodzeniem wprowadzona w 1928 roku . Jednak dopiero prawie do 1973 roku FCI zaakceptowało rasę. Rasa ta była pierwszą w historii argentyńską rasą wpisaną na listę FCI. Pies jest bardzo wszechstronny w swoich funkcjach. Sprawdzają się również w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych. Nawet w pracy wojskowej argentyński bohater otrzymał szansę. Nadawały się również do roli psów służbowych i pomocy policyjnej.Top 10 najsilniejszych ras psów .Top 10 najsilniejszych ras psów na świecie.

Natura: Przyjazny, wesoły, skromny
Wysokość: 60- 68 cm (mężczyzna), 59- 66 cm (kobieta)
Waga: 36 – 45 kg
Średnia długość życia: 9-15 lat

3. Amerykański Pit Bull Terrier – Najsilniejsze rasy psów

 

Amerykański Pit Bull Terrier - Najsilniejsze rasy psów

Początkowo były one hodowane na byki przynętowe. Później stały się rasą psów rodzinnych. Są więc bardziej ostrożni i znacznie łagodniejsi w stosunku do dzieci. Mają odwagę i wytrwałość. W sporcie rasa ta była wykorzystywana ze względu na swoją ogromną siłę. Biorą też udział w zawodach obedience.

Występują również w niektórych grach agility. Solidny pies potrzebuje odpowiedniego szkolenia, aby mógł być uspołeczniony. Lepiej będzie nie wybierać tego psa, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na jego szkolenie. Mogą być doskonałym towarzyszem dla dzieci. Jednak w razie potrzeby potrafią bronić ludzi na śmierć.

Psy są dość błyskotliwe i szybko uczą się komend. Lubią angażować się w każdą aktywność, która ich otacza. Dominujący pies ma niesamowity wygląd, ale może być lepszym przyjacielem, jeśli zostanie wyszkolony w odpowiedni sposób. W miejscach publicznych muszą zachować posłuszeństwo. W przeciwnym razie mogą być agresywne wobec innych psów. Tak więc, te psy są potężnym towarzyszem dla tych, którzy oferują odpowiednie szkolenie i dyscyplinę. Najmniejszy pies świata Top 10 najmniejszych.

 

Charakter: pewny siebie, inteligentny, dobroduszny
Wysokość: 45-48 cm (mężczyzna), 43-45 cm (kobieta)
Waga: 24-31 kg (mężczyzna), 18-24 kg (kobieta)
Średnia długość życia: 12-16 lat

 

2. Kangal

 

Kangal

Kangal zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji. To wytrzymałe psy o dużych ciałach i masywnych kościach. Te rasy psów ze względu na swoją siłę były wykorzystywane jako strażnicy przed drapieżnikami.  Najsilniejsze rasy psów. Pochodzą one z Turcji. Głowa psa jest stosunkowo większa uszy są zazwyczaj szerokie.

Pies ma podwójną sierść nad skórą, a sierść ta jest średnio krótka. Uszy są w kolorze czarnego aksamitu. Kolor ciała jest szary. W Turcji psy te występowały w regionie Sivas. Mają inne nazwy, takie jak Kangal Shepherd Dog lub Kangal Cooban Koopeggi.

 

Są agresywne wobec drapieżników. Mogą pilnować kóz, owiec i bydła. W gospodarstwach i osiedlach pies jest aktywny. Pies ma szybkość, odwagę i siłę, aby spotkać każdego intruza. Dorosły pies tej rasy może ważyć więcej niż 63 kg. Ten pies ma szokującą siłę gryzienia. Wytrzymałość wynosi ponad 317 kg na cal kwadratowy. Tym samym zasługuje na drugą pozycję w zestawieniu.

 

Natura: Spokojny, lojalny, odważny, niezależny
Wysokość: 76 – 81 cm (mężczyzna), 71 – 76 cm (kobieta)
Waga: 49 – 65 kg (mężczyzna), 40 – 54 kg (kobieta)
Długość życia: 12 do 15 lat

 

1. Mastif tybetański – Najsilniejsze rasy psów

 

Mastif tybetański - Najsilniejsze rasy psów

 

Teraz przyszła kolej na jedną z najsilniejszych ras psów na świecie. To jest Mastif tybetański. W starożytnych czasach tybetańskich były psem stróżującym. Mają czujny i foremny charakter. Jednak w stosunku do osób obcych pies jest bardzo agresywny. Jak często zmieniać piżamę.
Strukturalny wygląd psa obejmuje uszy w kształcie litery V i brązowe, szerokie oczy. Większe rozmiary tego psa uniemożliwiają życie w mieszkaniu. Są one bardziej aktywne w godzinach porannych i wieczornych.

W tym czasie potrzebują ćwiczeń, aby zachować silne zdrowie. Rasy te lubią ćwiczenia z rodziną. Ze względu na ich ochronną naturę, podczas spacerów powinny być na smyczy. Psy potrzebują odpowiedniego szkolenia i wczesnej socjalizacji. Nie mogą tolerować żadnych niezdyscyplinowanych rozmów czy bójek w rodzinie. Bez dobrych ćwiczeń mogą się szybko znudzić. Najsilniejsze rasy psów. Mogą być przyjaźnie nastawione do dzieci. Ale czasami te olbrzymie psy mogą pomylić krzyczące dźwięki i będą agresywne. Tak więc potężne rasy psów olbrzymich nie nadają się dla małych dzieci.

 

Charakter: niezależny, powściągliwy, inteligentny
Wysokość: minimum 66 cm (mężczyzna), minimum 64 cm (kobieta)
Waga: 40 – 68 kg (mężczyzna), 31 – 54 (kobieta)
Średnia długość życia: 10-12 lat.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button