Psy

Najlepszy pies domowy : TOP 13 ras

Najlepszy pies domowy a Najlepsze psy domowe? Jeśli psy są najlepszym przyjacielem człowieka, to psy domowe przenoszą znaczenie na zupełnie nowy poziom. Te psy są zwykle psy stróżujące, które są najszczęśliwsze, gdy są z ludźmi . Podczas gdy niektóre rasy psów rodzą się do pracy lub mają odrębną passę, która czyni je idealnymi psami stróżującymi, psy do towarzystwa uwielbiają siedzieć w twoich ramionach lub angażować się w jakąkolwiek aktywność, którą wykonujesz. Rasy te są jednymi z najlepszych psów do towarzystwa i będą wiernym czworonożnym przyjacielem przez długie lata.  

Najlepszy pies domowy – Papillon

  Najlepszy pies domowy - Papillon Z żywym wyrazem i czujnymi uszami, Papillon jest zawsze na tropie. Ci mali towarzysze byli ulubieńcami europejskich królów, ale są też uwielbiani przez dzieci za swoją figlarną naturę. Papillon jest filigranowy, ale wymaga więcej codziennych ćwiczeń i stymulacji umysłowej w porównaniu z innymi rasami zwierząt domowych.Jest ostatecznym psem do towarzystwa.  

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 20 do 28cm
 • WAGA: 3 do 5 kg
 • CECHY FIZYCZNE: długa, prosta sierść; biała z czerwonymi, sobolowymi, czarnymi lub cytrynowymi oznaczeniami; charakterystyczne uszy.

 

Chihuahua

  Chihuahua

Dobre rzeczy przychodzą w małych opakowaniach, a niewiele psów jest mniejszych niż maleńki Chihuahua. Chihuahuas tworzą silne więzi ze swoimi właścicielami i uwielbiają spędzać z nimi czas. Czy to na kolanach, czy w torebce, ten mały piesek nie dba o to, dopóki może być u Twojego boku. Mają stosunkowo niskie zapotrzebowanie na energię i równie dobrze przystosowują się do życia w domu lub mieszkaniu. Są dobrymi stróżami i chętnie zaalarmują Cię, jeśli zobaczą nieznanych ludzi lub zwierzęta na swoim trawniku. Pamiętaj, aby socjalizować tę rasę od najmłodszych lat, aby rozwinąć w nich przyjazne zachowanie.  

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 13 do 20cm
 • WAGA: do 3 kg
 • CECHY FIZYCZNE: wydatne uszy i czujny wyraz twarzy; krótki lub długi płaszcz w różnych kolorach, w tym czarnym, białym, niebieskim i innych.

 

Buldog francuski

  Buldog francuski

Buldog francuski staje się idealnym, przyjaznym towarzyszem. Jest popularny wśród mieszkańców mieszkań, nie wymaga dużego podwórka ani pomieszczenia do chodzenia. Oczywiście, będą korzystać z jednego lub dwóch spacerów każdego dnia, ale ta rasa jest inaczej znana jako spokojna. Każdy, kto szuka miłego towarzysza, będzie cieszył się uroczą obecnością filigranowego buldoga.I dlatego najlepszy pies do towarzystwa

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 28 do 33cm
 • WAGA: 7 do 13 kg
 • CECHY FIZYCZNE: Zwarta, z dużą głową i krótką kufą; uszy postawione; gładka sierść w różnych kolorach,

 

Golden Retriever

  Golden Retriever

Golden Retriever jest słodkim i czułym psem. Jest odpowiedni dla osób lub rodzin, które chcą mieć przyjaznego towarzysza. Usposobienie i uważność Golden Retrievera na potrzeby człowieka sprawiają, że jest on idealnym wyborem na psa służbowego lub do pracy terapeutycznej.  

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 58 do 60cm(mężczyźni); 55 do 57cm(kobiety)
 • WAGA: 29 do 34 kg (mężczyźni); 25 do 29 kg (kobiety)
 • CECHY FIZYCZNE: duża głowa z wydatnymi oczami; płaszcz jest średniej długości i ma odcienie od jasnozłotego do czerwonego.

 

Shi-tsu – Najlepszy pies domowy

  Shi-tsu - Najlepszy pies domowy

Uważa się, że pochodzą one z Tybetu i stały się ulubionym towarzyszem chińskich cesarzy. Do XIX wieku były one ściśle strzeżone przed handlem lub wywozem. Te małe psy dawały ostrzeżenie, gdy zbliżali się ludzie lub zwierzęta, i ostrzegały królów przed intruzami. Oprócz stróżowania, głównym zajęciem Shih Tzu w życiu było utrzymywanie swoich panów w cieple. Dziś Shih Tzu kwitną, gdy mogą spędzać czas ze swoimi towarzyszami. Shih Tzu waży od 4 do 7 kg i ma spokojne usposobienie, co sprawia, że są przystosowane do życia w mieszkaniu lub domu.Najlepszy pies do towarzystwa.  

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 20 do 28cm
 • WAGA: 4 do 7 kg
 • CECHY FIZYCZNE: mały, ale wytrzymały; okrągła twarz z krótką kufą, długa podwójna sierść w wielu różnych kolorach.

 

Wilczarz irlandzki – Najlepszy pies domowy

  Wilczarz irlandzki - Najlepszy pies domowy

Jeśli szukasz wspaniałego psa, wilczarz irlandzki jest spokojnym i lojalnym towarzyszem. Ta doskonała rasa psów ma dobre serce i jest znana jako doskonały pies rodzinny, który jest uważny i lojalny wobec swojej rodziny. Pierwotnie hodowane do polowań na dużą zwierzynę w Irlandii, dzisiejsze wilczarze irlandzkie są wspaniałymi towarzyszami. Pamiętaj, aby dać im dobry spacer każdego dnia, aby mogli rozciągnąć swoje nogi. Cieszą się z obecności swoich właścicieli i są przyjazne zarówno wobec znajomych twarzy, jak i obcych.    

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 76 do 81cm
 • WAGA: 54 kg i więcej (mężczyźni), 45 kg i więcej (kobiety)
 • CECHY FIZYCZNE: wysoki ; żylasty o podwójnej sierści w kolorze czarnym, szarym, białym i innych.

 

Amerykański Staffordshire Terrier – Najlepszy pies domowy

  Amerykański Staffordshire Terrier - Najlepszy pies domowy American Staffordshire Terrier jest rodzinną rasą psów. Pomimo piętna otaczającego rasę, psy te znane są jako kochające, czułe psy do towarzystwa. Jak każda rasa psów, potrzebują one odpowiedniego szkolenia i socjalizacji, aby ich osobowość mogła rozkwitnąć. Pies do mieszkania : 15 najlepszych ras Te psy wyglądają jakby były wiecznie uśmiechnięte, co pasuje do ich radosnej i „goofy” natury. Pomimo swoich średnich rozmiarów, często próbują usiąść w twoich ramionach. American Staffordshire Terrier będzie potrzebował dużo ćwiczeń i stymulacji umysłowej. Są idealnym towarzyszem dla osób aktywnych, które lubią uprawiać sport, chodzić na jogging, wędrówki itp.  

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 43 do 48cm
 • WAGA: 18 do 32 kg
 • CECHY FIZYCZNE: średni do dużego psa o muskularnej budowie i kwadratowej głowie; krótka, gładka sierść w wielu kolorach.

 

Mops – Najlepszy pies domowy

  Mops - Najlepszy pies domowy

  Te małe psy do towarzystwa zostały wyhodowane po to, aby podobać się ludziom i do dziś są zwierzętami przystosowanymi do życia. Pugs pochodzące z Dalekiego Wschodu były hodowane jako towarzysze mnichów buddyjskich w klasztorach tybetańskich oraz jako towarzysze rodzin królewskich chińskich dynastii. Później pug był bardzo ceniony w Holandii, Francji i innych krajach europejskich. Pugs są około 8 kg i są solidne i dobrze zbudowane, należy uważać, aby nie przekarmić tych psów lub będziesz miał krępy pug na rękach! Przy odpowiedniej opiece ich żywotność wynosi do 18 lat.Najlepszy pies do towarzystwa.  

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 25 do 33cm
 • WAGA: 6 do 8 kg
 • CECHY FIZYCZNE: kwadratowe ciało; krótkie nogi i „wygładzona” twarz; krótka, gładka sierść w kolorach, w tym czarnym.

 

Pointer niemiecki krótkowłosy

  Pointer niemiecki krótkowłosy

German Shorthaired Pointer to pies myśliwski, który może być świetnym aktywnym towarzyszem. Należy do 10 najpopularniejszych ras AKC i jest świetnym towarzyszem dla osób, które chcą mieć partnera do polowań, biegania czy wędrówek. Doskonale sprawdzają się w niemal każdym sporcie, więc są świetnym wyborem, jeśli chcesz uprawiać agility, bieganie z piłką, nurkowanie itp. Rasa ta znana jest z tego, że jest przyjazna i czuła. Hodowano je ze względu na ich umiejętności myśliwskie, ale także na to, że są chętnymi, towarzyskimi psami.

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 58 do 63cm (mężczyźni); 53 do 58cm (kobiety)
 • WAGA: 25 do 31 kg (samce); 20 do 27 kg (samice)
 • CECHY FIZYCZNE: atletyczna budowa z długimi nogami; ogon może być krzaczasty lub długi; płaszcz krótki.

 

Maltańczyk – Najlepszy pies domowy

  Maltańczyk - Najlepszy pies domowy Wywodzi się z rejonu Morza Śródziemnego i od wieków jest popularnym towarzyszem. Psy te mają długą jedwabistą sierść białą jak śnieg i ważą zaledwie 3 kg. Maltańczycy zdobyli popularność w całym starożytnym świecie. Uważa się, że panie z rzymskiej szlachty często chowały jednego z tych psów w swoich sukniach. Dziś Matezak bardzo chętnie daje się przytulać i nosić na rękach. Są czujne i mimo swoich niewielkich rozmiarów zawsze ostrzegą Cię przed czającym się niebezpieczeństwem. W tym sensie są dobrymi psami stróżującymi, ale nie zapewniają zbyt dużej ochrony. Jako pies do towarzystwa są jednak chętnie wybierane.  

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 20 do 25cm
 • WAGA: 2 do 3 kg
 • CECHY FIZYCZNE: drobne ciało z jednolitym białym futrem, które jest długie i jedwabiste; ciemne czujne oczy i czarny nos.

Jamnik – Najlepszy pies domowy

  Jamnik - Najlepszy pies domowy   Jamnik, nazywany czasem „psem na rzepy”, jest bardzo przywiązanym towarzyszem. Dzisiejsze jamniki, które pierwotnie były hodowane do polowań na drobną zwierzynę. Dostępny zarówno w rozmiarach standardowych, jak i miniaturowych, jamnik lubi obserwować ludzi i zwierzęta na swoim trawniku. To sprawia, że jest to doskonały pies stróżujący. Często podążają za swoim właścicielem z miejsca na miejsce i są wiernym towarzyszem.  

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 20 do 25cm (standard); 12 do 15cm (miniatura)
 • WAGA 7 do 14 kg (standard); do 5 kg (miniatura)
 • CECHY FIZYCZNE: Długie ciało z krótkimi nogami; odmiany sierści są gładkie (krótkowłose), długowłose i kudłate w wielu różnych kolorach z różnymi oznaczeniami.

Pudel – Najlepszy pies domowy

  Pudel - Najlepszy pies domowy Inteligentny i wszechstronny pudel jest jedną z najbardziej znanych ras psów. Podczas gdy pudle standardowej wielkości są doskonałymi myśliwymi, są również doskonałymi towarzyszami. Są łatwe w szkoleniu i mają długą żywotność. Chętnie siedzą na kolanach lub wykonują sztuczki i stanowią dobre zwierzątko zarówno dla małych, jak i dużych.

Przegląd ras

 • WYSOKOŚĆ: Standardowa: 38cm; Miniatura: 25cm
 • WAGA: Standardowa: 20 do 31kg ; Miniaturowa: 6 do 8kg
 • CECHY FIZYCZNE: Kręcona sierść w różnych kolorach, żywy wyraz twarzy z puszystymi uszami.

Boston Terrier – Najlepszy pies domowy

  Boston Terrier - Najlepszy pies domowy   Boston Terrier jest przyjaznym i wszechstronnym towarzyszem. Nie za mały, ale też nie za duży, ten pies jest kompaktowy i wytrzymały – waży do 11 kg lub mniej. Rasa ta zyskała przydomek „American Gentleman” za swoje uprzejme usposobienie i wybitny wygląd. Jak widzą psy – jakie kolory widzi pies? Wchodząc na każdą ulicę w mieście, z dużym prawdopodobieństwem zobaczysz spacerującego Boston Terriera. Te psy do towarzystwa są dobrze przystosowane do życia w mieście i świetnie prosperują w mieszkaniu. Rodziny, które chcą mieć wychodzącego psa do życia na przedmieściach, będą zachwycone Boston Terrierem.

Przegląd ras

 

 • WYSOKOŚĆ: 38 do 43cm
 • WAGA 5 do 11 kg
 • CECHY FIZYCZNE: Zwarta, ale mocna budowa z okrągłą twarzą i postawionymi uszami; gładka sierść w jednolitych kolorach lub z białymi akcentami.

  Niektóre rasy psów są z natury niezależne. Chociaż nadal są doskonałymi zwierzętami domowymi, mogą nie zapewnić „przytulnego towarzystwa”, którego szukasz. Rasy takie jak Shiba Inu , Akita i Chow Chow mogą być bardziej powściągliwe. Pamiętaj, aby zrobić badania na temat każdej rasy, którą rozważasz, zanim wybierzesz swojego idealnego szczeniaka.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button