Psy

Jak pies wyznaje miłość? Oto 10 sposobów

Jak pies wyznaje miłość? Oto 10 sposobów. Każdy wie, że psy to najlepsi przyjaciele ludzi. Są niezwykle lojalnymi, niezwykle inteligentnymi i hej!!! -przyjemnymi towarzyszami, a większość właścicieli psów uważa swojego psa za członka rodziny.

Ale czy nasze psy kochają nas tak samo jak my je ? Krótka odpowiedź: tak. Psy wyrażają swoje emocje w różny sposób – od bardzo subtelnych do całkiem oczywistych – więc czasami może być trudno powiedzieć, czy jest to ekspresja pozytywna czy negatywna. Nasze psy kochają nas bezwarunkowo – po prostu czasem wyrażają to w dziwny sposób. Te 10 wyrazów miłości psa może pomóc ci dowiedzieć się, czy ty i twój pies jesteście naprawdę połączeni.

 

Jak pies wyznaje miłość – 1. Pies nawiązuje z tobą kontakt wzrokowy

 

Jak pies wyznaje miłość - 1. Pies nawiązuje z tobą kontakt wzrokowy

 

Jeśli czułbyś się niekomfortowo, niebezpiecznie lub groźnie w pobliżu kogoś, czy spojrzałbyś mu w oczy? Absolutnie nie! Długi i ciągły kontakt wzrokowy jest zarezerwowany dla osób, które kochasz, którym ufasz i przy których czujesz się bezpiecznie.

To samo dotyczy psów. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego jest nie tylko przydatnym narzędziem w szkoleniu psów – może również pomóc w tworzeniu głębokiej więzi. Kiedy pies patrzy na ciebie, jego mózg faktycznie uwalnia oksytocynę. Oksytocyna, znana jako „hormon miłości”, jest tym samym hormonem uwalnianym przez mózgi matek, gdy po raz pierwszy nawiązują one więź ze swoimi dziećmi. Kluczem jest utrzymanie naturalnego kontaktu wzrokowego podczas zabawy czy przytulania. Jeśli wymusisz kontakt wzrokowy ze swoim psem, prawdopodobnie będzie to trochę niewygodne i odwróci wzrok.

2. Pies opiera się na tobie

 

Pies opiera się na tobie

 

Podobnie jak w przypadku utrzymywania kontaktu wzrokowego, prawdopodobnie nie oprzesz się o kogoś, kogo nie znasz lub nie ufasz – tak samo jak twój pies.

Niezależnie od tego, czy siedzisz na podłodze, czy na kanapie, jeśli twój pies opiera się o ciebie, oznacza to, że czuje się bezpiecznie i całkowicie komfortowo. Czasami psy opierają się na swoich ludziach, gdy są przestraszone lub niespokojne, ale to tylko oznacza, że widzą cię jako swojego obrońcę.

3. Pies śpi w twoim łóżku – Jak pies wyznaje miłość

 

Pies śpi w twoim łóżku - Jak pies wyznaje miłość

 

Jeśli nie pozwalasz swojemu psu spać w swoim łóżku, ale on nadal lubi spać w twojej sypialni, to naprawdę cię kocha. Jak pies wyznaje miłość? Dlaczego? Jeśli pies chce być blisko ciebie, to sygnalizuje, że jest całkowicie lojalny i że nie chce się od ciebie oddalać.

 

4. Pies jest szczęśliwy, gdy tylko wracasz do domu

 

Pies jest szczęśliwy, gdy tylko wracasz do domu

 

Czy twój pies podskakuje, liże twoje ręce i twarz, przynosi ci swoją ulubioną zabawkę, a nawet „zig” trochę podekscytowany, gdy wracasz ze sklepu, szkoły lub pracy? Tak, jest absolutnie zachwycony, że cię widzi! Jest szansa, że ty też bardzo się cieszysz na jego widok.

 

5. Zabiera swoje buty lub skarpetki

 

Zabiera swoje buty lub skarpetki

 

Psy, które są przywiązane do swoich właścicieli, uwielbiają również ich zapachy i mogą podnieść twoje buty lub ubrania. Kradzież butów i brudnych ubrań nie zawsze jest najlepszą rzeczą do zrobienia – zwłaszcza jeśli twój pies lubi żuć – ale to naprawdę oznaka jego miłości.

 

6. Pies sprawdza cię regularnie – Jak pies wyznaje miłość

 

Pies sprawdza cię regularnie - Jak pies wyznaje miłość

 

Nie oznacza to, że musi być przy tobie cały czas, ale może przyjść, aby spojrzeć na ciebie od czasu do czasu lub odwrócić się, aby spojrzeć na ciebie, gdy idziesz. Dzięki temu wiesz, że mu na tobie zależy.

 

7. Lubi być głaskany – Jak pies wyznaje miłość

 

 Lubi być głaskany - Jak pies wyznaje miłość

 

Na pewno czytaliście, że psy nie lubią się przytulać, ale to nie taka prawda. Psy faktycznie uwielbiają fizyczne uczucie i często szukają go u swoich ulubieńców. Dlaczego pies dyszy , problem z oddychaniem.

Nie mówimy, że powinieneś podnieść swojego psa i mocno go przytulić. Dla psów przytulanie, pochylanie się, a może nawet delikatne uściski są silnymi sygnałami, że Ty i Twój pies jesteście naprawdę związani.

 

8. On się moczy, gdy cię widzi – Jak pies wyznaje miłość

 

On się moczy, gdy cię widzi - Jak pies wyznaje miłość

 

Nie, to nie jest znak, że jego trening toaletowy się cofa. Psy, zwłaszcza szczeniaki, mogą trochę posikać, gdy się bawią. Ten mały misz-masz, określany jako uległe oddawanie moczu, jest właściwie komplementem. Oznacza to, że Twój pies wie, że to Ty rządzisz!

 

9. Pies przynosi ci ulubioną zabawkę – Jak pies wyznaje miłość

 

Pies przynosi ci ulubioną zabawkę - Jak pies wyznaje miłość

 

Jeśli twój pies przynosi ci swoją ulubioną zabawkę, nie oznacza to tylko, że chce się bawić – chociaż chęć zabawy jest również główną oznaką szczenięcej miłości. To także jedna z oznak psiej miłości.

 

10. Pies uśmiecha się do ciebie Jak pies wyznaje miłość

 

Pies uśmiecha się do ciebie Jak pies wyznaje miłość

Nie, to nie twoja wyobraźnia! Niektóre psy rzeczywiście uczą się „uśmiechać”, odciągając wargi do tyłu, aby odsłonić duży, szeroki, szczerbaty uśmiech. Gdy i ty się uśmiechasz, pies przyjmuje to jako twoją miłość do niego.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button