Psy

Jak pies traci na wadze – Otyłość u psów

Jak pies traci na wagę – Otyłość u psów .Otyłość staje się coraz większym problemem również u psów. Psy mają więcej jedzenia i mniej ćwiczeń do 25% wszystkich psów mają nadwagę . Dziś przygotowaliśmy porady i wskazówki, jak pies schudnie.

Co to jest gruby pies?

 

Co to jest gruby pies

Gruby pies zdarza się, gdy ma strasznie dużo nadmiaru tłuszczu . Gruby pies idzie w parze ze stosunkiem wagi i nadmiarem tłuszczu . Tak więc każdy pies, który jest powyżej średniej wagi swojej rasy ma pewien procent nadmiaru tłuszczu .

Masa ciała jest łatwa do zmierzenia przy ocenie czy pies ma nadwagę lub otyłość – łatwiejsza niż pomiar tkanki tłuszczowej. Psy mają nadwagę, jeśli ważą 10-20% więcej niż ich idealna masa ciała. Są one uważane za otyłe, jeśli ważą 20% lub więcej ponad idealną masę ciała.

 

Jakie są zagrożenia związane z otyłością? Jak pies traci na wagę

 

W jaki sposób pies może schudnąć ? Otyłość skraca życie psa i zwiększa prawdopodobieństwo jego zachorowania. Zawsze przyjmowano, że psy ciężkie mają krótszą żywotność niż psy szczupłe, zwykle o 6 – 12 miesięcy. Ale duże badanie całego życia Labrador retrieverów wykazało, że nawet niewielka nadwaga może skrócić długość życia psa o prawie dwa lata w porównaniu z ich szczuplejszymi odpowiednikami.

 

Wcześniej uważano, że tłuszcz jest stosunkowo nieaktywną tkanką, która po prostu przechowuje nadmiar kalorii energetycznych i dodaje je do masy ciała. Jednak obecnie dowody naukowe wskazują, że tkanka tłuszczowa jest biologicznie aktywna. Wydziela hormony zapalne i wywołuje stres oksydacyjny w tkankach organizmu, a oba te czynniki przyczyniają się do wielu chorób.

 

U psów otyłych ryzyko to wzrasta:

 

U psów otyłych ryzyko to wzrasta

 

  • wiele rodzajów raka, cukrzycę, choroby serca i nadciśnienie
  • artroza i szybsze zwyrodnienie chorych stawów
  • kamienie w pęcherzu moczowym
  • powikłania anestezjologiczne, ponieważ są mniej odporne na ciepło
  • Z drugiej strony, otyłość może być wskaźnikiem choroby, takiej jak niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy) lub choroba Cushinga (nadczynność nadnerczy).

 

Skąd mam wiedzieć, czy mój pies jest otyły? Jak pies traci na wagę

 

Skąd mam wiedzieć, czy mój pies jest otyły? Jak pies traci na wagę

 

W miarę jak pies traci na wadze. Skąd mam wiedzieć, czy mój pies jest otyły? Pierwszym krokiem w leczeniu nadwagi lub otyłości psa jest rozpoznanie i uznanie, że pies ma problem .Skąd mam wiedzieć, czy mój pies jest otyły? Powinieneś być w stanie palpować żebra psa . Innym sposobem jest umieszczenie psa na skali , zobacz, jaka jest średnia waga rasy psa, a następnie po prostu umieść psa na skali .Również weterynarz może ci pomóc.

 

Dieta redukcyjna dla psa

 

Dieta redukcyjna dla psa

Dieta redukcyjna dla psa . Gdy stwierdzisz, że Twój pies ma nadwagę lub otyłość, ważne jest, aby dostosować żywienie specjalnie pod kątem odchudzania – stosując konkretny produkt żywieniowy, konkretną porcję i określoną częstotliwość jedzenia. Dieta redukcyjna dla psa .

 

W jaki sposób pies może schudnąć ? Jak pies traci na wagę

 

W jaki sposób pies może schudnąć ? Jak pies traci na wagę

W jaki sposób pies może schudnąć ? Wskazane i ważne jest, aby podawać psu produkt żywieniowy o mniejszej całkowitej gęstości kalorycznej przy zachowaniu odpowiedniego bilansu żywieniowego. W jaki sposób pies może schudnąć ? Twój lekarz weterynarii może pomóc Ci określić, jakie produkty żywieniowe są najlepsze dla Twojego psa.

 

Po wybraniu nowej karmy i ustaleniu nowych porcji, należy być konsekwentnym w karmieniu – porcjach i częstotliwości posiłków – oraz oprzeć się pokusie podawania psu nieodpowiednich przekąsek. Przysmaki powinny stanowić nie więcej niż 10% dziennego spożycia kalorii przez psa. Świeża lub mrożona zielona fasolka, brokuły i kalafior, a także popcorn są doskonałymi przekąskami, jeśli są zatwierdzone przez lekarza weterynarii.

 

Jak zmniejszyć wagę psa ? W jaki sposób pies może schudnąć ? Jak pies traci na wagę

 

Jak zmniejszyć wagę psa ? W jaki sposób pies może schudnąć ? Jak pies traci na wagę

Jak zmniejszyć wagę psa ? Jednym ze sposobów jest dieta dla psa, a drugim ćwiczenia . Jak zmniejszyć wagę psa ? To od Ciebie zależy, jak zdecydujesz. Wybór dietetycznej karmy dla psa. Niemieckie rasy psów – 15 ras psów z Niemiec

 

Regularne ważenie co 2-3 tygodnie (lub przynajmniej raz w miesiącu) jest ważnym elementem skutecznego odchudzania psa. Ważne jest, aby kontrolować utratę masy ciała, upewnić się, że utrata masy ciała nie jest ani zbyt szybka, ani nadmierna, a także określić, kiedy utrata masy ciała wystarczająco się zmniejszyła.

 

Co się stanie, gdy pies osiągnie cel utraty wagi? W jaki sposób pies traci na wadze?

 

Po osiągnięciu idealnej masy ciała i kondycji ważne jest, aby utrzymać tę wagę. Ponownie, twój weterynarz pomoże ci znaleźć odpowiednie jedzenie i porcję, aby utrzymać wagę.

Kontrola porcji jest kluczowa na tym etapie, aby zapobiec ponownemu przybraniu na wadze. Po tak ciężkiej pracy, nawrót do otyłości byłby rozczarowujący. Utrata i przyrost wagi metodą jo-jo nie jest zdrowsza dla psów niż dla ludzi. Korzyści wynikające z normalizacji wagi i sprawności fizycznej sprawiają, że wysiłek się opłaca.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button