Psy

Czeskie rasy psów Top 6 ras psów z Czech

Czeskie rasy psów Top 6 ras psów z Czech . Czechy mogą pochwalić się pięknymi rasami psów . Zdecydowanie polecamy Państwu zdobycie jednego z tych pięknych psów z Czech. Naj Czeskie rasy psów Top 6 ras psów z Czech . Iba Czeskie psy . Czeskie rasy psów i trochę o nich . Poznaj czeskie rasy psów . Czeskie psy.

 

Praski kursor Czeskie rasy psów

 

Praski kursor Czeskie rasy psów

Czeskie rasy psów . Mimo że historycznie jest to bardzo stara rasa, hodowana już w średniowieczu, Krysarik Praski nadal nie jest uznawany przez międzynarodową organizację kynologiczną FCI, ani przez inne rejestry krajowe. Na Słowacji i w Czechach jest bardzo popularny.  Ale prawda jest taka, że poza tymi dwoma krajami nie jest to zbyt powszechne. A przecież ten mały piesek jest uosobieniem oddania, figlarności i umiejętności uczenia. Szczur praski jest mały, ale wielki duchem i trudno byłoby szukać lepszego towarzysza. Jest idealnym psem do mieszkań w mieście i doskonałym towarzyszem dla osób w każdym wieku, z pewnością można go polecić seniorom.

 

Czeski fusac

 

Czeski fusac

 

Czeskie rasy psów . Czeski pies brodaty należy do starych czeskich ras. Jest to jedyna krajowa rodzima rasa psów z Czech, która została uznana przez międzynarodową organizację kynologiczną FCI. Jego sprawdzona historia sięga wczesnego średniowiecza, kiedy to był nieodzownym elementem dworów szlacheckich z prawem do polowania. Pierwsze wzmianki o rasie jako canis bohemicus pochodzą z 1348 roku. Od początku swojego istnienia brodaty piesek czeski cieszył się dużą popularnością. Jego norma została wydana już około 1880 roku. Stopniowo jego popularność rozprzestrzeniała się poza granice naszego kraju, ale przez FCI został uznany dopiero po 1960 roku.

Bohemian Mountain Dog Psy czeskie

 

Bohemian Mountain Dog Psy czeskie

Czeski pies górski jest najmłodszą czeską rasą. Minęło nieco ponad 40 lat od rozpoczęcia historii tego plamistego psa wszechstronnego. Czeskie psy . Mimo swojej wszechstronności, rasa ta jest wciąż mało liczna i raczej nieznana słowackiemu laikowi. Zwolennicy tej rasy robią jednak wszystko, aby czeski pies górski trafił do podświadomości ludzi.

 

Bohemian Terrier Czeskie rasy psów

 

Bohemian Terrier Czeskie rasy psów.

Założycielem nowej rasy był pręgowany samiec Baldi Lovu zdar (nr 2), syn Sealyhama Buganiera i suka teriera szkockiego Scotch Rose, która jest pierwszym, wtedy jeszcze Horákiem, terierem z Czech. František Horák stworzył w ten sposób nową rasę, która według jego własnych słów jest idealnym kompromisem pomiędzy dwoma rasami pit bulli – szkocką i Sealyham terrierem. Uzyskał w ten sposób rasę o praktycznych opadających uszach . W 1959 roku František Horák zaprezentował swoje teriery profesjonalistom i szerokiej publiczności na Międzynarodowej Wystawie Psów w Libercu Czeskie psy . Po tej wystawie Horák złożył dokumenty swojej hodowli w Czechosłowackim Związku Łowieckim i sporządził pierwszy wzorzec rasy w języku niemieckim i angielskim. W 1963 roku rasa została uznana przez FCI pod nazwą Czech Terrier jako pierwsza, choć nie najstarsza, rasa czechosłowacka.

Bohemian Speckled Dog Czeskie samce

 

Bohemian Speckled Dog Czeskie samce

Bohemian Speckled Dog to średniej wielkości rasa psów. Został wyhodowany do celów laboratoryjnych w latach 50. przez Františka Horáka w Pradze. Teraz jest wykorzystywany głównie jako pies do towarzystwa. Rasa ta nie jest uznawana przez FCI. Obecnie staje się coraz bardziej popularny ze względu na swój charakter. Włoskie rasy psów : TOP 15 psów z Włoch

Chodsky dog Czeskie rasy psów

 

Chodsky dog Czeskie rasy psów

Tak Czeskie psy . Chodský pes jest oficjalnie uznany za czeską rasę narodową od 1985 roku. Wyhodowano go tak, by jak najwierniej przypominał zachowane przedstawienia, ale musiał też różnić się od już zatwierdzonych ras z innych krajów. Jego kolor sierści jest czarny z rdzawą opalenizną, długie włosy tworzą grzywę wokół szyi.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button