Psy

Rasy psów z Ukrainy 5 ras psów z Ukrainy 

Rasy psów z Ukrainy 5 ras psów z Ukrainy.

 

Owczarek wschodnioeuropejski

 

Owczarek wschodnioeuropejski

Przedstawiciel Europy Wschodniej wywodził się z owczarka niemieckiego, ale już w krajach Związku Radzieckiego. I ci przedstawiciele zostali wybrani w osobnej rasie. Przyczyn tego wydarzenia jest wiele. Pierwszym z nich jest czynnik ludzki. Radzieccy przewodnicy psów inaczej podchodzili do szkolenia psów. Niebagatelną rolę odegrał również klimat. Psy z Ukrainy .

 

W wielu krajach docenia się jakość owczarka niemieckiego, dzięki czemu może on być wielką pomocą w sprawach urzędowych. Niestety, po czasach I wojny światowej mieszkańcy krajów obszaru radzieckiego mieli negatywny stosunek do wszystkiego, co miało niemieckie korzenie. W związku z tym wprowadzono również istotne zmiany w edukacji niemieckich pasterzy, aby nie byli podobni do swoich niemieckich krewnych. Psie czasy radzieckie włożyły wiele wysiłku w modyfikację rasy jako całości, gdyż stan ten wymagał silnej siły roboczej w postaci psów. Sprawa ta była traktowana poważnie, a hodowla owczarków, jak i ich wychowanie, nie było tylko dla zabawy.

 

Hortaya borzaya Rasy psów z Ukrainy 

 

Hortaya borzaya Rasy psów z Ukrainy 

Psy z Ukrainy . Chortai, czasem także Czortaj, to rasa chartów pochodzących z Rosji i Ukrainy. Mówi się, że Chortai przypomina krzyżówkę charta i barzo krótkowłosego, jest chartem dość mocno zbudowanym, ale nadal wykazuje typowe cechy chartów.

Południoworosyjskie rasy psów pasterskich z Ukrainy 

 

Południoworosyjskie rasy psów pasterskich z Ukrainy 

Psy z Ukrainy . O pochodzeniu owczarka jugorskiego krąży wiele opowieści i legend, ale nie wiadomo na pewno, gdzie i w jakich okolicznościach rasa ta powstała. Białe owczarki od wieków chroniły stada w Rosji i na Ukrainie. W XVIII wieku do Rosji sprowadzono psy pasterskie wraz ze specjalną rasą owiec Merynosów, ale trudniej było im się przystosować do tamtejszych warunków, więc skrzyżowano je z oryginalnymi białymi owczarkami i powstał owczarek jugorski.

 

Rasy psów z Ukrainy .Owczarek jugoruski nie pozwoli zbliżyć się do siebie obcym osobom oprócz właściciela. Fakt ten był bardzo niekorzystny dla tej rasy podczas Wielkiej Rewolucji Październikowej w 1917 roku, a następnie II wojny światowej, w wyniku której zostały one rozstrzelane. Z całej rasy przeżywa tylko kilka szczeniąt. Po II wojnie światowej rozpoczęto celową odbudowę rasy, co doprowadziło do przywrócenia jej do łask, jednak nie odzyskały one dawnej popularności.

Rasa ta jest jedną z najlepszych ras stróżujących i potrafi przetrwać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Pies pasterski Bucovina

 

Pies pasterski Bucovina

Owczarek Bucovina jest jednym z największych i najsilniejszych psów stróżujących bydło w stylu rustykalnym i ma silne cechy jako pies stróżujący.Mówi się, że rasa została wyhodowana w Bucovinie, regionie w północnej Rumunii. Ale jego pochodzenie jest w Karpatach, więc może być klasyfikowany jako ukraińska rasa psów.Rasy psów z Ukrainy . Psy policyjne : Top 10 ras psów wojskowych i policyjnych

Odis – Psy z Ukrainy 

 

Odis - Psy z Ukrainy 

Rasy psów z Ukrainy . Jest to stosunkowo nowa rasa psów wyhodowana na Ukrainie w mieście Odessa. Hodowla tego uroczego pupila trwała 25 lat. Historia rasy Odis rozpoczęła się w Odessie pod koniec lat 80. W jego tworzeniu wykorzystano teriery lisie, pudle miniaturowe i francuskie lapdogi. W 2008 roku pozyskano i zarejestrowano nową rasę.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button