Psy

Czyste rasy psów : Top 10 najczystszych ras psów

Czyste rasy psów. Jakie są najczystsze rasy psów? Wielu potencjalnych właścicieli psów z uporządkowanymi domami chciałoby wiedzieć. Określenie „czysty” jest niestety względne i może odnosić się do psów, które mają mało wyczuwalny psi zapach lub do psów, które pielęgnują się podobnie jak koty. Albo „czysty” może oznaczać psy o niskim zrzucaniu sierści, hipoalergiczne, a nawet takie, które w ogóle nie mają sierści. Biorąc pod uwagę te czynniki, oto pierwsza dziesiątka ras, które uznaliśmy za najczystsze. Czyste rasy psów.  

Czyste rasy psów 10. Amerykański Terier Bezwłosy

  Czyste rasy psów 10. Amerykański Terier Bezwłosy

American Hairless Terrier, jest pierwszą bezwłosą rasą pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych. Nowa rasa jest wynikiem mutacji, która wystąpiła w miocie rat terierów urodzonych w 1972 roku. W miocie znalazł się różowoskóry, czarno nakrapiany, bezwłosy szczeniak, który był figlarny, czuły i zadziorny. Z czasem powstała rasa American Hairless Terrier, która stała się ulubieńcem rodzin. American Hairless Terrier zrzuca komórki skóry, a ich wrażliwa skóra musi być chroniona przed poparzeniami słonecznymi za pomocą kremu z filtrem lub odzieży ochronnej. Ponieważ są to psy bez włosów, nie zrzucają , ale są bardziej podatne na problemy skórne. Mogą mieć te same problemy skórne, które mają ludzie.  

9. Meksykanin nagi mężczyzna

  Meksykanin nagi mężczyzna

Mexican Hairless , może być pozbawiony włosów lub mieć krótkie włosy. Starożytna rasa pochodząca z Meksyku, jej nazwa pochodzi od azteckiego boga Xolotla i itzcuintli, azteckiego słowa oznaczającego psa. Typowy Xoloitzcuintli, lub Xolo w skrócie, jest spokojny, rozsądny i uważny i czyni doskonałego towarzysza z umiarkowanymi potrzebami ćwiczeń i pielęgnacji. Xolos wymaga sporadycznych kąpieli, wtedy należy stosować balsam do ciała w wersji bezwłosej.  

8. Bedlington Terrier

  Bedlington Terrier

Jeśli „czysty” jest ściśle zdefiniowany w sensie sierści z niskim krepowaniem, to łagodny i lojalny Bedlington Terrier z pewnością pasuje do tej listy. Ta wyjątkowa rasa, przypominająca nieco owcę, nie gubi liści, ale jej jednowarstwowa sierść powinna być regularnie strzyżona. Zaleca się udanie do doświadczonego groomera, aby utrzymać sierść Bedlington Terriera w doskonałej kondycji.  

7. Pudel – Czyste rasy psów

  Pudel - Czyste rasy psów

Pudel, który jest dobrze znany jako dobry wybór dla alergików ze względu na hipoalergiczną sierść, która się nie zrzuca, został uznany za rasę w 1887 roku i występuje w trzech rozmiarach – toy, miniatura i standard. To pudel jest rasą bardzo inteligentną, aktywną i rodzinną. Płaszcz Pudla jest tak poszukiwany, że rasa ta jest jedną z najbardziej popularnych krzyżówek z innymi rasami zawierającymi mieszańce Pudla, w tym Cockerpoo (Cocker Spaniel/Poodle), Goldendoodle (Golden Retriever/Poodle), Jack-a- Poo (Jack Russell Terrier/Poodle), Labradoodle (Labrador Retriever/Poodle) i Pekepoo (Pekingese Poodle).  

6. Chow-chow

  Chow-chow

Chow Chow łączy w sobie wiele „czystych” cech psa . Wiele osób twierdzi, że Chow Chows są najczystszymi psami , mają bardzo mało psiego zapachu i ogólnie są tak samo wymagające jak koty. Przystosowawcza rasa, która wymaga tylko umiarkowanych ćwiczeń i może z łatwością żyć w środowisku mieszkaniowym, pozytywy tej rasy obejmują „godne” i „poważne”.Chow Chow pochodzi ze starożytnych Chin, gdzie był używany jako pies myśliwski. Ten średniej wielkości pies jest również znany jako jedna z zaledwie dwóch ras z niebiesko-czarnym językiem.  

5. Spaniel japoński – czyste rasy psów

  Spaniel japoński - czyste rasy psów

Spaniel japoński to rasa znana z tego, że pielęgnuje się bardzo podobnie jak kot. Spaniele japońskie szczególnie lubią lizać swoje łapy, aby je wyczyścić, a nie tylko usunąć podrażnienia czy ukoić ranę jak inne rasy psów. Wrażliwy i bardzo inteligentny, Spaniel japoński został wyhodowany jako zwierzę do towarzystwa. Nazwa ta jest jednak błędna, ponieważ wywodzi się ze starożytnych Chin, a nie z Japonii. Mała rasa o średniej energii, ma długi, jedwabisty płaszcz, który jest zaskakująco łatwy w utrzymaniu. Spaniel japoński ma również tendencję do bycia cichym domownikiem, ale może być zwinny i zabawny, kiedy chce, podobnie jak kot.  

4. Basenji – Czyste rasy psów

  Basenji - Czyste rasy psów Basenji został wyhodowany w Afryce jako zwierzę przypominające kota w otoczeniu obcych i o samotnych zwyczajach. Znany jest ze swojego zakręconego ogona i cichej obecności. Rasa krótkowłosa wymaga zazwyczaj tylko regularnej pielęgnacji za pomocą „rękawicy chartów” lub mitenki i nie ma typowego dla psów zapachu. Jako rasa myśliwska, Basenji potrzebuje dużo ruchu.

3. Greyhound angielski (Greyhound)

  Greyhound angielski (Greyhound)

Greyhound jest najszybszą rasą psa, który jest aktywny na zewnątrz, ale jest czymś w rodzaju kanapowego ziemniaka w pomieszczeniach. Tak długo, jak jego potrzeby regularnego ruchu i ogrodzonego wybiegu są spełnione, chart jest dość potulny w domu. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.

2. Vipet – Czyste rasy psów

  Vipet - Czyste rasy psów

Kolejna schludna rasa, Vipet jest znana z długiego, szczupłego ciała i szybkości psa myśliwskiego. Ze względu na ich krótkie, cienkie płaszcze, Vipets zazwyczaj nie mają tak wyraźnego zapachu psa, jaki można wyczuć u innych ras i mogą łatwo dostosować się do relaksu w domu z rodziną, jeśli mają czas na bieganie w ciągu dnia.

1. Pharaoh Hound (Ogar faraona) 

  Pharaoh Hound (Ogar faraona)  Podobnie jak Vipet i angielski Greyhound, ta dobrze wypielęgnowana rasa jest spokojna i łagodna w domu, a jej krótka sierść wymaga minimalnej pielęgnacji. Średniej wielkości pies, który wykorzystuje swoje zmysły wzroku, węchu i słuchu do polowania, Pharaoh Hound jest wykwalifikowanym i silnym psem.  

Utrzymuj psy w czystości

  Ogólnie rzecz biorąc, psy, które są odpowiednio zadbane, mają dużo ruchu i uwagi, są szkolone, aby pamiętać o swoich manierach i są regularnie kąpane, aby kontrolować naturalne oleje w skórze, które powodują nieprzyjemny zapach, spełniają definicję „czystości” większości właścicieli.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button