Psy

Pies jak niedźwiedź – 7 ras jak niedźwiedź

Pies jak niedźwiedź – 7 ras, które wyglądają jak niedźwiedź. Psy, które wyglądają jak niedźwiedzie. Wiele osób jest zainteresowanych posiadaniem wyjątkowo wyglądających zwierząt domowych, zwłaszcza tych, które przypominają dzikie zwierzęta. Są psy, które wyglądają jak lwy i wilki, ale jeśli szukasz psa, który wygląda jak niedźwiedź, ten artykuł pomoże ci zdecydować, który z nich byłby dla ciebie najlepszy. Przed zakupem lub adopcją należy również przeprowadzić szeroko zakrojone dodatkowe badania.

Pies jak niedźwiedź

 

Pies jak niedźwiedź

 

  • nowofundland mężczyzna
  • Great Pyrenees Mountain Dog
  • Piesek Cargo
  • mastif tybetański
  • Owczarek Maremma
  • Chow-chow
  • Gaddi

1. Pies nowofundlandzki

 

pies nowofundlandzki

Rasa nowofundlandów wywodzi się z Nowej Fundlandii w Kanadzie. To ogromne i potężne, ale przyjazne psy. Czarne i białe psy nowofundlandów są powszechne, ale mogą być również brązowe i szare. Pies ten został wyhodowany jako pies pracujący.

Używano ich do ciągnięcia sieci dla rybaków i ciągnięcia drewna z lasu, więc są naturalnie silne i wytrzymałe. Są też bardzo dobrymi pływakami, są posłuszne i czułe. Psy rasy nowofundland są dobrymi zwierzętami rodzinnymi, ponieważ są zazwyczaj łagodne w stosunku do obcych i dzieci. Jak wykąpać psa? Wszystko o kąpieli psa

 

2. Great Pyrenees Mountain Dog – Pies jak niedźwiedź

 

2. Great Pyrenees Mountain Dog - Pies jak niedźwiedź

Iberyjskie psy górskie są ogromne, łagodne i inteligentne. Są też bardzo czułe i dobrze sprawdzą się jako opiekunowie zwierząt gospodarskich i psy stróżujące. Pierwotnie były używane przez pasterzy w górskim regionie Pirenejów we Francji i północnej Hiszpanii, stąd ich nazwa.

W Ameryce Północnej nazywane są Great Pyrenees Mountain Dogs ze względu na swoje duże rozmiary. Nie należy ich mylić z mastifem pirenejskim, który wygląda podobnie, ale zachowuje się inaczej.

3. Piesek Cargo

 

3. Piesek Cargo

Bush psy, znane również jako psy sawannowe lub winne, są wymienione jako zagrożony gatunek i wyglądają jak małe niedźwiedzie brunatne. Pochodzą z dorzecza Amazonki, ale można je znaleźć w całej Ameryce Środkowej i Południowej w takich miejscach jak Surinam, Gujana i Peru. Psy austriackie 5 ras psów austriackich

 

Pies jak niedźwiedź. Dorosłe psy rasy bush mają miękką i długą brązową sierść z pasemkami. Są najciemniejsze, gdy są szczeniakami. Zauważenie psa buszującego na wolności jest trudne, ponieważ jest on bardzo płochliwy. Są doskonałymi pływakami i potrafią nawet nurkować pod wodą.

 

4. Mastif tybetański – pies jak niedźwiedź

 

4. Mastif tybetański - pies jak niedźwiedź

Mastify tybetańskie to starożytne psy udomowione. To ogromne i potężne psy górskie, których tradycyjnym przeznaczeniem była ochrona bydła i pomoc w pasterstwie.

Te o pomarańczowym zabarwieniu wyglądają jak lwy, ale te czarne i ciemnobrązowe bardzo przypominają niedźwiedzie, zwłaszcza gdy są młode. Dziś mastify tybetańskie są jednymi z najbardziej pożądanych psów w Azji i części Europy. W Chinach są one modnym symbolem mody i statusu i są sprzedawane po bardzo wysokiej cenie. Oprócz ceny zakupu, kosztowna jest również opieka nad nimi ze względu na ich wielkość oraz wymagania dotyczące ich życia i pielęgnacji.

5. Owczarek Maremma-Abruzzo

 

5. Owczarek Maremma-Abruzzo

Owczarek Maremma najczęściej porównywany jest do Wielkiego Pirenejskiego Psa Górskiego. Te dwa są bardzo podobne pod względem wyglądu fizycznego i temperamentu. Pies jak niedźwiedź. Podobnie jak rasa Great Pyrenees, owczarki Maremma są potężne, szlachetne i czułe, z głową przypominającą niedźwiedzią i czarnym nosem. Są też białe, o gęstej, podwójnej sierści.

Na ich uszach powszechnie występują oznaczenia w kolorze kości słoniowej, bladej żółci lub bladej pomarańczy. Psy rasy maremma są przyjazne, inteligentne, świetnie sprawdzają się jako opiekunowie stada, a także jako doskonali towarzysze. Ich lojalność i łagodna natura sprawiają, że są dobrymi pupilami rodzinnymi. Sierść psa – jak dbać o sierść

6. Chow-chow

 

6. Bye-bye

Chow-chow jest powściągliwy i zdystansowany, ale to pies o dumnym spojrzeniu. Czarne i czekoladowe chow chow wyglądają zupełnie jak niedźwiedzie. Rasa ta wywodzi się z syberyjskiego regionu Azji, w pobliżu jałowych stepów północnych Chin i Mongolii.

W języku chińskim znane są jako „Tang quan” lub „pies imperium Tang”. Chociaż nie jest powszechne, aby były przyjazne dla obcych, jeśli są szkolone od najmłodszych lat, mogą być dość czułe.

 

7. Gaddi Kutta – Pies jak niedźwiedź

 

Gaddi Kutta - Pies jak niedźwiedź

Gady to rdzennie indyjskie psy pochodzące ze stanu Himachal w północnych Indiach. Uważa się, że pochodzą one od mastifa tybetańskiego. Pies jak niedźwiedź.  Są one również znane jako Mahidant Mastiff i indyjski pies leoparda, Zostały wyhodowane do polowań, ale są głównie używane do pasterstwa owiec i pilnowania bydła. Są one bardzo rzadkie i hodowane przez zaledwie kilku pasterzy z plemion Gadjah (od których pochodzi ich nazwa).

Mówi się, że psy Gadda są wystarczająco silne, aby odpierać ataki panter śnieżnych. Są również bardzo inteligentne i niezwykle sprawne w zaganianiu zabłąkanych owiec i kóz z powrotem do swoich zagród.

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button