Psy

Lato i psy : 10 wskazówek dla właścicieli psów w okresie letnim

10 sposobów na przygotowanie psa do lata. Twój pies jest twoim najlepszym przyjacielem i ulubionym zwierzęciem, co oznacza, że zrobisz wszystko, aby był szczęśliwy i zadowolony. Lato i psy. Jednak ludzie czasami zapominają, że ich psy potrzebują takiej samej opieki jak ich dzieci czy inni ludzie, a to smutne. Często zdarza się, że niedoświadczony właściciel pozostawia swoje zwierzęta na zewnątrz w ekstremalnym upale lub zimnie.

I dlatego jesteśmy tutaj, aby powiedzieć ci, co zrobić i jak chronić psa przed upałem. W lecie i czasami na początku kwietnia na zewnątrz jest dość dużo stopni. Nie wstydź się, jeśli nie pomyślałeś, aby rozważyć letnie szkolenie dla swojego psa. Ale właśnie po to tu jesteśmy; aby przypomnieć Ci, że musisz przygotować swojego psa na gorące letnie dni.

 

Częściej myj miski dla psów

 

umyć mysz dla pa

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale miski Twojego psa są bardziej podatne na rozwój pleśni i innych bakterii latem, kiedy pogoda jest przyjemna. Aby Twój pies nie zachorował od jedzenia tych obrzydliwości, regularnie czyść miski!

Nie należy podawać psom słonych pokarmów

 

pies nie je słonych pokarmów

Nawet tylko odrobina sodu rozgrzeje psa, a to nie jest dobre latem. Psy nie są w stanie pocić się i chłodzić w taki sam sposób jak ludzie, a to jest niebezpieczne. Bezwzględnie należy zadbać o to, aby o tej porze roku nie podawać psom żadnych słonych pokarmów, które jeszcze bardziej utrudniają im pocenie się i schładzanie.

W gorące dni trzymaj psy w środku

 

 

Jeśli zwykle zostawiasz psa na zewnątrz, przenieś go do cienia lub do środka. Psy są bardzo gorące w lecie nagrzewane przez słońce. Musisz znaleźć miejsce w środku, gdzie będziesz mógł ukryć swojego psa. Będzie wdzięczny, jeśli przeniesiesz go do cienia i z dala od bezpośredniego światła słonecznego, gdzie twój pies może łatwo doznać udaru słonecznego.

Nadążanie za dostosowaniem

 

pielęgnacja psów latem

Psy muszą być pielęgnowane, aby utrzymać krótką i wygodną sierść, co jest ważniejsze niż kiedykolwiek, gdy pogoda jest ciepła. Dotyczy to zwłaszcza psów o długiej sierści, która wymaga regularnej pielęgnacji. Uwaga nie wszystkie psy można przypinać! Prezent dla siostry 24 wspaniałe porady dotyczące prezentów.

Daj swojemu psu więcej wody – Lato i psy

 

Lato i psy woda dla psa

Twój pies powinien dostawać o tej porze roku więcej wody niż o każdej innej porze roku. Upewnij się, że miska dla psa jest zawsze wypełniona i że ta woda jest zawsze świeża. Jeśli musisz, zaopatrz się w większą miskę z wodą na letnie miesiące. Albo kup dwie miski; po prostu upewnij się, że Twój pies jest zawsze dobrze nawodniony.

Zakupić duży pojemnik wypełniony wodą (basen)

 

Lato i psy basen dla psa na lato

Jeśli masz podwórko i Twój pies spędza czas na zewnątrz, zaopatrz się w basen i utrzymuj go w czystości i świeżości. Lato i psy. Pies potrzebuje miłego, chłodnego miejsca, w którym będzie mógł się położyć i odpocząć i np. mały plastikowy basen to świetny pomysł. Twój pies będzie myślał, że wygrał na loterii z własnym basenem do leżenia. Nie zapominaj jednak o jego częstym czyszczeniu, gdyż stojąca woda jest pożywką dla pasożytów i paskudnych insektów.

Umożliwić psu dostęp do chłodnych miejsc np. Dachówka

 

Lato i psy Zapewnij swojemu psu dostęp do chłodnych miejsc np. kafelków

Jeśli masz w domu pomieszczenie wyłożone płytkami lub masz na zewnątrz wybrukowany chodnik, pozwól psu na dostęp do tego miejsca. Jeśli utrzymujesz trochę dom i masz w domu psa, to jest to niezbędne. Twój pies potrzebuje miejsca, w którym mógłby się ochłodzić, a zimna ziemia jest właśnie tym, czego potrzebuje.

Daj swojemu psu trochę cienia – Lato i psy

 

 

Kiedy jesteś na zewnątrz z psem, upewnij się, że ma on dostępny jakiś cień. Nie można rezygnować z ćwiczeń i czasu na świeżym powietrzu tylko dlatego, że jest gorąco. Czasami trzeba usiąść z psem w cieniu, tylko dlatego, że dobrze jest odpocząć i pobyć z dala od słońca. Czeskie rasy psów Top 6 ras psów z Czech.

Nie zabieraj psa do samochodu – Lato i psy

 

Nie zabieraj psa do samochodu

Możesz zabrać swojego psa gdzie tylko chcesz. Nie można jednak zostawiać psa w gorącym samochodzie w okresie letnim. Wiadomo, że w żadnym wypadku nie można zostawiać dzieci w rozgrzanym samochodzie, nie można też zostawiać tam psów! Jeśli nie możesz ich zabrać ze sobą nawet na chwilę, nie zabieraj ich w ogóle do samochodu. To naprawdę nie jest coś, co powinieneś robić. Od Ciebie zależy bezpieczeństwo i życie Twojego psa.

Pomiń gorący asfalt

 

Omijaj gorący asfalt Lato i psy

Twój pies potrzebuje spacerów, ale powinieneś unikać ich w upalne dni. Staraj się, aby spacery odbywały się wcześnie rano i później wieczorem. I cokolwiek zrobisz, zostaw swojego psa w trawie. Jest to o wiele lepsze dla jego wrażliwych łapek niż bardzo gorący asfalt, który jest na drodze. Zrób swojemu psu przysługę i nie podpalaj jego cennych łap na spacerach.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button