Psy

Rasy psów na zimną pogodę :20 ras psów

Jeśli mieszkasz w górach lub szukasz futrzanego przyjaciela, który zapewni ci ciepło, oto najlepsze rasy psów dla zimnego klimatu. Nasze ulubione rasy psów na zimowe przygody. 20 najlepszych ras psów na zimną pogodę. Rasy psów na zimną pogodę:

Ogólnie rzecz biorąc, pies, który rozwija się w śnieżnym klimacie ma grubą sierść, która izoluje go od
elementy. Północne rasy psów często mają dobrą podbudowę dzięki biegłym futrzanym łapom, które pozwalają im przemierzać oblodzony teren.

 

20. Akita

Akita

Akita to prawdziwie królewski szczeniak – pochodzi z Japonii, a rasa ta była kiedyś własnością wyłącznie rodziny cesarskiej. Pierwotnie hodowany jako towarzysz polowań na zimną pogodę, z grubym podszerstkiem i szorstkim płaszczem zewnętrznym, pies ten często może być niezależny i uparty, ale pozostaje chroniony i lojalny wobec swojej rodziny.

19. Alaskan Malamute

Alaskan Malamute

Wyhodowany do noszenia ciężkich ładunków, biegania i włóczenia się, Alaskan Malamute jest najlepszym psem na zimne dni. Alaskan Malamute jest doskonałą rasą na zimną pogodę ze względu na swoje pochodzenie – wywodzi się z Alaski i jest najstarszą i największą z ras wykorzystywanych w arktycznych psach zaprzęgowych, które służyły do transportu ładunków w Arktyce.

 

18. Pies rasy Eskimos Amerykański

Pies rasy Eskimos Amerykański

Amerykański pies Eskimo pochodzący z Niemiec był pierwotnie nazywany białym szpicem niemieckim, ale został przemianowany po II wojnie światowej, przypuszczalnie z powodu jego białej sierści – nie z powodu jakiegokolwiek związku z Eskimosami. Jego sierść jest odporna na wodę, a grube uszy utrzymują ciepło w niskich temperaturach. Chociaż jest to figlarne i kompaktowe zwierzę , to kiedyś grało w domu z cyrkiem Barnum i Bailey. Zajęcia na świeżym powietrzu odpowiadają mu znacznie bardziej.

 

17. Owczarek anatolijski

Owczarek anatolijski

Owczarek anatolijski to pies górski – rasa ta jest wytrzymała i odporna. Pierwotnie był używany jako strażnik stad w Turcji ponad 6 tysięcy lat temu. Ma niską energię, ale bardzo dobrze strzeże. Owczarek anatolijski od początku powinien wiedzieć, kto jest szefem, a potem będzie też witał obcych, których wprowadzi właściciel.

 

 

16. Bernese Mountain Dog – rasy psów na zimną pogodę

Bernese Mountain Dog - rasy psów na zimną pogodę

Ten pies ma wszystko – siłę, szybkość, zwinność – ale nadal będzie całkowicie oddany swojemu
swojemu właścicielowi swoim łagodnym usposobieniem i niewielką potrzebą ruchu. Pierwotnie hodowane jako szczenięta do celów psa i szofera w Szwajcarii, ta rasa jest wytrzymała i wystarczająco duża, aby nosić swój własny sprzęt – i niektóre z was, too.Cold Weather Dog Breeds.

15. Chow chow

Chow chow

Rasy psów na zimną pogodę. Chow-chow są chyba najbardziej znane ze swoich czarnych języków i wełnianych płaszczy, które sprawiają, że są
wyjątkowo tolerancyjna na niskie temperatury. „Jeśli kochasz spacery w zimie i jesteś właścicielem Chow Chow powinieneś zabrać go ze sobą wszędzie gdzie idziesz .Chow Chow są najbardziej szczęśliwe, gdy są ze swoimi ludźmi”.

14. Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki

Rasa zyskała popularność dzięki filmowi Rin Tin Tin, porzuconemu szczeniakowi owczarka niemieckiego znalezionemu podczas I wojny światowej, który był również przedstawiany w programach telewizyjnych i filmach. Owczarki niemieckie są znane z pracy pasterskiej, stróżowania i pracy w policji, są silne, mobilne i ciężko pracujące, które mają dużo energii i szybko się uczą. Rasa ta powszechnie cierpi na dysplazję stawów biodrowych, której można uniknąć chyba tylko kupując od godnego zaufania hodowcy. Dlaczego pies kopie ? I rozwiązania

 

13. Duży szwajcarski pies górski – Rasy psów na zimną pogodę

Duży szwajcarski pies górski - Rasy psów na zimną pogodę

Ten pies był pierwotnie znany jako „koń biedaka” i był używany jako pies pociągowy dla rolników, pasterzy i handlowców podczas II wojny światowej. Ta duża i silna rasa waży od 39 kg do 64 kg. Duży Szwajcarski Pies Pasterski ma łagodne podejście i umiarkowane potrzeby ćwiczeniowe.

 

12. Pirenejski pies górski – rasy psów na zimną pogodę

Pirenejski pies górski - rasy psów na zimną pogodę

Pirenejskie psy górskie były niegdyś przyzwyczajone do pasienia bydła na stromych zboczach górskich Francji i chętnie podejmowały trudną i nierówną wędrówkę. Ważące od 18 do 23 kilogramów psy te są eleganckie i spokojne – były przecież francuską rodziną królewską. Są najłagodniejsze z ras stróżujących, najdłużej żyją ze wszystkich ras i są łatwe w pielęgnacji. Rasy psów na zimną pogodę.
Uwielbiają zimno. Ich gruba, podwójna sierść chroni je przed niskimi temperaturami.

 

11. Owczarek bułgarski – Rasy psów na zimną pogodę

Owczarek bułgarski - Rasy psów na zimną pogodę

Owczarek bułgarski, zwany też psem pasterskim, jest naturalnym stróżem i pracującym
pies, ale nadal tworzy wierne zwierzę z instynktami ochronnymi. Te inteligentne psy ważą od 36 kg do 54 kg i uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu, a nie w zamknięciu przez cały dzień. W rzeczywistości, te psy nie często szukają schronienia w deszczu lub śniegu, woląc spać na zewnątrz. Władimir Putin od 2010 roku jest właścicielem psa tej rasy – prave.

 

10. Wilk niemiecki (Wolf Spitz)

Wilk niemiecki (Wolf Spitz)

Szpic wilczy ma bardzo gęstą sierść, która zapewniała mu ciepło. Służył jako pies stróżujący na łodziach rzecznych w Holandii. Swego czasu holenderska partia polityczna Patriota używała nawet Wolf Spitz jako maskotki. Ten pies jest przyjazny, szybko się uczy i jest dość aktywny, więc potrzebuje sporo ruchu, inaczej dosłownie kręci się w kółko.

9. Kuvas

Kuvas

Aby zostać uznanym za prawdziwego Kuvasa, pies ten musi zawsze mieć białe futro. Kuvas, który pochodzi z Tybetu, po turecku oznacza „zbrojnego strażnika szlachty”, później był własnością rodziny królewskiej na Węgrzech i znalazł bardziej „normalny” styl życia jako lekkoduch, myśliwy i pasterz. Podwójna sierść Kuvasa czyni go idealnym psem górskim, a jego zdolność do szkolenia i nieustraszone instynkty ochronne czynią go idealnym towarzyszem. Dla tej energicznej, ale być może destrukcyjnej rasy najlepiej mieć ogrodzone, otwarte podwórko.

8. Newfoundland

Newfoundland

To doskonałe psy rodzinne, które mają energię i są pełne przyjaźni i ochrony. Ta rasa jest
spokojny i cierpliwy, może ważyć nawet do 68 kg. Nowofundland ma ciężką sierść, aby chronić go przed lodowatymi wodami, w których był pierwotnie hodowany, co czyni go idealnym do chłodniejszej pogody.Rasy psów na zimną pogodę.
Te kanadyjskie psy są do dziś używane w ratownictwie wodnym, ale nie pozwól, by ich
ich zdolności pływackie – ich podwójna sierść i silne ciało sprawiają, że są idealne w górach.Cold Weather Dog Breeds .

7. Norweski Szary Elkhound (Norwegian Grey Elkhound)

Norweski Szary Elkhound (Norwegian Grey Elkhound)

Norweski Szary Elkhound jest starożytną rasą ze Skandynawii o cechach nordyckich, jest używany do
do polowania w zimnym klimacie, z którego pochodzi. Jest zawsze gotowy na przygodę, zwłaszcza w śniegu. Ma gładką sierść zewnętrzną i wełnisty podszerstek. Rasa ta była pierwotnie używana do polowań na łosie, ale teraz są to doskonałe psy do wędrówek z długą wytrzymałością i miłością do ochrony swoich właścicieli.

 

6. Bernardyna

Bernardyna

Ten pies stał się sławny, gdy ukochana, niezamężna i kłopotliwa
Beethoven. Nie wszystkie psy powodują tak wielkie nieszczęście, ale są naprawdę duże i ważą od 55 kg do 90 kg. Mają mało energii i nie są zbyt skore do zabawy, ale nadrabiają to czułością i chęcią do pracy. Te umięśnione psy będą przemierzać kilometry w głębokim śniegu w poszukiwaniu zagubionych podróżników..

5. Samojed

Samojed

Te figlarne, ale łagodne psy są doskonałymi towarzyszami, ale potrzebują dużo ćwiczeń fizycznych i umysłowych. Pierwotnie wyhodowany do wypasu reniferów, polowania i ciągnięcia sań, zwarta budowa i zwinna gracja Samoyeda syberyjskiego czynią go teraz rasą silną i rozrywkową.Rasy psów na zimną pogodę.

4. Shiba Inu

Shiba Inu

Shiba Inus mają gęste futro i podwójną sierść. Te pewne siebie psy są bardzo żywe, bardzo wokalne i zawsze gotowe do eksploracji. Hodowla psów na zimną pogodę.

3. Syberyjski Husky – Rasy psów na zimną pogodę

Syberyjski Husky - Rasy psów na zimną pogodę

Husky pochodzi z północno-wschodniej Azji i jest kolejną rasą wykorzystywaną jako psy zaprzęgowe. Rasy psów na zimną pogodę .
Potrzebują dużo ćwiczeń, aby zachować zdrowie psychiczne i fizyczne.

2. Great Dane tybetańskie – Rasy psów na zimną pogodę

 

Great Dane tybetańskie - Rasy psów na zimną pogodę

Te psy, które kiedyś były izolowane w Himalajach, odpowiadają zarówno niskim, jak i wysokim temperaturom – mają ogromną podwójną sierść, która zapewnia im izolację . Zimą płaszcz jest grubszy, ale w cieplejszych miesiącach
rozjaśnia się. Najczęściej są one koloru czarnego, brązowego lub czerwonego. Czerwone mastify tybetańskie są uważane za najdroższe psy na świecie; jedno szczenię sprzedano za 1,5 mln euro. Ostatnio ten psiak został błędnie oznaczony jako afrykański lew w chińskim zoo – zwiedzający nie byli zadowoleni, gdy lew zaczął szczekać.

 

1. Tibetan Terrier – Rasy psów na zimną pogodę

 

Tibetan Terrier - Rasy psów na zimną pogodę

Tibetan Terrier jest zbudowany tak, aby wytrzymać ekstremalny klimat i teren w swojej ojczyźnie – Tybecie. Psy te mają duże, płaskie, okrągłe łapy i ochronną, podwójną sierść. Rasa ta to.
łagodny i sprawia, że jest świetnym towarzyszem przygód na świeżym powietrzu lub relaksu na kanapie.Rasy psów na zimną pogodę.

Nie daj się zwieść ich rozmiarom. Pierwotnie hodowane w klasztorach 2000 lat temu, Teriery Tybetańskie są doskonałymi towarzyszami na świeżym powietrzu. Są zwinne, doskonałe w śniegu i uwielbiają się wspinać.Rasy psów na zimną pogodę. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button