Psy

Wyjątkowe rasy psów 10 psów, których możesz nigdy nie spotkać

Unikalne rasy psów 10 ras, których możesz nigdy nie spotkać . Unikalne rasy psów z całego świata. Takich psów po prostu się nie widuje. W swoim życiu zobaczysz dziesiątki psów, ale są pewne wyjątkowe rasy, których możesz nigdy nie spotkać. Niektóre z nich mają pewne podobieństwa do psów, które znamy, podczas gdy inne wyglądają bardziej egzotycznie. Niektóre z nich są rzadkie i występują w bardzo małych ilościach. Mimo to, sprawdź 10 najbardziej unikalnych ras psów na świecie i ciesz się czytaniem o nich!

Lista 10 niesamowitych i wyjątkowych ras psów

10. Szpic Vaestgoetland – Wyjątkowe rasy psów

10. Szpic Vaestgoetland


Szpic Vaestgoetland, znany również jako „pies wikingów”, był hodowany jako pies pasterski, łapiący gryzonie (takie jak szczury) i pilnujący domu. Są to psy wysportowane, wyróżniające się w posłuszeństwie, tropieniu, pasterstwie, agility i flyballu. Dzięki doskonałemu nastrojowi i miłości do swoich towarzyszy są w stanie być dobrymi zwierzętami domowymi. Ta mała, silna lub nieustraszona rasa jest bardzo starą narodową rasą psów w Szwecji i sięga IX wieku. wiek. Występuje w różnych kolorach i z różnymi długościami ogona.

9. Bedlington Terrier – Wyjątkowe rasy psów

9. Bedlington Terrier


Jedną z 10 unikalnych ras psów na świecie jest Bedlington Terrier. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem tę rasę, pomyślałem, że to jagnię, ale tak nie było! Bedlington Terrier, znany ze swojej kędzierzawej i bladej wełnistej sierści – nazwany na cześć górniczego miasta Bedlington w Northumberland w Anglii, ma pewne podobieństwo do jagnięcia. Jest opisywany jako dobry pies dla dzieci. Ta wyjątkowa rasa psów jest znacznie bardziej atletyczna niż się wydaje, tradycyjnie używana do wyścigów, zapasów i łapania szkodników. Jego elegancka konstrukcja wspomaga szybkość i wytrzymałość.

8. Mastif tybetański – wyjątkowe rasy psów

8. Mastif tybetański


Mastif tybetański to starożytna rasa i typ psa domowego. Słowo „mastiff” oznacza „duży pies” i dlatego jest częścią jego nazwy. Znany również jako „Do-Khyi” (strażnik drzwi), odzwierciedla jego zastosowanie jako strażnika stad, wiosek, klasztorów i pałaców.

Psy nieczołgające się: 15 hipoalergicznych ras psów

7. Telomian – Wyjątkowe rasy psów

7. Telomian


Telomian to rasa psa dingo pochodząca z Malezji. Choć rzadki, pozostaje jedynym znanym psem z Malezji, który żyje gdzie indziej. Pierwotnie były hodowane jako psy myśliwskie przez Orang Asli, pierwotnych mieszkańców Malezji. Ponieważ Orang Asli budowali domy na palach, aby chronić się przed niebezpiecznymi zwierzętami, Telomanie rozwinęli niezwykłą umiejętność wspinaczki.  10 powodów, dla których psy są lepsze od kotów

 

6. Wskaźnik turecki

  6.- Szpic turecki Unikalne rasy psów


Ten pies ma złamany nos! Prawdopodobnie z powodu silnego chowu wsobnego ze względu na rzadkość występowania, pointer turecki jest jednym z niewielu psów na świecie, które mają rozdwojony nos i wiszące uszy. Jego główną atrakcją jest kształt nosa, który wygląda, jakby miał dwa nosy. Ta wyjątkowa rasa psów została pierwotnie wyhodowana do polowań w Turcji.

6 przepisów na domowe odżywki do włosów dla każdego rodzaju włosów

5. Mudi

5. Mudi Unikalne rasy psów


Mudi to rzadka rasa psów pasterskich z Węgier. Jest również wszechstronnym i bardzo energicznym psem. Jest to dość zdrowa rasa i oczekuje się, że będzie żyła od 13 do 14 lat. Jest dostępny w różnych kolorach, które są równie urocze! Jazda konna: 7 powodów, dla których warto spróbować

4. Azavak

4. Azavak Unikalne rasy psów
Azavak to rasa chartów pochodząca z Afryki. Azavak ma kształt migdała i jest cienki. Porusza się wyraźnie kocim chodem i występuje w różnych kolorach, takich jak czerwony, niebieski, grizzle, a rzadko niebieski i czarny.

3. Owczarek bergamski

3. Owczarek Bergamo Unikalne rasy psów


Owczarek bergamo to rasa psów pochodząca z włoskich Alp w pobliżu Bergamo, gdzie pierwotnie była wykorzystywana jako pies pasterski.


 

2. Dingo nowogwinejskie

2. Dingo nowogwinejskie Unikalne rasy psów


Dingo nowogwinejski to dziki pies, który niegdyś występował na całej Nowej Gwinei. Swoją nazwę zawdzięczają wyjątkowej wokalizacji, ale ta niegdyś dzika rasa zyskała reputację doskonałego towarzysza ze względu na swoją inteligencję i zdolności fizyczne.

1. karelski pies na niedźwiedzie

1. chart karelski Wyjątkowe rasy psów
Jaka jest najrzadsza rasa psów na świecie? Karelski pies na niedźwiedzie jest jedną z najbardziej unikalnych ras psów w swoim kraju. Pierwotnie używany do polowań i jako pies stróżujący, ma szybki refleks i nieustraszoną naturę i nadal jest popularny wśród myśliwych. W swojej ojczyźnie jest uważany za skarb narodowy.


 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button