Psy

Unikalne rasy psów 10 psów

Unikalne rasy psów 10 ras, których możesz nigdy nie spotkać . Unikalne rasy psów z całego świata. Tych psów po prostu nie widać . W swoim życiu zobaczysz dziesiątki psów, ale są pewne wyjątkowe rasy, których możesz nigdy nie spotkać. Niektóre z nich mają pewne podobieństwa do znanych nam psów, inne wyglądają bardziej egzotycznie. Niektóre są rzadkie i występują w bardzo małych ilościach. Niemniej jednak, spójrz na 10 najbardziej unikalnych ras psów na świecie i ciesz się czytaniem o nich!

 

10. Vaestgoetland Spitz – Unikalne rasy psów

  Vaestgoetland Spitz - Unikalne rasy psów Szpic Vaestgoetland, znany również jako „pies wikingów”, był hodowany jako pies pasterski, łapiący gryzonie (np. szczury) i pilnujący domu. Unikalne rasy psów. Są to psy atletyczne, doskonalące się w posłuszeństwie, tropieniu, pasterstwie, agility i flyballu. Ich doskonały temperament i miłość do swoich kolegów sprawiają, że mogą być dobrymi zwierzętami domowymi. Mała, silna lub nieustraszona rasa jest bardzo starą rasą psów narodowych w Szwecji i sięga IX wieku. Występuje w różnych kolorach i z różną długością ogona.

9. Bedlington Terrier – Wyjątkowe rasy psów.

  Bedlington Terrier - Wyjątkowe rasy psów Jedną z 10 wyjątkowych ras psów na świecie jest Bedlington Terrier. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tę rasę, myślałam, że to baranek, ale nie! Bedlington Terrier, znany ze swojej kędzierzawej i blado zabarwionej wełnianej sierści – nazwany tak na cześć górniczego miasta Bedlington w Northumberland w Anglii, wykazuje pewne podobieństwo do baranka. Unikalne rasy psów. Opisywany jest jako dobry pies dla dzieci. Ta wyjątkowa rasa psów jest znacznie bardziej atletyczna niż się wydaje, tradycyjnie używana do wyścigów, zapasów i do łapania robactwa. Jego smukła budowa sprzyja szybkości i wytrzymałości.

8. Mastif tybetański – Wyjątkowe rasy psów.

Mastif tybetański - Wyjątkowe rasy psów Mastif tybetański to starożytna rasa i typ psa domowego. Słowo „mastiff” oznacza „duży pies” i dlatego jest częścią jego nazwy. Znany również jako „Do-Khyi” (strażnik drzwi), odzwierciedla jego zastosowanie jako strażnika stad, wiosek, klasztorów i pałaców.  

7. Telomian – Unikalne rasy psów

Telomian - Unikalne rasy psów Telomian jest rasą psa dingo i jest psem pochodzącym z Malezji. Chociaż rzadko, pozostaje jedynym znanym psem z Malezji, który żyje gdzie indziej. Pierwotnie były hodowane jako psy myśliwskie przez Orang Asli, pierwotnych mieszkańców Malezji. Ponieważ Orang Asli budowali domy na palach, aby być bezpiecznymi od niebezpiecznych zwierząt, Telomowie rozwinęli niezwykłe zdolności alpinistyczne.  

6. Wskazówka turecka

  Wskazówka turecka Spójrz, ten pies ma złamany nos! Unikalne rasy psów. Prawdopodobnie w wyniku silnego chowu wsobnego ze względu na swoją rzadkość, turecki pointer jest jednym z niewielu psów na świecie, który ma złamany nos i opadnięte uszy. Jego główną atrakcją jest kształt nosa, który sprawia wrażenie, jakby miał dwa nosy. Ta wyjątkowa rasa psów została pierwotnie wyhodowana do polowań w Turcji.  

5. Mudi

Mudi Mudi to rzadka rasa psów pasterskich z Węgier. Jest to również pies wszechstronny i bardzo energiczny. Jest to dość zdrowa rasa i oczekuje się, że będzie żyła od 13 do 14 lat. Występuje w różnych kolorach, które są równie urocze!

4. Azavak

Azavak Azavak to rasa chartów pochodzących z Afryki. Tak Azavak ma kształt migdała i jest cienki. Porusza się z wyraźnie kocim chodem i występuje w różnych kolorach, takich jak czerwony, płowy, grizzle i rzadko niebieski i czarny.

3. Owczarek bergamski

Owczarek bergamski Owczarek Bergamo to rasa psów wywodząca się z włoskich Alp w okolicach Bergamo, gdzie pierwotnie był wykorzystywany jako pies pasterski. Pies do mieszkania : 15 najlepszych ras

2. Dingo nowogwinejski

  Dingo nowogwinejski Nowogwinejski dingo to dziki pies, który niegdyś występował na terenie całej Nowej Gwinei. Otrzymał swoją nazwę ze względu na unikalną wokalizację, ale ta niegdyś dzika rasa zyskała reputację doskonałego towarzysza ze względu na swoją inteligencję i zdolności fizyczne.

1. Karelijski pies na niedźwiedziu – Unikalne rasy psów

Karelijski pies na niedźwiedziu - Unikalne rasy psów Jaka jest najrzadsza rasa psów na świecie? Unikalne rasy psów.  Karelski pies na niedźwiedzie to jedna z najbardziej wyjątkowych ras psów w swojej ojczyźnie. Pierwotnie używany do polowań i jako pies stróżujący, ma szybki refleks i nieustraszoną naturę i nadal jest popularny wśród myśliwych. W swojej ojczyźnie uważany jest za skarb narodowy. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button