Psy

Jak dbać o psa przez zimę 15 porad

Jak dbać o psa ? Pielęgnacja psa w okresie zimowym. Jak dbać o psa przez zimę.  Opieka nad psem . opieka nad psem przez zimę, Wszystko co warto wiedzieć o psach i opiece nad nimi .

Opieka nad psem

Czy Twój pies uwielbia zimno, czy wolałby wtulić się na kanapie pod kocem? W każdym razie powinieneś być przygotowany do jego ochrony. Porady dotyczące zimowej pielęgnacji psa są ważne, aby zapewnić mu bezpieczeństwo w tym sezonie. Wielu właścicieli psów żyje w błędnym przekonaniu, że ponieważ ich pupile mają futro, lepiej niż ludzie znoszą zimno. Niekoniecznie jest to prawda. Podobnie jak my, te futrzane stworzenia są przyzwyczajone do ciepła w pomieszczeniach, a zimna pogoda może być dla nich równie surowa jak dla nas, ludzi. Bez względu na to, jakie jest twoje spojrzenie na zimę, jedno pozostaje pewne: jest to czas, kiedy nasze ukochane zwierzęta potrzebują trochę więcej opieki.  

Zapobieganie zagrożeniom dla zdrowia w okresie zimowym

  Po pierwsze … porozmawiajmy o dwóch poważnych dolegliwościach związanych z zimnem, którym należy zapobiegać.

Odmrożenia , opieka nad psem – Jak dbać o psa przez zimę

Odmrożenie zaczyna się, gdy ciało psa jest zimne. Organizm automatycznie ściąga krew z kończyn do środka ciała, aby utrzymać ciepło. Uszy, łapy czy ogon psa mogą być tak zimne, że w tkankach mogą tworzyć się kryształki lodu i uszkadzać je. Odmrożenie nie jest od razu widoczne. Obserwuj oznaki bladości lub szarości skóry; skóra może być również twarda i zimna. Gdy odmrożone miejsca są ciepłe, mogą być niezwykle bolesne. Silnie odmrożona skóra w końcu czernieje i łuszczy się. Odmrożenia , opieka nad psem - Jak dbać o psa przez zimę

Hipotermia , opieka nad psem

Drugim poważnym problemem w zimie jest hipotermia. Dochodzi do tego, gdy pies spędza zbyt dużo czasu w zimnie, moknie w niskich temperaturach lub gdy na zimno narażone są psy o słabym zdrowiu. W łagodnych przypadkach pies będzie drżał i może mieć zimne uszy i stopy. Miarę postępu hipotermii pies może wykazywać objawy depresji, senności i osłabienia. W miarę pogarszania się stanu, jego mięśnie również zesztywnieją, serce i oddech zwolnią, a on sam przestanie reagować na bodźce. Ciężka hipotermia zagraża życiu.   Hipotermia , opieka nad psem

 

Czy twojemu psu jest zimno?

  Jeśli jest zbyt zimno, aby stać w drzwiach bez płaszcza, prawdopodobnie jest zbyt zimno dla twojego psa, więc zwróć uwagę na jego zachowanie, gdy jest na zewnątrz. Jeśli zauważysz, że Twój pies skomli, drży lub wygląda na niespokojnego, lub jeśli przestanie się bawić i wydaje się, że szuka miejsc, w których mógłby się zakopać, czas zabrać go do środka, aby się ogrzać.  

1. Porozmawiajmy o temperaturze! – Jak dbać o psa przez zimę

  Niektóre rasy psów są obdarzone grubą sierścią, która zapewnia im naturalne ciepło nawet w bardzo niskich temperaturach, ale psy o cienkiej sierści mogą potrzebować swetra lub płaszcza na zimowe spacery. Dobre ubranie powinno sięgać od szyi do podstawy ogona, a także chronić brzuch. Pamiętaj jednak, że ubranie nie zapobiegnie odmrożeniom na uszach, łapach czy ogonie … więc nawet w przytulnym płaszczu nie zostawiaj swojego krótkowłosego psa na zbyt długo na mrozie.   Porozmawiajmy o temperaturze! - Jak dbać o psa przez zimę

 

2. Wyjdź na zewnątrz, gdy świeci słońce

  Jeśli Twój pies jest zziębnięty, staraj się go wyprowadzać na spacer przed obiadem lub wczesnym popołudniem, kiedy temperatury są nieco cieplejsze, a unikaj spacerów wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Spędzaj czas na zabawie na świeżym powietrzu, gdy pogoda jest słoneczna; światło słoneczne ma dodatkową zaletę dostarczania Tobie i Twojemu zwierzęciu witaminy D. Baw się w aportowanie zabawkami, a nie patykami, które mogą spowodować zadławienie i inne urazy. Jeśli więc Twój pies lubi żuć i gonić, spakuj frisbee, piłkę lub inną bezpieczną zabawkę i bawcie się razem na słońcu.  

3. Ograniczenie czasu przebywania na zewnątrz w zimie

  Twój rodzinny pupil może uwielbiać spędzać czas na świeżym powietrzu, ale zimą nawet najbardziej puszysty pies może zmarznąć. Uszy, łapy i ogony są podatne na odmrożenia. Zabieraj swojego psa na częste spacery, ćwiczenia i zabawy … ale kiedy temperatura spada, nie zostawiaj go na długo na zewnątrz. Dobrą zasadą jest wychodzenie z nim na zewnątrz, a kiedy będziesz gotowy do wejścia do środka, on prawdopodobnie też będzie. Jeśli jest sam na podwórku, sprawdzaj go często, aby upewnić się, że nie wykazuje oznak odczuwania zimna.   Ograniczenie czasu przebywania na zewnątrz w zimie

 

4. Przytulna pościel

  Oprócz ograniczenia czasu przebywania psa na zewnątrz w zimne dni, nie pozwalaj swojemu pupilowi spać zimą na zimnej podłodze. Wybór odpowiedniego posłania jest kluczowy dla zapewnienia psu ciepła. Ciepłe koce mogą stworzyć przytulne środowisko; podwyższone łóżko może utrzymać psa z dala od zimnych płytek lub betonu, a podgrzewane legowiska dla zwierząt mogą pomóc w zapobieganiu sztywności stawów. Umieść jamę psa w ciepłym miejscu z dala od przeciągów, zimnych kafelków lub dywanów, najlepiej w ulubionym miejscu, w którym pies śpi na co dzień, aby nie czuł się tam obco. Pielęgnacja psa.   

5. Chroń swojego psa przed grzejnikami – Jak dbać o psa przez zimę

  Psy często będą szukać ciepła podczas mroźnej zimowej pogody, zbytnio zbliżając się do źródeł ciepła. Unikaj grzejników i zainstaluj osłony, aby uniknąć poparzenia zwierzęcia. Kominki również stanowią duże zagrożenie, więc upewnij się, że masz system ochrony zwierząt domowych, aby uchronić swojego kumpla przed niebezpieczeństwem!   Chroń swojego psa przed grzejnikami - Jak dbać o psa przez zimę

 

6. Nawilżanie skóry i sierści

  Sucha i zimna pogoda może wiele zrobić dla skóry Twojego pupila. Pomóż zapobiec suchej, łuszczącej się skórze, dodając do karmy suplementy dla skóry i sierści. Olej kokosowy jest dobrym naturalnym środkiem nawilżającym, który pomaga utrzymać zdrową skórę i sierść Twojego pupila. Jeśli zauważysz, że łapy, uszy lub ogon Twojego pupila są suche lub pękają, możesz również zastosować olej kokosowy miejscowo w razie potrzeby.  

7. Proszę nie przekarmiać! – Jak dbać o psa przez zimę

  Chociaż psy mogą potrzebować dodatkowej warstwy w zimie, upewnij się, że pochodzi ona z sierści, a nie z warstwy tłuszczu. Zimne temperatury mogą nawet powodować leniwe zachowanie, a piesek nie potrzebuje tylu kalorii. Zwróć uwagę na poziom aktywności swojego psa i odpowiednio dostosuj jego kalorie. Dobrej jakości pełnowartościowa dieta, najlepiej oparta na surowym mięsie, pomoże zapewnić zdrową sierść i dobrą energię na mroźne zimowe miesiące.   Proszę nie przekarmiać! - Jak dbać o psa przez zimę

 

8. Dbaj o nawodnienie swojego psa

  Psy mogą się odwodnić równie szybko jak latem. Chociaż wiele psów zje śnieg, nie jest on odpowiednim substytutem świeżej wody. Jeśli Twój pies spędza czas na zewnątrz na podwórku, upewnij się, że ma dostęp do miski z wodą, sprawdzaj ją często i rozbijaj lód, który tworzy się na wierzchu.  

9. Wypielęgnuj swojego psa – Jak dbać o psa przez zimę

  Twój pies potrzebuje czystej i zadbanej sierści, aby być odpowiednio izolowanym. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój pies spędza dużo czasu na zewnątrz. Po kąpieli psa należy go dokładnie osuszyć, zwłaszcza przed pozostawieniem go na zewnątrz.  

10. Opieka nad łapami jest konieczna

  Tak jak ludzie mogą rozwijać pęknięcia na stopach w zimie, psy mogą cierpieć z powodu pękniętych opuszek na łapach . Jeśli twój pies ma owłosione łapy, przyciąć włosy, które rosną między opuszkami, aby zapobiec gromadzeniu się lodu . Sól drogowa na miejskich chodnikach może również poparzyć łapy Twojego psa i jest toksyczna, więc po spacerach po okolicy opłucz lub wytrzyj łapy psa, aby usunąć całą sól – nie chcesz, aby ją zlizał. Jeśli Twój pies wykazuje oznaki dyskomfortu podczas spacerów na zewnątrz na zamarzniętych lub posolonych powierzchniach, rozważ użycie woderów dla psów, aby chronić jego łapy.

Opieka nad łapami jest konieczna

11. Odśnieżanie

  Śnieg może być świetną zabawą, ale może być niebezpieczny dla Twojego psa. Śnieg ułożony w pobliżu ogrodzenia oferuje Twojemu psu drogi ucieczki, którym nie oprze się nawet dobrze wyszkolony pies. Podczas odśnieżania podwórka trzymaj go z dala od płotów, aby pies nie mógł się po nim wspiąć. Na dachach często gromadzi się śnieg i lód. Jeśli słońce jest na zewnątrz i temperatura wzrasta, ta akumulacja może się przesunąć i zranić psa. Jeśli nie możesz odśnieżać dachu, trzymaj psa z dala od nawisu dachowego, aby zapobiec obrażeniom.  

12. Obserwuj, gdzie bawi się twój pies – Jak dbać o psa przez zimę

  Podczas gdy Twój pies prawdopodobnie będzie się bawił na zewnątrz, rób częste przerwy na wodę i rozgrzewkę w pomieszczeniach i nigdy nie przebywaj zbyt długo na zewnątrz. Jeśli spacerujesz lub bawisz się w nieznanym terenie, trzymaj psa w pobliżu. Łatwo jest zapuścić się na niebezpieczne powierzchnie, takie jak zamarznięte stawy czy jeziora. Mogą być przykryte śniegiem i nie być łatwo widoczne.   Obserwuj, gdzie bawi się twój pies - Jak dbać o psa przez zimę

13. Unikać narażenia na toksyny

  Wraz z zimą nadchodzi środek przeciw zamarzaniu. Antifreeze ma słodki smak i psy (a także niektóre dzieci!) z łatwością go zlizują lub wypijają. Antifreeze jest niezwykle toksyczny i już niewielka ilość może być śmiertelna. Trzymaj psa poza garażem i poza podjazdem, gdzie mógłby zetknąć się z płynem przeciw zamarzaniu lub innymi szkodliwymi chemikaliami. Dlaczego pies dyszy , problem z oddychaniem.  

14. NIGDY nie zostawiaj psa bez opieki w samochodzie, niezależnie od pory roku – Jak dbać o psa przez zimę

  Tak jak latem samochody mogą się niebezpiecznie nagrzewać, tak zimą mroźne temperatury są równie niebezpieczne dla Twojego psa. Pozostawienie uruchomionego samochodu stwarza dodatkowe zagrożenia, w tym zatrucie tlenkiem węgla, jeśli samochód jest zaparkowany w garażu. Kiedy idziesz załatwiać sprawy, zostaw psa w domu.  

15. szczególna opieka nad osobami starszymi – Jak dbać o psa przez zimę

  Zimna pogoda często zaostrza istniejące warunki medyczne u psów, zwłaszcza zapalenie stawów. Bardzo ważne jest, aby utrzymać reżim ćwiczeń z psem artretycznym, ale pamiętaj, aby mieć śliską powierzchnię i upewnij się, że twój pies ma ciepłe, miękkie miejsce do odpoczynku, aby odzyskać po aktywności. Jeśli jeszcze nie podajesz swojemu starszemu psu naturalnego suplementu na stawy, który smaruje stawy i łagodzi dyskomfort związany z zapaleniem stawów, warto rozważyć dodanie go zimą. Podobnie jak ludzie, psy w zimowej aurze są bardziej podatne na inne choroby. Ostra zimowa pogoda przynosi wiele zmartwień odpowiedzialnym właścicielom psów. Gorzki chłód, drętwiejąca wilgoć lub gryzące wiatry mogą powodować niedogodności dla Twojego poocha . Zwrócenie szczególnej uwagi na dobre samopoczucie Twojego wiernego przyjaciela w sezonie zimowym sprawi, że oboje będziecie cieszyć się pełnią sezonu. Pamiętaj o tych wskazówkach dotyczących zimowej pielęgnacji i ciesz się wszystkim, co zima ma do zaoferowania. I nie zapominaj, że zimowe przytulanki z psim kumplem to świetny sposób na rozgrzanie się!  

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button