Psy

Węgierskie rasy psów – 9 ras psów z Węgier

Węgierskie rasy psów – 9 ras psów z Węgier. Węgierskie rasy psów żyły z rdzennymi mieszkańcami przez tysiące lat . Dziewięć ras można podzielić na trzy kategorie, a mianowicie psy stróżujące, myśliwskie i owczarki. Rasy psów węgierskich są ze sobą dość kontrastowe zwłaszcza pod względem wyglądu.

 

Węgierski budowniczy ( Vyžla)

 

Węgierski budowniczy ( Vyžla)

 

Najpopularniejszą z 9 węgierskich ras psów jest Budowniczy Węgierski ( Vyžla) . Pierwotnie hodowany jako pies myśliwski , ma atletyczną budowę i instynktowną skłonność do prześladowań i pościgów . Węgierski Budowniczy ( Vyžla) jest bardzo energiczną rasą i najlepiej rozwija się w aktywnej rodzinie.

 

Budowniczy węgierski szorstkowłosy

 

Budowniczy węgierski szorstkowłosy

Rasy psów węgierskich . Ostatnio hodowana rasa psów węgierskich to Rough Coated Hungarian Builder, podobna w charakterze i budowie do Vizsli, ale z grubym płaszczem i cięższą strukturą kości. Rasa powstała poprzez skrzyżowanie Vyzla z German Wirehaired Builder. Hungarian Wirehaired Builder ma mocną budowę i szorstki płaszcz , jest to doskonała rasa myśliwska . Jego sierść doskonale opiera się braminom i cierniom podczas polowań.

 

Komondor – rasy psów węgierskich

 

Komondor - rasy psów węgierskich

Podczas gdy Vyžla jest najpopularniejszą z węgierskich ras psów, Komodore jest jedną z najbardziej charakterystycznych ras nie tylko na Węgrzech, ale i na całym świecie. Ludzie porównują płaszcz do dredów . Kiedy zobaczysz go w ciele będziesz nim zafascynowany.Głównym zadaniem Komodora było pilnowanie owiec , dlatego jest to pies pasterski . Komandor ma wiele dobrych cech z tej pracy, takich jak spokojna natura i w razie niebezpieczeństwa szybko interweniuje. Jest to doskonały pies stróżujący dla rodziny. W rodzinie jest spokojnym figlarnym psem, a gdy wyczuje niebezpieczeństwo szybko zainterweniuje i zaciekle będzie bronił każdego członka rodziny.

 

Kuvas – węgierskie rasy psów

 

Kuvas - węgierskie rasy psów

 

Węgierskie psy. Kuvas wywodzi się najwcześniej z Tybetu i Syberii, ale w średniowieczu zyskał wielką popularność na Węgrzech. Są doskonałymi psami stróżującymi , mają ogromną posturę i dobry temperament .Były i są nadal dobrymi psami pasterskimi , dzięki swoim rozmiarom mogły bronić stad nawet przed wilkami i niedźwiedziami.

 

Puli – rasy psów węgierskich

 

Puli - rasy psów węgierskich

 

To Puli jest najstarszym z trzech owczarków węgierskich, w porównaniu do Komodora jest mniejszym psem, ale mają podobne umaszczenie. Puli to doskonały pies stróżujący dla rodziny. Ma dobry zrównoważony temperament i silną naturalną intuicję do pilnowania.

 

Pumi – rasy psów węgierskich

 

Pumi - rasy psów węgierskich

 

Pumi jest również jednym z owczarków węgierskich .Został wyhodowany ze starszej rasy psów Puli .Ich najbardziej charakterystyczną cechą są uszy .Nadają one Puli radosny wyraz, który jest typowy dla Pumi .Rasa została oficjalnie uznana w 2016 roku .

 

Mudi

 

Mudi

Rasy psów węgierskich . Mudi powstał w wyniku krzyżowania ras Puli i Pumi. Mudi jest rzadką rasą psów . W przeciwieństwie do Pumi i Puli , ma jedną cechę w genach i jest to kolor płaszcza , który może być różny , na przykład czarny , brązowy , szary i biały z wzorami . psy węgierskie .

 

Greyhound węgierski – psy węgierskie

 

Greyhound węgierski - psy węgierskie

 

Greyhound węgierski wygląda jak nieco większy chart klasyczny, ale jest własną rasą psów. Szarak węgierski jest większy, ma gęstszą sierść i krótszą szczękę. Służyły one jako psy myśliwskie . Bez problemu radzą sobie w terenie , były używane głównie do polowań na króliki i jelenie. Kiedy pies dojrzewa?

 

Sedmohradsky Kopov – węgierskie samce

 

Sedmohradsky Kopov - węgierskie samce

 

Psy węgierskie . Sedmohradsky Kopov ma żywy charakter , jest odważnym i zrównoważonym psem. W średniowieczu był to popularny pies myśliwski ( Kiedyś były nawet 2 typy tej rasy , jeden z długimi nogami do polowań na większą zwierzynę i jeden z krótszymi do pogoni za małą zdobyczą . Rasa była na skraju wyginięcia i tylko długonogi Sedmohradsky Kopov został uratowany .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button