Psy

Agresywne rasy psów : Top 5 agresywnych psów

Agresywne rasy psów. Rasy psów agresywnych . Każdy pies może stać się agresywny, ale te 5 ras konsekwentnie plasuje się na szczycie różnych list najbardziej agresywnych psów.

 

 • Natura kontra wychowanie: to odwieczna debata, zwłaszcza jeśli chodzi o pytanie, kto jest najbardziej agresywnym psem.
 • Każdy pies, który cieszy się z sytuacji nadużycia, zaniedbania lub zagrożenia życia, może stać się agresywny. Czy to oznacza, że są to złe psy? Absolutnie nie.
 • Jednak niektóre rasy psów od wieków hodowane są na obrońców i myśliwych, a cechy te są zaznaczone na ich genach. Nie oznacza to, że każde zwierzę w tych rasach jest agresywne, tylko że jest w nich potencjał (a nawet w rasach psów uznawanych za najmniej agresywne, można znaleźć jakieś niezwykłe wartości).Chodzi o to: Każdy pies może być agresywny i tu właśnie pojawia się „edukacja”.
 • Właściwe szkolenie jest niezbędne, jeśli chodzi o pomoc psom w radzeniu sobie z lękiem i agresją. Dodatkowo szkolenie zapewnia bezpieczeństwo psa i każdego, kto się nim zajmuje.

Niebezpieczny a agresywny

 

 • „Niebezpieczne” i „agresywne” nie zawsze są porównywalne – przynajmniej w statystyce.
 • Kilka małych psów często wykazuje bardziej agresywne tendencje niż większe rasy, a jednak to większe rasy zawsze stanowią listy „niebezpiecznych psów” .
 • „Potencjał szkodliwości” to termin, który pojawia się w firmach ubezpieczeniowych, gdy firmy te decydują, które psy umieścić na liście „niebezpiecznych psów”: kilka ras jest często umieszczanych na liście, takich jak wilczarze, Rottweilery, Dobermany, pit bulle i mieszanki pitbulli, owczarki niemieckie i Akity, aby wymienić tylko kilka. Chihuahuas, psy, które mogą i często gryzą, nie są jeszcze nigdzie dostępne. Powód tej różnicy? Potencjał szkodliwości.
 • Największy pies świata Top 10 największych ras psów

Szkody stanowią to, co firma ubezpieczeniowa wykorzysta do oceny rasy psów. Pytają: Jak duże szkody wyrządzi ten pies osobie lub mieniu, gdyby zaatakował? Oczywiście doberman może wyrządzić znacznie większe szkody niż chihuahua, dlatego trafia na listę. Choć fanom dobermanów i innym miłośnikom dużych ras może się to wydawać niesprawiedliwe, ma to sens. Twój doberman może być najukochańszym psem na świecie, ale inne dobermany już nie – i mogą wyrządzić ogromne szkody. W rezultacie tego wszystkiego większe rasy są często niesprawiedliwie oznaczane jako najbardziej agresywne psy, podczas gdy w wielu przypadkach to mniejsze rasy zasługują na tytuł najbardziej agresywnego psa w pierwszej kolejności.

 

Dlaczego psy wykazują agresję

 

 • Psy, które powodują szkody, najprawdopodobniej robią to ze względu na swój rodowód. Psy te były hodowane na robotników, myśliwych i wabików. Agresja była świadomie wspierana, aby te psy lepiej wykonywały swoje konkretne zadania.Wieki później te cechy są nadal zakodowane w DNA naszych psów.
 • Nadużywanie, zaniedbanie i niewłaściwe szkolenie również odgrywają dużą rolę w tym, jak pies każdej rasy reaguje na swoje otoczenie. Każdy pies w odpowiednich warunkach może być agresywny. (To mówi głośniej do ludzi, którzy potępiają rasy na liście , prawda?).

Przy wyborze psa do adopcji równie ważna jak rasa psa jest historia:

 

 • Psy, które mogły wykazywać złe zachowania ze względu na swój mały rozmiar, często są agresywne, ponieważ są uważane za alfa.
 • Psy, które były maltretowane, są agresywne ze strachu.
 • Psy, które były głodzone, często są agresywne wobec jedzenia.
 • Psy, które nie zostały odpowiednio zsocjalizowane, często stają się agresywne wobec innych zwierząt.
 • Wreszcie, ludzie często popychają swojego psa do agresji, nie zdając sobie z tego sprawy.
 • Agresywne rasy psów
 • Rodzicielstwo dzieci w otoczeniu psów ma kluczowe znaczenie. Nie bij dziecka, nie policzkuj go, nie ciągnij za ogon, nie jeździj po nim, ani w żaden sposób nie sprawiaj mu bólu czy dyskomfortu. Może to zrobić dla uroczego wideo na Facebooku, gdy twoje dziecko jest twarzą w twarz z twoim psem, ale psy widzą bezpośredni kontakt wzrokowy i przednią twarz jako wyzwanie. Pies będzie czuł się bardzo niekomfortowo, gdy dziecko znajdzie się tuż przy jego twarzy. Jeśli stale pozwalasz dzieciom traktować psy jako ich osobiste raczki, nie zdziw się, gdy twój pies „nagle pstryknie” i go ugryzie. Szanse są takie, że twój pies cały czas mówił ci za pomocą języka ciała, że jest niewygodny, boi się i jest nieszczęśliwy.
 • Mamy możliwość i odpowiedzialność, aby nauczyć nasze psy odpowiednich zachowań i reakcji już od szczenięctwa, a to może zrobić różnicę. Możemy zachęcać do edukacji na temat przyrody.

5 najbardziej agresywnych psów według ras

 

Opinie na temat „najbardziej” agresywnych ras psów są różne. Oto 5 ras, które tworzą niemal wszystkie listy:

1. Pitbul

 

Pitbul

 Najpierw zajmijmy się słoniem w pokoju: pitbullem.

 • Termin „pit bull” nie jest właściwie rasą – odnosi się do American Staffordshire Terrier, American Pit Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier i American Bully.
 • Istnieje wiele debat na temat pit bulli i często mówi się, że te psy zraniły lub zabiły kogoś.
 • Pit bulle atakują, wgryzając się w swój cel, a następnie potrząsając głową w przód i w tył, styl ataku, który może natychmiast doprowadzić do katastrofalnych obrażeń. Są to również psy skupione i wielokrotnie nie dają się namówić do zwolnienia uścisku.
 • Gdy zauważymy, widzimy, że pit bull w każdej sytuacji atakuje dziś w ten sam sposób – gryząc, trzymając i potrząsając – w dodatku jest uparty i nie wypuszcza z uścisku. Gdy przyjrzymy się przodkom, zrozumiemy dlaczego.
 • Pit bull wywodzi się od angielskiego psa, który był używany do walk byków i był hodowany do gryzienia i trzymania masywnych zwierząt, takich jak byki czy niedźwiedzie. Te psy były hodowane, aby być agresywne, wytrwałe i silne.Hodowcy zaczęli krzyżować te psy z terierami, aby uczynić je szybszymi i bardziej zwinnymi, rozpoczynając linię zejścia do pit bulla, który znamy dzisiaj.
 • Pitbulle mogą stanowić wspaniałe, oddane i kochające zwierzęta domowe. Konieczna jest jednak ich socjalizacja, ocena i stałe szkolenie przez człowieka, aby pies wiedział, jak się zachować w każdej sytuacji.

W 2017 roku pit bulle były odpowiedzialne za 74% śmiertelnych ugryzień lub ataków psów.Agresywne rasy psów. Ale jest jedna duża kwalifikacja: rasy psów są często błędnie identyfikowane, zwłaszcza w schroniskach. Tak więc część z tych ataków mogła być spowodowana przez psy, które miały w sobie niewiele lub wcale nie miały „pitbulla”.

Następny pies na naszej liście jest jeszcze tak samo agresywny jak pit bull – rzadko o nim słyszymy.

2. Chihuahuas – Agresywne rasy psów 

 

Chihuahuas - Agresywne rasy psów 

 • Chihuahuas to psy o silnej woli i niezwykle inteligentne.
 • Reagują na stanowcze i oparte na pozytywnym wzmocnieniu treningi i zwykle dają się poznać jako przyjazne, ciekawe świata i żądne przygód.
 • Chihuahua może być jednak również dominujący, zazdrosny, agresywny i nieufny. A kiedy te cechy się ujawniają, Chihuahua nie ma problemu z użyciem swoich maleńkich szczęk na celu.
 • Chihuahuas to jedna z najstarszych ras psów na świecie, wywodząca się z Meksyku, ceniona za połączenie niewielkich rozmiarów i odwagi.
 • Chihuahuas to alfy – ich inteligencja wymaga nie mniej. Dlatego musisz zainwestować czas w szkolenie swojego Chihuahua tak jak psa dużej rasy, zamiast pozwalać na zachowania – takie jak podskakiwanie – które normalnie nie byłyby dozwolone u większych ras.

Wiele osób uważa, że to urocze, gdy mały piesek wykazuje upór lub odmawia posłuszeństwa. Wyobraź sobie znowu Chihuahua ważącego około 30 kg i nie jest to już takie śmieszne. Mentalność jest więc taka sama niezależnie od wielkości psa: kluczem jest odpowiednie szkolenie. Nie pozwalaj na agresywne lub dominujące zachowanie, nawet jeśli uważasz, że jest ono „urocze”. Agresywne rasy psów.

 

Agresywne rasy psów 3. Wilczyca (Wolfdog)

 

Agresywne rasy psów 3. Wilczyca (Wolfdog)

 • Zdrowy rozsądek powie Ci, dlaczego te zwierzęta osiągają wysokie wyniki w indeksie agresji. Mieszańce wilka z psem : połączenie wilka i psa.
 • Wilki i psy są interaktywne, co oznacza, że mogą łączyć się w pary i wydawać potomstwo. Ich potomstwo nazywane jest mieszańcami wilka z psem (niezależnie od rasy psa, który kopuluje z wilkiem).
 • Psy mają za sobą wieki udomowienia, ale wilki ewoluowały na własną rękę . Gdy wilki osiągają dojrzałość płciową, zmienia się ich zachowanie. W naturze jest to moment, w którym zaczynają dochodzić do głosu jako jednostki w stadzie.
 • Wilki będą rzucać wyzwanie przywódcy watahy, aby osiągnąć wyższą pozycję w stadzie. W udomowionym gospodarstwie domowym, jesteś przywódcą stada, więc możesz zobaczyć asertywne lub agresywne zachowanie, gdzie wcześniej nie było żadnego: Terytorium może być coraz ważniejsze dla twojego wilczarza.Możesz zacząć widzieć oddawanie moczu wewnątrz domu, gdy pies zaznacza terytorium.
 • Obcy ludzie mogą wywołać u wilka znacznie silniejszą reakcję niż ta, którą zaobserwowano do tej pory.
 • Kojarzenie wilków i psów jest jednak zgodne tylko w jednej dziedzinie: daje bardzo niespójne potomstwo, co czyni je jedną z najbardziej nieprzewidywalnych ras psów.
 • Niektóre hybrydy wilka i psa są tak beztroskie jak ty, podczas gdy inne wydają się brać wszystkie wskazówki z filmu Call of the Wild. Nawet zwierzęta z tego samego miotu mogą wykazywać szalenie różne cechy behawioralne.

To do Ciebie należy przeprowadzenie intensywnych badań zarówno na temat psów, jak i wilków przed wprowadzeniem hybrydy wilka z psem do swojego domu. Nie jest to zwierzak, któremu zazwyczaj wygodnie jest leżeć cały dzień na kanapie. Wymagają dużo konsekwentnego i powtarzalnego treningu, a także dużo ćwiczeń i stymulacji psychicznej.

 

4. Jamniki

Jamniki

 • Kolejna mała rasa na liście najbardziej agresywnych psów, udowadniająca, że rozmiar nie jest wyznacznikiem agresywnych skłonności.
 • Według badań opublikowanych w czasopiśmie Applied Animal Behavior Science, jamniki należą do najbardziej agresywnych ras psów, jeśli chodzi o agresję wobec ludzi i innych zwierząt.
 • Podobnie jak w przypadku Chihuahua, jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że wielkość jamnika ułatwia przeoczenie niewłaściwych zachowań, takich jak skakanie, szczekanie i warczenie.
 • Jamniki wywodzą się z Niemiec, gdzie były hodowane do polowania na borsuki, małe zwierzęta, które w zakrętach są zaciekłymi wojownikami. Krótkie nogi borsuków pozwalały im podążać za borsukami wprost do ich nor i walczyć na śmierć i życie.

Dzisiaj borsuki nadal mają silną chęć polowania, więc nie jest mądre wypuszczanie ich w pobliżu mniejszych ssaków. Są też niezależne, inteligentne i mają silną wolę. Jeśli nie wyszkolisz ich odpowiednio lub nie wyznaczysz granic, staną się agresywne.

5. Jack Russell teriery – Agresywne rasy psów 

 

Jack Russell teriery - Agresywne rasy psów 

 • Jack Russell Terrier jest doskonałym zwierzęciem domowym. Psy te są inteligentne, zwinne i kochające zabawę, a w połowie XVIII wieku zostały wyhodowane do polowania na lisy i inną drobną zwierzynę.
 • Ale znowu, bez silnego przywódcy stada, który ustala zasady i granice, mogą wykazywać agresję wobec innych ludzi i zwierząt – i będą gryźć.
 • Małe psy, takie jak Jack Russell Terrier, zazwyczaj nie są tak dobrze wyszkolone jak większe psy, więc może u nich wystąpić „syndrom małego psa” – kiedy mały pies myśli, że jest głową domu i zachowuje się odpowiednio.

W badaniu Applied Animal Behavior Science, Jack Russell Terriers zajął 3 miejsce ogólnie w agresywnych tendencjach.Agresywne rasy psów.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button