Psy

Jak poprawić swoje relacje z psem – 6 sposobów

Jak poprawić swoje relacje z psem. To się mówi, psy są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Ale może teraz między tobą a twoim psem ten związek jest nie do rozwikłania . Może jesteś stale sfrustrowany, ponieważ twój pies ignoruje twoje polecenia lub zawsze wchodzi ci w drogę, gdy wykonujesz obowiązki. Te i inne problemy często leżą w tym, jak bardzo jesteście połączeni jako zespół. Ta więź nie jest czymś, co dzieje się automatycznie po przyniesieniu psa do domu. Nie jest też statyczna. To coś, co wymaga pracy przy budowaniu i może z czasem rosnąć. Jeśli chcesz mieć psa, który będzie bardziej uważny na ciebie, czytaj dalej. Jak poprawić swoją więź z psem .Jak poprawić swoje relacje z psem.

Wzajemna komunikacja

Wzajemna komunikacja Czy mieliście kiedyś funkcjonującą przyjaźń, w której tylko jedno z was mówiło ? Chyba nie. Prawdziwa przyjaźń wymaga rozmowy i słuchania obu stron, dwustronnej komunikacji, dzięki której każda z nich wie, co myśli i czuje druga.

Jako dwa wysoce społeczne gatunki, zarówno psy jak i ludzie mają złożone sposoby komunikowania się. My, ludzie, mamy jednak tendencję do dominowania w rozmowach z naszymi psami.

Oczekujemy, że zrozumieją wszystko, o co ich poprosimy, ale nie zawsze poświęcamy tyle samo uwagi, by dowiedzieć się, o co nas proszą. Jak poprawić więź ze swoim psem .Jak poprawić więź ze swoim psem. Psy przekazują nam ogromną ilość informacji poprzez swoją mowę ciała.

Od bardziej oczywistych wskazówek, takich jak to, jak wysoko lub nisko jest ich ogon, jak szybko wagarują i w jakim kierunku, do bardziej subtelnego języka w kształcie ich oczu, kąt, pod którym trzymają swoje ciało, lub naprężenie kącików ust, to wszystko są słowa, które po prostu musimy nauczyć się czytać.

Jeśli chcesz stworzyć lepszą więź ze swoim psem, najpierw zacznij studiować, jak psy komunikują się za pomocą swojego ciała. Wtedy lepiej zrozumiesz, co twój pies próbuje ci powiedzieć, a kiedy zaczniesz słuchać, znacznie łatwiej się dogadacie.  

Wiedz, co Twój pies lubi i czego nie lubi – i uszanuj to

  Wiedz, co Twój pies lubi i czego nie lubi - i uszanuj to

Podobnie jak ludzie, poszczególne psy mają swoje osobiste sympatie . Niektóre psy lubią się przytulać, a inne wolą swoją przestrzeń. Jedne uwielbiają zabawę w aportowanie, inne wolą leżeć w fotelu, jedne lubią uczyć się nowych sztuczek, inne uwielbiają klasyczne spacery.

Niektóre psy lubią wszystkie rodzaje czułości, w tym uściski, ale wiele psów ledwo toleruje lub nawet nie lubi uścisków. Jest wiele rzeczy, które my, ludzie, myślimy, że psy naprawdę lubią, ale one po prostu tolerują.

Jak poprawić swoją więź z psem .Jak poprawić swoje relacje z psem . Poznanie indywidualnych upodobań i preferencji psa oraz ich uszanowanie jest kluczem do nawiązania więzi z psem. Jeśli zwrócisz baczną uwagę, możesz zauważyć, że twój pies nie lubi uścisków, które tak często mu dajesz. Ale on naprawdę uwielbia, gdy drapiesz go za uszami. Jak zaprzyjaźnić się z kotem i psem

Kiedy zdasz sobie z tego sprawę, możesz wymienić uściski na drapanie za uszami, a twój pies uzna, że jesteś dla niego znacznie milszy , ponieważ nie będzie musiał cierpieć z powodu rzeczy, których nie lubi. Kiedy zdasz sobie sprawę, że twój pies uwielbia grać w określoną grę lub określoną zabawkę, możesz wykorzystać te preferencje na swoją korzyść podczas szkolenia.

Być może Twojego psa bardziej motywuje jedzenie niż zabawka. Najlepsza nagroda to taka, której pies pragnie najbardziej i dlatego zrobi wszystko, aby ją zdobyć. Tak więc zorientowanie się, co pies lubi, a czego nie lubi, jest również częścią uzyskania jak największej ilości informacji na temat psa podczas szkolenia. Jak poprawić swoją więź z psem .Jak poprawić swoje relacje z psem .  

Ćwicz codziennie swojego psa – Jak poprawić więź z psem. Jak poprawić swoje relacje z psem

  Ćwicz codziennie swojego psa - Jak poprawić więź z psem. Jak poprawić swoje relacje z psem

Jednym z najlepszych sposobów, w jaki możesz poprawić swoje połączenie z psem, jest codzienna praca nad treningiem przy użyciu pozytywnego wzmocnienia.

Dawanie nagród za osiągnięcia to świetny sposób na zwiększenie zaufania i radosnych doświadczeń między Tobą a Twoim psem.   Szkolisz swojego psa każdego dnia , czy jesteś tego świadomy czy nie – każdy spacer, każdy kontakt z innymi psami lub ludźmi, każda interakcja z Tobą jest w zasadzie formą szkolenia, aby ukształtować postrzeganie świata i zachowanie Twojego psa, dobre lub złe. Najpiękniejsze rasy psów Top 10 najpiękniejszych

Więc podjąć świadomy wysiłek, aby uzyskać jak najwięcej z tych chwil.Kiedy idziesz na spacer na przykład, uczynić go ćwiczenie szkoleniowe, poproś psa, aby usiąść na każdym rogu, zmienić kierunek losowo z tobą, zmienić stronę, po której idzie, zmienić jego tempo, aby dopasować się do twojego, kiedy zwalniasz niech zwolnić i przyspieszyć tak, że przyspiesza.

Jakkolwiek zdecydujesz się pracować nad nim, pamiętaj, że każdego dnia jest jakaś forma aktywnego szkolenia dzieje się z pozytywnym wzmocnieniem. Jak poprawić swoją więź z psem .Jak poprawić swoje relacje z psem .  

Nagradzaj psa stopniowo – Jak poprawić więź z psem – Jak poprawić relacje z psem

  Nagradzaj psa stopniowo - Jak poprawić więź z psem .Jak poprawić relacje z psem .

Na przykład, czy prosisz psa o wykonanie sztuczki, ale wstrzymujesz nagrodę ( smakołyk ) dopóki nie zrobi tego dobrze? Zwiększasz tylko poziom frustracji, którą oboje odczuwacie, i zmniejszasz poziom zabawy, jaką ma twój pies, gdy próbuje zrobić to, o co prosisz.

Zamiast tego podziel sztuczkę na małe, możliwe do wykonania elementy, na których pies może się oprzeć, i nagradzaj psa za każdy pomyślnie wykonany krok. Jak poprawić swoją więź z psem .Jak poprawić swoje relacje z psem . Poznaj preferencje i ograniczenia swojego psa, aby określić, w jakich sytuacjach może sobie poradzić, a w jakich nie. Następnie dostosuj sytuację, w której znajduje się Twój pies, do takiej, z którą poradzi sobie znakomicie.

Jeśli podejmiesz wysiłek, aby pomóc swojemu psu w skutecznej komunikacji z Tobą i innymi, zaufanie psa wzrośnie, podobnie jak jego zaufanie do Ciebie jako silnego i pewnego przywódcy.

Bądź źródłem wszystkich życiowych potrzeb i smakołyków – Jak poprawić swoją więź z psem .Jak poprawić swoje relacje z psem .

  Bądź źródłem wszystkich życiowych potrzeb i smakołyków - Jak poprawić swoją więź z psem .Jak poprawić swoje relacje z psem .

Jeśli chcesz, aby twój pies był posłuszny każdemu twojemu słowu, to musisz być jedynym źródłem wszystkich wspaniałych rzeczy w jego życiu, w tym jedzenia i zabawek. Tak Jeśli karmisz psa swobodnie, odłóż miskę z jedzeniem i wyciągaj ją tylko wtedy, gdy idziesz dać mu jedzenie.

Zabawki są rozrzucone na podłodze lub gdzieś indziej, gdzie pies może łatwo się do nich dostać, schowaj je do szafki. Te rzeczy są zasłużonymi nagrodami, a twój pies będzie o wiele bardziej uważny, jeśli będziesz dozorcą jego smakołyków i zabawek. Jak poprawić swoją więź z psem .ak poprawić swoje relacje z psem. Węgierskie rasy psów – 9 ras psów z Węgier

W porze posiłku przygotuj psu jedzenie, ale każ mu poczekać kilka minut lub poproś go o wykonanie kilku sztuczek. Zrozumie, że dostęp do jedzenia zyskuje się dzięki współpracy z Tobą.

Z kolei zabawki wykorzystaj podczas treningu lub daj mu je jako nagrodę po treningu. Kiedy jesteś dostawcą wszystkich dobrych rzeczy, twój pies będzie cię podziwiał – i będzie cię o wiele chętniej słuchał.  

Spędzaj codziennie czas ze swoim psem tylko z nim – Jak poprawić więź z psem .Jak poprawić relacje z psem.

  Spędzaj codziennie czas ze swoim psem tylko z nim - Jak poprawić więź z psem .Jak poprawić relacje z psem.

Mówiąc o specjalnych zabawach, pamiętaj, aby każdego dnia spędzić czas skupiając się tylko na swoim psie. Nie mamy na myśli spacerów, gdy jesteś rozproszony przez rozmowę telefoniczną, lub w ogrodzie, gdy robisz coś i twój pies błądzi . Indywidualny czas to 30 minut lub więcej czasu spędzonego na graniu w gry mózgowe, pielęgnację, aktywny spacer, a nawet rozmowę z psem.

To świetny czas, aby poćwiczyć czytanie mowy ciała psa, zmierzyć jego poziom energii, aby sprawdzić, czy potrzebuje więcej ćwiczeń, i przeanalizować wszystko, co zrobiłeś, aby pomóc rozszerzyć i wzmocnić połączenie i zaufanie, które masz ze swoim psem.

Do tego to po prostu bezstresowy spokojny czas, którym można się cieszyć w towarzystwie swojego czworonożnego przyjaciela. Psy są gatunkiem społecznym, tak jak ludzie, a czas spędzony razem wzajemnie zwiększy połączenie, które dzielicie, co przynosi korzyści wam obu. Jak poprawić swoją więź z psem .Jak poprawić swoje relacje z psem .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button