Psy

Rzadkie rasy psów Top 10 najrzadszych ras

Rzadkie rasy psów Top 10 najrzadszych ras. Nawet najwięksi koneserzy psów natkną się na rasy, o których nigdy nie słyszeli, i nie jest to zaskoczeniem, gdy istnieje tak wiele rzadkich ras. Top 10 najrzadszych ras psów na świecie. Czy widzieliście kiedyś gdzieś psa i zastanawialiście się, jakiej jest rasy, ale baliście się zapytać? Tutaj opracowaliśmy listę niektórych najrzadszych ras psów na całym świecie, chociaż nie są one wymienione w żadnej konkretnej kolejności. Być może znasz je wszystkie, ale możesz znaleźć kilka, których nigdy wcześniej nie widziałeś!Top 10 najrzadszych ras psów na świecie :

 

Rzadkie rasy psów 10. Holenderski wabik na kaczki

 

Rzadkie rasy psów 10. Holenderski wabik na kaczki

Holenderski wabik na kaczki został pierwotnie wyhodowany do polowania na ptactwo wodne. Rasa stanęła w obliczu wyginięcia po II wojnie światowej, ale została przywrócona do życia przez entuzjastów. Choć wciąż stosunkowo mało znany, zyskał międzynarodowe uznanie przez różne kluby rasowe na całym świecie. Ta rasa jest czuły i szczęśliwy i sprawia, że doskonały towarzysz.

9. Norweski Lundehund

 

9. Norweski Lundehund

Ta rasa szpiców powstała w Norwegii i była wykorzystywana do łapania puffinów i ich jaj. Te wyjątkowe psy znane są z tego, że mają sześć palców zamiast czterech. To, wraz z ich elastycznymi stawami, daje im doskonały zakres ruchu i kontrolę nad arktyczną tundrą, w której polują.

8. Wilczarz czechosłowacki – Rzadkie rasy psów

 

8. Wilczarz czechosłowacki - Rzadkie rasy psów

Rasa ta wywodzi się z owczarków niemieckich linii roboczych, które były eksperymentalnie hodowane z wilkami karpackimi. Eksperyment został przeprowadzony przez czeską armię w celu stworzenia lepszych wojskowych psów roboczych. Został oficjalnie uznany za rasę przez Czechosłowację w 1982 roku i obecnie jest narodową rasą Słowacji. Stały się one teraz wszechstronną rasą, która konkuruje w różnych zawodach, i może łatwo nauczyć się żyć z rodzinami i innymi zwierzętami domowymi.

7. Tajski Ridgeback

 

7. Tajski Ridgeback

Ta wyjątkowa rasa pochodzi z Tajlandii i ma grzbiet wzdłuż grzbietu, podobnie jak Rhodesian Ridgeback. Ten grzebień to pasmo włosów, które rośnie w przeciwnym kierunku niż reszta sierści, a tylko trzy rasy są znane z posiadania tej cechy. Choć historia tej rasy jest subiektywna, zyskuje ona popularność na całym świecie. Thai Ridgeback jest niezależnym i wyjątkowym wykonawcą, co zwykle czyni je kiepskim wyborem dla początkującego właściciela psa.

6. Azavak – Rzadkie rasy psów

 

6. Azavak - Rzadkie rasy psów

Azawak to rzadka rasa chartów, która wywodzi się z Afryki. Podobnie jak inne charty, są wysokie i smukłe, co czyni je doskonałymi biegaczami i myśliwymi. W rzeczywistości były one używane do polowania na gazele , mogą biegać z prędkością do 65 km/h Entuzjaści tych fascynujących psów są dumni z ich niezależnego temperamentu i chropowatości.Jest to jedna z najrzadszych ras psów na świecie.

5. Lagotto Romagnolo

 

5. Lagotto Romagnolo

Ta rzadka włoska rasa pochodzi z Romagny, subregionu w południowo-wschodniej części kraju. Pierwotnie były hodowane jako retrievery wodne, ale wykorzystywano je również do wyszukiwania trufli. Są uważane za doskonałych towarzyszy rodziny, które są łatwe do szkolenia.

4. Mudi

 

4. Mudi

Mudi to owczarek węgierski, który jest hodowany do pracy i na wystawy (i oczywiście do towarzystwa). Chociaż nie jest tak popularny jak inne rasy owczarków węgierskich, wielu preferuje Mudi za jego pracę i uważa, że pozostaje bezkonkurencyjny w swoich umiejętnościach. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów.

 

3. Stabyhoun – Rzadkie rasy psów

 

3. Stabyhoun - Rzadkie rasy psów

Stabyhoun wywodzi się z Holandii, gdzie był używany jako pies uniwersalny. Wykorzystywany jest do ochrony mienia i wyłapywania szkodników, służy również jako pies myśliwski i tropiący. Są one zazwyczaj używane jako retrievery wodne i mogą wytrzymać mroźne zimy północnej Holandii. Dziś wiele Stabyhoundów jest nadal wykorzystywanych jako psy pracujące, ale można je również znaleźć w zawodach obedience i agility.

2. Dingo nowogwinejski

 

Dingo nowogwinejski

Co zaczęło się jako dzikie zwierzę, teraz zarobił swoją drogę do udomowienia i stał się ukochanym zwierzakiem dla niektórych ludzi na całym świecie. Pochodzą one z Nowej Gwinei . Psy zostały nazwane ze względu na ich unikalny sposób wokalizacji, który brzmi jak śpiew. Ich udomowienie rozpoczęło się wcześnie – plemiona z Nowej Gwinei trzymały psy jako myśliwych i opiekunów dla swoich dzieci. Dziś psy te są hodowane zarówno w niewoli, jak i na wolności, zachowując obie strony swojej genetyki.

1. Fila brazylijska – Rzadkie rasy psów

 

Fila brazylijska - Rzadkie rasy psów

Brazylijski Fila lub brazylijski Mastiff jest psem myśliwskim . Są bardzo ostrożne wobec obcych, niesamowicie lojalne wobec swoich właścicieli i naturalnie ochronne, co czyni je doskonałymi opiekunami. W rzeczywistości Brazylia ma nawet powiedzenie „Tak lojalny jak fila”, w Brazylii honorują lojalność i temperament tego psa.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button