Psy

Dlaczego potrzebuję psa 10 powodów

Dlaczego potrzebuję psa. Potrzebujemy psa .Wszyscy wiemy jak urocze są psy i ile radości daje im zabawa z nimi. Ale też dużo jedzą, robią kupy i wpadają w różne kłopoty. Są one drogie i wymagają dużo czasu i uwagi. Czy więc naprawdę potrzebujemy czworonożnego przyjaciela? TAK ! A oto 10 najważniejszych powodów, dla których potrzebujesz psa, aby odskoczyć od swojego życia: Życie bez psów … Nigdy!  

Dlaczego potrzebuję psa

1. Psy dramatycznie poprawiają nastrój! – Dlaczego potrzebuję psa

Spędzenie zaledwie 15-30 minut z psem może pomóc Ci poczuć się spokojniejszym i bardziej zrelaksowanym, zmniejszyć stres i zwiększyć szczęście. Zabawa ze szczeniakiem zwiększa poziom dopaminy i serotoniny w mózgu, które są neuroprzekaźnikami związanymi z przyjemnością i spokojem. Więc następnym razem, gdy czujesz się w dół, podnieś zabawkę i spędź trochę czasu ze swoim szczeniakiem! Ten merdający ogon z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy. Potrzebujemy psa.

1. Psy dramatycznie poprawiają nastrój!

2. Osoby posiadające psy szybciej wracają do zdrowia po chorobie. Potrzebujemy psa.

Potrzebujemy psa .Właściciele psów mają znacznie wyższy wskaźnik powrotu do zdrowia po chorobie niż właściciele innych zwierząt domowych.Dlaczego potrzebuję psa. W rzeczywistości , ludzie, którzy posiadają psy są dwukrotnie bardziej prawdopodobne, aby dokonać pełnego odzysku niż ludzie bez psa ! Zacznij więc przytulać się do swojego psa!

3. Posiadanie psa poprawia samopoczucie fizyczne i sprzyja zdrowej kondycji.

Oczywiście! Twój pies wymaga codziennych ćwiczeń i Ty również! Właściciele psów są odpowiedzialni za zabawę i pracę ze swoimi psami, więc ludzie z psami mają tendencję do większej aktywności.  

3. Posiadanie psa poprawia samopoczucie fizyczne i sprzyja zdrowej kondycji.

4. Psy pomagają zwiększyć interakcje społeczne. – Dlaczego potrzebuję psa

Nie tylko psy potrzebują opieki i czasu na zabawę , ale także potrzebują czasu na socjalizację z innymi psami ! Oznacza to, że ich właściciele będą mieli okazję do socjalizacji z innymi właścicielami, jednocześnie nadzorując pooches. Dlaczego potrzebuję psa. Nawet zwykły spacer po okolicy może przynieść wiele nowych przyjaciół i rozpocząć wiele rozmów!

5. Posiadanie psa czyni człowieka bardziej niesamowitym

Odpowiedzialność, cierpliwość, bezinteresowność i determinacja, jaką niesie ze sobą posiadanie psa, czyni nas silniejszymi i w sumie lepszymi ludźmi.

Posiadanie psa czyni człowieka bardziej niesamowitym

6. Posiadanie psa może uczynić cię bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych związków miłosnych. – Dlaczego potrzebuję psa

Właściciele psów są często bardzo atrakcyjni , jaka kobieta nie patrzy na mężczyznę spacerującego ze swoim szczeniakiem lub odwrotnie ? Psy często łączą ludzi, w końcu ile razy wychodziłeś na spacer z psem i podchodzono do ciebie i pytano, jak się nazywa twój pies, ile ma lat i tak dalej?  

7. Bo żyją po to, by chronić swoich właścicieli i ich dzieci

Dobrze jest poprowadzić dzieci, aby zaprzyjaźniły się z Twoim czworonożnym przyjacielem . Należy nauczyć ich jak je karmić , podawać wodę , czy kąpać psa . Psy uczą też dzieci socjalizacji. Jak większość z nas , psy są społeczne , lubią i potrzebują uwagi i uczucia. Poprzez naukę interakcji z psem, dzieci mogą nauczyć się lepszej socjalizacji z nowymi twarzami i innymi dziećmi.Potrzebujemy psa.

Bo żyją po to, by chronić swoich właścicieli i ich dzieci Dlaczego potrzebuję psa

8. Bo dają najlepsze pocałunki – Dlaczego potrzebuję psa

Chłodno i wilgotno… Ale i tak jest uroczy! Pies liżący Cię po twarzy jest oznaką przywiązania i szacunku – ponieważ Twój pies uważa Cię za dominującego przywódcę stada.
Bo dają najlepsze pocałunki Dlaczego potrzebuję psa

Szczenięta używają również lizania, gdy są ciekawe, jak się czujesz. Psy mają w nosie i pysku specjalne receptory, które wykorzystują do przetwarzania i interpretowania cząsteczek zapachowych znajdujących się w ludzkim pocie. Liżąc twoją twarz, twój pies może powiedzieć, czy jesteś szczęśliwy, czy czujesz się zestresowany. A czasem po prostu lubi smak ludzi!!!Potrzebujemy psa .   Lizanie uwalnia również przyjemne endorfiny u psów i często sprawia, że czują się one komfortowo i bezpiecznie. Twój pies może lizać twoją twarz po prostu dlatego, że czuje się dobrze.

9. Są one odzwierciedleniem Twojej osobowości! – Dlaczego potrzebuję psa

Rodzaj psa, który masz, mówi ludziom wiele o twojej osobowości. Istnieje bardzo wyraźna korelacja między osobowościami ludzi a tym, jaki typ psa mają . Na przykład ludzie, którzy posiadają małe psy, mają tendencję do bycia bardziej inteligentnymi, podczas gdy najbardziej sumienni byli właściciele psów użytkowych, takich jak dalmatyńczyki i buldogi. Ale uważaj: psy przyjmują również cechy osobowości swoich właścicieli, więc jeśli stale wykazujesz agresywne zachowanie, twój pooch może miećagresywne tendencje.Potrzebujemy psa.

10. Czy muszę mówić więcej?

Jeśli tak uważasz zostaw nam komentarz pod artykułem :).

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button