Psy

Pies z niebieskimi oczami top 10 ras psów

Pies z niebieskimi oczami top 10 ras psów. Każdy miłośnik psów przestaje się zastanawiać nad psem, który ma niebieskie oczy. Niektóre rasy mają rzadkie występowanie psów z niebieskimi oczami, podczas gdy dla innych ras jest to ich znak firmowy. Oto lista 10 ras psów z niebieskimi oczami.

 

1. Syberyjski Husky – Pies z niebieskimi oczami

 

Syberyjski Husky - Pies z niebieskimi oczami

Jedną z pierwszych ras, która przychodzi na myśl, gdy słyszymy o psie z niebieskimi oczami, jest zdecydowanie Husky. Te piękne futrzaki mają ikoniczne , lodowato niebieskie oczy, w których można dostrzec odbicie niebieskiej, mroźnej tundry ich domu.

Możesz również zobaczyć husky z brązowymi oczami , lub kombinacji kolorów . Siberian husky mają piękne spiczaste uszy i sierść godną wilka . Psy były hodowane do towarzystwa i do ciągnięcia ciężarów w psim zaprzęgu . Są one wspaniałe dla rodzin z aktywnym życiem.

 

2. Owczarek australijski

 

 

Owczarek australijski

Piesek od razu przykuwa uwagę , ma piękną sierść i piękne niebieskie oczy . Psy mogą mieć również brązowe lub połączone oczy.

Owczarek australijski jest hodowany do stada i pracy , jest niezwykle inteligentny i pełen energii . Wyróżniają się w agility i najlepiej nadają się dla aktywnej rodziny.

3. Budowniczy z Weimaru

 

Budowniczy z Weimaru

Weimaraner jest znany ze swojej chwalebnie gładkiej, srebrno-szarej sierści i kochającej, aktywnej natury. Ich piękne oczy mogą być bursztynowe lub niebieskie i są idealnym uzupełnieniem kultowej dla tej rasy srebrno-szarej sierści. Pies do mieszkania : 15 najlepszych ras

Te radosne, wysokoenergetyczne psy zostały wyhodowane w XVIII-wiecznych Niemczech do polowań. Z czasem ludzie zaczęli je kochać jako psy do towarzystwa . Są świetne z dziećmi i uwielbiają romp wokół z rodziną .Dlatego są na liście najlepszych ras psów z niebieskimi oczami.

4. Border Collie – Pies z niebieskimi oczami

 

Border Collie - Pies z niebieskimi oczami

Border Collies są uważane za jedną z najbardziej inteligentnych ras psów, a ich przemyślane i ostre spojrzenie to odzwierciedla. Oczy Border Collie mogą mieć różne odcienie brązu, złota lub niebieskiego. Niebieskie oczy najczęściej występują u Border Collies o umaszczeniu merle.

Z bezgraniczną energią i wysoką inteligencją, te psy muszą zawsze robić coś psychicznie i fizycznie. Wyróżniają się w zawodach agility i rozwijają się dzięki ciężkiej pracy. Border Collie potrzebuje domu, który sprosta jej potrzebom zarówno psychicznym jak i fizycznym.

5. Jamnik

 

Jamnik

Niebieskie oczy mogą nie być najbardziej pożądane u jamników wystawowych, ale to nie znaczy, że nie są pożądane u psów towarzyszących. Wśród odmian niebieskich oczu, które są zwykle spotykane w Doxies z płaszczem merle, oba oczy mogą być niebieskie, jeden niebieski i jeden brązowy, a nawet oba kolory na jednym oku.

Rasa ta może występować w rozmiarze standardowym lub miniaturowym i może mieć trzy różne typy płaszcza: długowłosy, długowłosy i krótkowłosy. Psy, które są hodowane do polowania na borsuki są odważne i żywiołowe i należą do doskonałych psów stróżujących.

6. Cardigan Welsh Corgi – Pies z niebieskimi oczami

 

Cardigan Welsh Corgi - Pies z niebieskimi oczami

Te małe, ale silne psy znane są ze swoich unikalnych cech, takich jak krótkie nogi, długie ciało i duże wyprostowane uszy. Cardigan Welsh Corgi dodatkowo podkreśli swój unikalny wygląd i może mieć dodatkowo uderzające niebieskie oczy. Pies z niebieskimi oczami. 

Podobnie jak jamnik, ta niebieskooka rasa psów może mieć dwa niebieskie oczy, jedno niebieskie i jedno brązowe, a nawet oba kolory w jednym oku. Takie kolory oczu występują najczęściej u Corgisów z umaszczeniem merle.

7. Great Dane

 

Great Dane

Te łagodne olbrzymy natychmiast przyciągają wzrok samą swoją wielkością, ale Great Dane ze swoimi wspaniałymi niebieskimi oczami jest jeszcze bardziej oszałamiający. Co ciekawe, szczenięta Great Dane często rodzą się z niebieskimi oczami, które w miarę dojrzewania stają się brązowe. Wyjątkiem są jedynie Great Danes o umaszczeniu harlequin i merle.

Te duże psy są kochającymi ochronnymi psami stróżującymi i są zaskakująco przystosowane do różnych wydarzeń życiowych pomimo ich super wielkości.

8. Pies lamparci z Luizjany – Pies z niebieskimi oczami

 

Pies lamparci z Luizjany - Pies z niebieskimi oczami

Psy te nie bez powodu nazywane są „psami lamparta”. Rasa ta znana jest z szerokiej gamy kolorów i wzorów sierści, a także kolorów oczu. Oprócz tego, że są rasą psów o niebieskich oczach, mogą mieć bursztynowe, zielone lub brązowe oczy lub kombinację tych kolorów. Jeśli chodzi o ich płaszcz, jest on widoczny w kolorze niebieskim, czerwonym, szarym, czarnym, kremowym i czekoladowym. Większość ma wzory merle lub lamparcie plamy w kilku kolorach. Pies z niebieskimi oczami. 

 

9. Alaskan klee kai

 

Alaskan klee kai

Alaskan Klee Kai może wyglądać jak miniaturowy Husky, ale te małe szczeniaki zostały wyhodowane do towarzystwa, a nie do pracy. Podobnie jak Husky, jednak Klee Kai może mieć te same lodowato niebieskie oczy. Inne kolory oczu to brązowy, leszczynowy i zielony. Niezależnie od koloru oczu, te urocze „miniaturowe husky” są wspaniałymi małymi towarzyszami i doskonałymi psami stróżującymi.

10. Pitbul – Pies z niebieskimi oczami

 

Pitbul - Pies z niebieskimi oczami

Pit bull to kolejny pies, który często rodzi się z niebieskimi oczami, które zmieniają kolor w miarę dojrzewania. Istnieją jednak dorosłe pitbulle o niebieskich oczach, które są wspaniałym uzupełnieniem wspaniałych kolorów sierści, takich jak niebieski, szary czy pręgowany. Inne kolory sierści to czarny, biały, płowy, czerwony i brązowy.

Często używane jako ogólny termin dla ras takich jak American Staffordshire Terrier lub American Pit Bull Terrier, te „bully breeds” mogą być bardzo miłym towarzyszem dla aktywnej rodziny.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button