Psy

Słowackie psy – Wszystkie 5 ras psów ze Słowacji

Słowackie psy – Wszystkie 5 ras psów ze Słowacji . Tak Słowackie rasy psów . Słowackie psy są znane na całym świecie Rasy psów ze Słowacji. Słowackie psy rasy psów ze Słowacji . Na Słowacji mamy 5 ras psów . Każdy pies ma piękną historię i swój niepowtarzalny wygląd świata . Psy są piękne. Słowackie rasy psów.

 

Słowackie psy - Wszystkie 5 ras psów ze Słowacji

 

Słowacki Kopov Słowackie psy

 

Słowacki Kopov Słowackie psy

Słowacka nazwa pochodzi od węgierskiego słowa „kopó”, które nie jest etymologicznie jednoznaczne. Nie wiadomo nawet jak kopov trafił na Słowację. Przypuszcza się, że była to krzyżówka z psami, które zostały już udomowione w naszym kraju. W ten sposób powstała w końcu nasza rodzima rasa durich. Aby jednak zachować jak największą czystość, w 1770 roku zakazano krzyżowania słowackich Durików z Durikami z innych krajów. Nawet w czasie II wojny światowej, kiedy Słowacja stała się na jakiś czas „niepodległym” państwem pod nadzorem niemieckim, założono pierwszą księgę hodowlaną i opracowano pierwszy wzorzec. Słowackie psy.

 

Znany kynolog H. Koloman Slimák przyczynił się do czystej hodowli kopov i w 1936 r. zorganizował w Bańskiej Bystrzycy pierwszą wystawę hodowlaną, na której wybrano psy nadające się do hodowli. a w 1936 roku zorganizowali w Bańskiej Bystrzycy pierwszą wystawę hodowlaną, na której wybrali psy nadające się do hodowli. 10 lat później, w 1946 roku, odbył się drugi pokaz, który miał dać przegląd tego, co zostało z hodowli zwierząt. Z tej okazji powstał Klub Hodowców Duriana, którego celem było propagowanie i utrwalanie wyglądu i walorów łowieckich Kopowa. Słowackie rasy psów. W 1963 roku FCI uznała słowacki Kopov za Duriana. W 1988 roku powstał specjalny klub słowackich hodowców Kopov.

 

Słowacki owczarek szorstkowłosy

 

Słowacki owczarek szorstkowłosy

Słowacki szorstkowłosy Builder powstał z czeskiego fusata i weimaranera. Sprawdza się w lesie, na polu i w wodzie. Jest to silna rasa, sprawdzona w każdych warunkach pogodowych. Pierwotnie był hodowany jako budowniczy i aporter. Słowacki Szorstkowłosy Budowniczy jest również używany jako pies ratowniczy i lawinowy w Szwajcarii. Jest łatwy w szkoleniu, przyjazny dla innych psów i dzieci. Potrzebuje dużo ruchu.

Wilczarz czechosłowacki Psy słowackie

 

Wilczarz czechosłowacki Psy słowackie

Czechosłowacki wilczarz .Rasa powstała w 1958 roku poprzez skrzyżowanie Wilczarza Karpackiego z wybranymi Owczarkami Niemieckimi. Kolejne kojarzenia już lepiej sparowane między mieszańcami .Słowacka rasa psów.  Założycielami rasy są płk inż. Karol Hartol i major František Rosík . Celem było stworzenie rasy, która miałaby zdolności robocze owczarka niemieckiego oraz wytrzymałość, nieustępliwość i hart ducha wilka. Psy policyjne : Top 10 ras psów wojskowych i policyjnych

Black Sherry – słowackie rasy psów 

 

Black Sherry - słowackie rasy psów 

Pies o żywym wyrazie, uważny, inteligentny. Jest bardzo temperamentny. Łatwy w szkoleniu, ponieważ jest podatny na naukę, łatwy w obsłudze i zrównoważony o zdecydowanym temperamencie. Niektóre osobniki wykazywały nawet cechy obronne na próbach. Ale szerszego zastosowania w kynologii usługowej jeszcze dla nich nie znaleziono, bo w stosunkach z człowiekiem, a zwłaszcza z dziećmi, jest przyjazny. Jest doskonałym towarzyszem człowieka, dlatego jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i popularnych psów towarzyskich, sportowych, rodzinnych. Słowackie rasy psów.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Uznaje tylko jednego pana , ma bliskie relacje z właścicielem i jego rodziną . W stosunku do obcych jest bardzo ufny. Słowackie psy. Jest bardzo elastyczny, potrafi pracować w pakiecie. Dla tych cech szczególnie nadaje się do życia w mieście. Również przez wielkość i kolor jest idealnym psem domowym. Jego wielkość sprawia, że szczególnie nadaje się tam, gdzie warunki lokalowe są ograniczone, a jego sierść nie wymaga tak regularnego i częstego mycia. Spełnia wszystkie wymagania, aby być doskonałym psem służbowym, asystującym, przewodnikiem. Pod względem charakteru rasa ta nadaje się do rodziny, do małych dzieci i osób starszych oraz do chorych inwalidów, gdyż każdemu z nich poświęca należytą uwagę i bezinteresowną miłość psa.

 

 

Słowacki sniffer Słowackie psy

 

Słowacki sniffer Słowackie psy

 

Chyba najbardziej znana słowacka rasa, której nazwa i wygląd każdemu przyjdzie do głowy. Wiele osób pamięta jeszcze białego psa towarzyszącego bachowi przy zapalaniu i gaszeniu gwiazd na wozie słowackiego słowika. Połączenie pasterza, owiec, bacówki i białego owczarka funkcjonowało przez wieki i było częstym obrazem słowackich gór. Słowackie rasy psów. Dziś owczarek słowacki jest nie tylko psem pasterskim i stróżującym, ale coraz częściej towarzyszem. Jest to właściwy wybór dla osób aktywnych, mieszkających w domu na wsi, ale nie bardzo nadają się do miasta i hodowla w mieszkaniu jest niewskazana.

 

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button