Psy

Spacer z psem : 10 wskazówek na zimę

Spacer z psem : 10 porad na zimę . Co wszystko trzeba wiedzieć podczas spacerów z psem w zimie ? Spacer z psem w zimie może być nieco inny .Z jego zimnymi temperaturami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi, zima może stanowić prawdziwe ryzyko dla twojego zwierzaka na zewnątrz. Większość psów potrzebuje jednak codziennych spacerów. Skorzystaj z tych zimowych wskazówek, aby zapewnić swojemu zwierzakowi bezpieczeństwo, wygodę i zdrowie podczas spacerów w chłodne dni.

Spacer z psem w zimie

   

1. Planuj z wyprzedzeniem

  Planuj z wyprzedzeniem W zimie ważne jest, aby zaplanować swoją podróż z wyprzedzeniem. Przed wyjściem sprawdź warunki pogodowe i wiatrowe. Często na zewnątrz może być zimniej niż początkowo sądziłeś. Jeśli nie jesteś pewny pogody wybierz krótszą trasę , do momentu kiedy będziesz mógł w każdej chwili wrócić do domu.  

2. Kontroluj psa – Spacer z psem

Nawet jeśli powinieneś już wiedzieć , jaką pogodę może wytrzymać twój pies , to i tak powinieneś sprawdzić na nim . Psy pokazują, kiedy jest im już bardzo zimno . Możesz pozwolić swojemu psu grać na zewnątrz , ale nigdy zbyt długo bez nadzoru , zwłaszcza jeśli jest to mała rasa z krótkimi włosami . Nie polegaj na zakładaniu sierści i zakładaniu butów na łapy. Chociaż niektóre rasy są bardziej tolerancyjne na zimno , żaden pies nie powinien być na zewnątrz bez ciepłego schronienia, aby ukryć się w .Fakt, że pies jest hipotermiczny lub jest bardzo zimno i chciałby iść do ciepła powie ci:

  • marudzenie
  • żebranie przy drzwiach
  • prośba o ręce
  • liżąc swoje łapy
  • wytrząsanie

 

3. Wybieraj krótkie spacery – Spacer z psem

  Wybieraj krótkie spacery - Spacer z psem

W bardzo zimne dni ogranicz lub całkowicie skróć spacery. Podczas spaceru obserwuj psa i jego mowę ciała. Jeśli ciągle podnosi łapy, liże łapy, skomli lub drży, zabierz go natychmiast do domu.Są to oznaki, że jest mu zimno.Jeśli masz rasę krótkowłosą, to może ubrania lub buty dla psa byłyby pomocne.Spaceruj z psem.

 

4. Wytrzyj swoje łapy

  Zawsze wycieraj łapy psa po zimowym spacerze. Użyj ciepłej mokrej gąbki i ręcznika, aby je osuszyć lub użyj nawilżonej serwetki dla wygody. Wycieranie usunie chemikalia z soli lub lodu z łap psa, zanim je zliże.Chodzenie z psem.  

5. Nawilżanie łapek

  Po oczyszczeniu łap zwierzęcia, użyj przyjaznej dla zwierząt odżywki do skóry lub wosku do łap, aby zapobiec wysuszeniu. Suche zimowe powietrze może sprawić, że łapy będą szorstkie, popękane, a nawet mogą się otworzyć .Sól drogowa może dostać się do otwartych ran na łapach psa , co może spowodować ból u psa .Spacerowanie z psem w zimie. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie środek nawilżający jest nietoksyczny i bezpieczny dla psów, ponieważ Twój pupil prawdopodobnie zliże go ze swoich łap. Olej kokosowy to doskonały wybór. Jest nie tylko skutecznym środkiem nawilżającym, ale także zdrowym źródłem tłuszczów i witamin podczas lizania.  

6. Płaszcz lub sweter dla psa

  Płaszcz lub sweter dla psa

Kurtki i swetry mogą wyglądać głupio na psach, ale mogą być również bardzo przydatne. Podczas gdy niektóre psy mają grubą sierść , która opiera się zimnym temperaturom i odprowadza wilgoć, wiele psów nie. Płaszcz zimowy dla psa krótkowłosego może być wiatrówką, która ochroni psa przed wiatrem, uchroni go przed przemoczeniem i wyziębieniem, a także doda warstwę izolacji, dzięki której będzie mu dłużej cieplej. Spacer z psem w zimie.  

7. Miej pod ręką kilka swetrów

  Mokry sweter na psa może faktycznie sprawić, że zimniej dla psa na zewnątrz niż gdyby miał tylko gołe futro . Trzymaj wiele swetrów pod ręką , więc możesz go zmienić podczas spaceru, aby utrzymać go w cieple.Spacer psa w zimie .  

8. Trzymaj się chodnika – Spacer z psem

  Trzymaj się chodnika - Spacer z psem

  O ile Twój pies nie jest rasą lubiącą zimno, jak Siberian Husky czy Alaskan Malamute, prawdopodobnie będziesz chciał go trzymać na dłuższych spacerach z dala od głębokiego śniegu. Jeśli zimny śnieg dotknie miękkiego i niezabezpieczonego brzucha psa, to znacznie szybciej zmarznie. Wiele psów nie ma futra na brzuchu, więc brodzenie w głębokim śniegu może być zabawą na kilka minut, ale przy dłuższych spacerach pies może bardzo zmarznąć. Trzymaj się oczyszczonych szlaków.  

9. Zastosuj elementy odblaskowe – Spacer z psem

Zimą jest mniej światła dziennego, więc stosuj elementy odblaskowe lub obrożę LED dla swojego psa. Aby pies był bardziej widoczny . Psy policyjne : Top 10 ras psów wojskowych i policyjnych

10. Spaceruj wcześniej w ciągu dnia

Jeśli to możliwe, zaplanuj codzienny spacer , w świetle dziennym. Nie tylko prawdopodobnie będzie cieplej dla Ciebie i Twojego psa, ale również będziesz bardziej widoczny dla pojazdów w świetle słonecznym. Spacer z psem w zimie. .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button