Psy

Drugi pies? Oto 9 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę

Powitanie drugiego psa w swoim już ustalonym domu może być nieprzewidywalne ! To nie jest decyzja, którą należy podjąć lekko.Drugi pies ? Oto 9 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę .

Drugi pies?

  Drugi pies  

Trzy złe powody, dla których nie powinieneś kupować drugiego psa:

  Twoja rodzina chce jednego -Czy twój partner nalega, że uzyskanie drugiego psa byłoby doskonałym pomysłem? Jesteście zmęczeni ciągłymi prośbami swoich dzieci o kolejne zwierzątko? Prawda jest taka, że zdobycie drugiego psa dla swojej rodziny to poważna decyzja. To coś , że wszyscy członkowie rodziny muszą być na tej samej stronie z.

Twój pies jest smutny, ponieważ często jest sam – zdobycie drugiego psa może wydawać się łatwym sposobem na pomoc zwierzakowi cierpiącemu na lęk separacyjny. Ale to zły pomysł. Czasami niespokojny pies przeniesie swój niepokój na towarzysza, co jest dokładnie odwrotnością tego, co chcesz.

Próbujesz ograniczyć agresję pierwszego psa – jeśli masz problemy z socjalizacją swojego obecnego psa, wprowadzenie do domu drugiego psa nie jest rozwiązaniem. Zajmij się najpierw sprawami wychowawczymi swojego pupila.   Być może zdobycie drugiego psa jest dla Ciebie odpowiednie. Może to najgorszy pomysł w historii. Nie da się przewidzieć, jak wszystko się w życiu potoczy. Jednak możesz zaoszczędzić sobie trochę poważnego bólu serca wzdłuż całej linii, rozważając następujące bardzo ostrożnie dotyczące drugiego psa.  

Drugi pies 1. Wydać więcej pieniędzy

  Psy kosztują. Duże kwoty to między innymi rachunki za weterynarza, koszty pielęgnacji, koszty szkolenia i koszty jedzenia. Do tego trzeba będzie kupić drugą obrożę, smycz, dodatkowe miski na karmę, dodatkowe legowisko i drugą skrzynię. Praktycznie koszt tego co wkładasz w psa podwaja się. A to jak się zastanowić nie wydaje się małą kwotą.

2. Jak zareaguje Twój pierwszy pies?

  Jak zareaguje Twój pierwszy pies?

Twój pies jest członkiem twojej rodziny, prawda? Więc naprawdę trzeba rozważyć, jak nowy pies wpłynie na jego jakość życia.Mądra rzecz to , rozważasz, jak dobrze twój pies poradzi sobie ze zmianami. Być może nie odpowiada mu już to, co jest, a może nie doceniłby drugiego spaniela, który zajmowałby uwagę jego właścicieli. Czy Twój pies lubi towarzystwo innych psów, czy woli być sam? Jak wygląda jego zachowanie w towarzystwie innych psów ? Jeśli chcesz adoptować szczeniaka, zadaj sobie pytanie, czy Twój pies poradzi sobie z dodatkowym chaosem. Starsze psy zazwyczaj nie lubią dzielić przestrzeni życiowej z szalonym szczeniakiem. Każdy scenariusz jest oczywiście inny. A ty znasz swojego psa lepiej niż ktokolwiek inny. Więc przemyśl wszystko właściwie z jego punktu widzenia.  

3. Masz czas? – Drugi pies

  Spójrz długo i mocno na swój harmonogram i bądź ze sobą szczery – ile masz czasu na szkolenie, miłość i dopasowanie nowego psa do rodziny ? Warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie związane z czasem: czy zbliżają się jakieś ważne wydarzenia życiowe lub istotne zmiany? Mówimy o takich rzeczach jak nowa praca z nowym harmonogramem, dziecko, przeprowadzka, czy projekt, który będzie pożerał Twój czas. Jeśli na to pytanie odpowiedziałeś „tak”, odłóż marzenie o drugim psie przynajmniej tymczasowo, dopóki się trochę nie ustatkujesz.

4. Nie zdecydował jeszcze jak postępować w życiu ? – Drugi pies

  Nie zdecydował jeszcze jak postępować w życiu ? - Drugi pies

Posiadanie zwierzęcia jest długim zobowiązaniem, którego nie można uniknąć po tym, jak emocje opadną, a inne obowiązki się spiętrzą. Być może teraz jesteś w stanie odpowiedzialnie zdobyć drugie zwierzę, ale pomyśl, gdzie twoje życie może być za dwa, pięć, a nawet dziesięć lat. Czy czeka Cię ślub, dzieci i nowy dom ? Czy jesteś gotów dać swoim psom to, na co zasługują, nawet jeśli życie rzuca ci kulę u nogi ?

5. Jak dużo miejsca masz w domu?

  Jak dużo miejsca masz w domu?

  Czy w Twoim domu zmieści się drugi pies, czy już czujesz się ciasno? A co z twoim podwórkiem? Czy Twoje łóżko jest już zrobione, czy mógłbyś tam pomieścić kolejnego zwierzaka ? Weź pod uwagę poziom aktywności Twojego obecnego pupila i poziom, który chcesz tolerować. Czy będą mieli wystarczająco dużo miejsca do biegania i zabawy ? Nie zapomnijcie – po podwórku będą grasowały dwa psy. Czy Twój trawnik sobie z tym poradzi?  

6. Podwójne psy, podwójne włosy (i inne bałagany!).

  Psy nie należą do najczystszych zwierząt. Właściciele zwierząt muszą zmagać się z pazurami, błotnistymi odciskami łap i kupami, które stale trzeba sprzątać. Ponadto psy mają zły zwyczaj uszkadzania rzeczy takich jak meble i ubrania, nawet gdy się bawią.

7. Czy masz to, czego potrzeba, aby wyszkolić innego psa? – Drugi pies

  Czy masz to, czego potrzeba, aby wyszkolić innego psa? - Drugi pies

Czy pamiętasz szkolenie psa nr 1? To zawsze było zabawne i nigdy nie było frustrujące, prawda? Tak. Nie sądziliśmy, że tak. Każdy, kto kiedykolwiek trenował zwierzę, może pamiętać ilość pracy, jaką trzeba wykonać . Szkolenie szczeniaka wymaga zaangażowania, czasu i energii. To z pewnością nie jest praca dla osób o słabym sercu. Bądź więc szczery i zapytaj siebie – czy masz to w sobie?

8. Jaki hałas jesteś w stanie tolerować ?

  Z jednym psem trudno sobie poradzić. A co z dwoma psami? Jeśli przeszkadza ci szczekanie twojego obecnego psa, prawdopodobnie najlepiej byłoby rozwiązać tę sytuację, zanim dostaniesz drugiego psa. Istnieje kilka strategii, które można wykorzystać, aby zniechęcić psa do szczekania. Dlaczego pies kopie ? I rozwiązania

9. Drugi pies? Podróż jest bardziej skomplikowana – Drugi pies

  Drugi pies? Podróż jest bardziej skomplikowana - Drugi pies

 

Czy masz już zaplanowane jakieś wakacje?

  Dodanie drugiego psa do rodziny znacznie komplikuje podróże (i wszystko inne). Nie możesz go zabrać ze sobą? Potrzeba znaleźć kogoś, kto zajmie się psami dla Ciebie . Nawet jeśli planujesz, aby psy dołączyły do Ciebie na wakacjach, będzie to wyzwanie dla dwóch osób. Wycieczki mogą stać się zabawne, ale także nieoczekiwane , zwłaszcza z większymi psami, które zajmują dużo miejsca.  

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić co do jednego – psiej miłości po prostu nie da się pokonać. Jednak nadal musisz być odpowiedzialny, gdy wprowadzasz nowego psa do swojego domu. Ustaw swoje za i przeciw i zobacz, która strona wygrywa. Może właśnie teraz jest idealny czas na psa #2, a może lepiej byłoby poczekać rok. Jeśli okaże się, że czas jest odpowiedni, aby wziąć do domu drugiego psa, przygotuj się na podwójną miłość. Drugi pies.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button