Psy

Polskie rasy psów wszystkie 5 ras psów z Polski

Polskie rasy psów, Polskie psy 5 ras psów z Polski .Nasz północny sąsiad Polska może pochwalić się pięknymi rasami psów z Polski . Rasy takie jak polski Durich , polski Greyhound , polski owczarek nizinny i polski owczarek podhalański potrafią zaskoczyć wieloma . Może nie znasz ich wszystkich, a my z przyjemnością przedstawimy Ci rasę, której jeszcze nie znasz. Więc chodź z nami i przyjrzyj się rasom psów z Polski.

 

Durich polskie

 

Durich polskie

Durcher polski to pies o dużej energii, który uwielbia wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Durian polski jest psem powściągliwym nie skłonnym do agresji , ale ma naturalny instynkt psa stróżującego . Potrzebuje zdecydowanego trenera i szkolenia, które należy rozpocząć od najmłodszych lat. Polskie rasy psów .

Greyhound polski Psy polskie

 

Greyhound polski Psy polskie

 Polskie rasy psów . Chart polski nie bardzo zależy od rasy chartów . Jednak dokładne pochodzenie rasy nie jest znane. Wiadomo, że rasa ta wywodzi się od starożytnych psów przeznaczonych do polowań na lisy, zające, jelenie i wilki. Szarak polski prawie wyginął, ale dzięki miłośnikom rasa przetrwała.

 

Ogr polski Psy polskie

 

Ogr polski Psy polskie

Ogr polski był psem myśliwskim , ma dobry węch i dobrą budowę. Rasa jaką znamy dzisiaj jest w porównaniu do swoich przodków nieco lżejsza . Jednak dziś psy są bardziej towarzyszami i ludzie nie potrzebują ich już tak bardzo do pracy. 

 

Polski owczarek nizinny – polskie rasy psów. 

 

Polski owczarek nizinny - polskie rasy psów

 

Psy polskie . Polski owczarek nizinny to stara rasa. Uważa się, że pochodzi od węgierskiego psa pasterskiego Puli, a także od psów z Azji Środkowej, w tym mastifa tybetańskiego, spaniela tybetańskiego, Lhasa Apso i teriera tybetańskiego. Jedną z ciekawych – i nie niemożliwych – teorii jest to, że Hunowie byli odpowiedzialni za rozprzestrzenianie rasy do wielu różnych krajów, ponieważ plądrowali wiele krajów. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów

 

Polski owczarek podhalański – polskie rasy psów. 

 

Polski owczarek podhalański - polskie rasy psów

Psy polskie . Polski owczarek podhalański jest rzadką rasą psów , choć w Polsce są dość powszechne . Rasa wywodzi się z Podhala , podzwrotnikowego regionu Polski , po którym otrzymała swoją nazwę . Rasa ta znana jest również jako polski pies pasterski . Nie wiadomo dokładnie skąd pochodzi ten pies niektórzy twierdzą, że pochodzi od mastifów inni twierdzą, że jest to górski pies pasterski jak Kuvas ….

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button